Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ в лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газ в лодка

    Аз нямам какво да добавя по темата,но ще следя новините.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Газ в лодка

      Я си монтирай един дизел и не се занимавай с глупости. Така даже и ще заприлича на истински кораб.

      Коментар


      • #33
        От: Газ в лодка

        а има и вариант да караш на керосин. . . . . . . зависи колко ти се живее

        Коментар


        • #34
          От: Газ в лодка

          майтапа настрна. Аз миналата година се занимавах със една безумна идея,да направя яхта от спасителна лодка. ...както и да е... та тогава бях решил да сложа газ за един прост котлон... оказа се че е в пъти по-лесно да си ноля малко преносимо котлонче отколкото да инстлирам медни тръби, вентилация и тн... с 2 думи...риска е доста сериозен и лично мое мнение е че не си заслужава. карай си я на бензин и това е...просто се забвалявай вместо да се впускасш в приключение дето не се знае докаде ще доведе.

          Коментар


          • #35
            От: Газ в лодка

            Имаме дървена лодка,която от 5 години я караме щастливо на газ с битова газова бутилка (за готвене).Събира около 24л газ,с които работи 24ч (1л газ на 1час). Разхода на бензин беше същия.За сега да чукна на дърво проблеми не сме имали.Моето мнение,с което никого не ангажирам ,е че газ в лодката има смисъл само ако се направи правилно и от майстори .

            Коментар


            • #36
              От: Газ в лодка

              За тия пари където ще дадеш си земи един допълнителен транец който се монтира отзад на каприто (незнам как се казва) на него една хонда bf30 и си в играта. Пък кат искаш да навиеш масура дигаш хондата и газ на меркюрито.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #37
                От: Газ в лодка

                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                Имаме дървена лодка,която от 5 години я караме щастливо на газ с битова газова бутилка (за готвене).Събира около 24л газ,с които работи 24ч (1л газ на 1час). Разхода на бензин беше същия.За сега да чукна на дърво проблеми не сме имали.Моето мнение,с което никого не ангажирам ,е че газ в лодката има смисъл само ако се направи правилно и от майстори .
                Колко коня? Колегата пита за 188.

                Коментар


                • #38
                  От: Газ в лодка

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Колко коня? Колегата пита за 188.
                  Е, колко, 4-5 коня да е, не повече. С този литър на час... Друго си е да ти трябват 20 на час и ти да се мъчиш да се правиш на подвижна gas станция.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газ в лодка

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Е, колко, 4-5 коня да е, не повече. С този литър на час... Друго си е да ти трябват 20 на час и ти да се мъчиш да се правиш на подвижна gas станция.
                    Дали и толкоз има? Аз с гуменетката 3.00м и 8 к.с. ми е 3 на час бензин.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Газ в лодка

                      По детски спонеми- едно Акме /май такова беше/ с 4-5 на саферката гореше около литър на час като тролехме за паламуд. Нещо такова ми е останало в главата. Малък бях и друг плащаше бензина аз само бира пиех та не гарантирам за точност.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Газ в лодка

                        Зареждането на 24 литра газ в битова бутилка е толкова рисковано, че компрометира целия разказ.

                        Литър газ на час е около 1.5 киловата или 2 конски сили - на хубав двигател.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Газ в лодка

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Зареждането на 24 литра газ в битова бутилка е толкова рисковано, че компрометира целия разказ.

                          Литър газ на час е около 1.5 киловата или 2 конски сили - на хубав двигател.
                          По тази сметка излиза че ако автомобил който се движи със 100 км/ч и харчи 10л/100км, (което е = 10 л/ч) ще използва само 20 к.с.?
                          Все ми се върти в главата нещо като 33 - 35 кс за това упражнение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Газ в лодка

                            На двигателите, които слагат на саферките (2-10к.с.) даже изпарител не е необходим. Достатъчна е битова бутилка с редуцирвентил. Това, което е по-съществено е начинът на употреба. Има вариант да е безопасно. Агрегатът ми за ток работи по този начин икономично и безгрижно. На лодка с АКМЕ или Ломбардини, бих сложил газ с доста условности. На моята (55к.с.) не бих по изброените от колегите причини.
                            А зареждането на битова бутилка с 24 литра е меко казано не особено мъдро.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Газ в лодка

                              Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                              По тази сметка излиза че ако автомобил който се движи със 100 км/ч и харчи 10л/100км, (което е = 10 л/ч) ще използва само 20 к.с.?
                              Все ми се върти в главата нещо като 33 - 35 кс за това упражнение.
                              Като подкараш автомобил по язовира тогава ще се смята така. ~300г/ч бензин на конска сила разход.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Газ в лодка

                                Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                                По тази сметка излиза че ако автомобил който се движи със 100 км/ч и харчи 10л/100км, (което е = 10 л/ч) ще използва само 20 к.с.?
                                Все ми се върти в главата нещо като 33 - 35 кс за това упражнение.
                                Определено е така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X