Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ в лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ в лодка

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Темата е сериозна. Даването на грешни сьвети може да доведе до много красиви фоерверки. Лодка и мотокар са различни неща /или поне на мен ми изглеждат така/.
    Говоря за затворени пространства ! Работя в предприятие което изгаря по 55000 кубични метра на час газ ( отделно и другите му производни инертни газоре и ...)и съм запознат с безопасното боравене и рисковете от експлозия. Та оносно взрив на лодка ,ми се струва малко вероятно .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #17
      От: Газ в лодка

      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
      Значи същото се отнася и за мотокарите на газ в затворено помещение , за газовите уреди в дома ...... да спрем да ги ползваме ли ?
      Колега, това е технически форум.
      Не звучи добре когато се правят подобни смешни сравнения и се насочват питащите в неправилна посока.

      Не оставай с впечатлението, че си карам лодката на бензин, защото не съм събрал пари за газова инсталация или защото не съм се сетили за газ преди тебе.

      Офф
      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Темата е сериозна. Даването на грешни сьвети може да доведе до много красиви фоерверки. Лодка и мотокар са различни неща /или поне на мен ми изглеждат така/.
      Ти па кога си се возил на лодка?
      Я, и Асен.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: Газ в лодка

        Не си играй с огьня.Разхода ще е около 60 литра на 80% натоварване на осмака.Платформа и кикьр 30 коня за спокойно кране ти трябват.
        Както каза брата дно е да даваш грешни сьвети за кола и сьвсем друго за лодка.ЗАБРАВИ
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Газ в лодка

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Не си играй с огьня.Разхода ще е около 60 литра на 80% натоварване на осмака.Платформа и кикьр 30 коня за спокойно кране ти трябват.
          Както каза брата дно е да даваш грешни сьвети за кола и сьвсем друго за лодка.ЗАБРАВИ
          Нямам нищо против това което казваш , но просто обясни защо не е добре да се слага газова уредба ( изключвам разхода ) .Мисля че ще е добре за всички да разберат от хора в бранша ,но нека да не изпадаме в ... теми за нашите деца.
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: Газ в лодка

            Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
            Говоря за затворени пространства ! Работя в предприятие което изгаря по 55000 кубични метра на час газ ( отделно и другите му производни инертни газоре и ...)и съм запознат с безопасното боравене и рисковете от експлозия. Та оносно взрив на лодка ,ми се струва малко вероятно .
            Аз пьк на лодки имам обикллка и нещо на света като сметна колко сьм се возил.
            Излез от предприятието, вьрви до лодката, намери едно грозно "bilge blower", виж на карбуратора решетка "flame arrester", вьрни се у вас, разбери за какво служат и тогава ще ме разбереш.
            И тате може и бате може ама козата си сака прьч...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Газ в лодка

              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
              ....но просто обясни защо не е добре да се слага газова уредба ( изключвам разхода ) ...........,но нека да не изпадаме в ... теми за нашите деца.
              Газта която случайно или нарочно изтича от една газова инсталация пада надолу. При колата има хиляди дупки и вятър който я отнася и не успява да достигне взривно съотношение с кислорода. В моторен отсек на спортна лодка който е 05м.куб и е здраво запушен от долу за да не влиза вода, концентрацията се получава лесно и се разсейва трудно. Всичко вътре е на ток. Искри има постоянно. Обема е затворен. Това е проблема-затворен малък обем.

              Темата за децата е актуална защото мен не можеш да ме накараш да се кача на подобна идиотия, а и загубата няма да е кой знае каква, но децата се подвеждат а и не разбират.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #22
                От: Газ в лодка

                Ма аз от лодка пиша ве майнаааа. Гоним се тука с едни. Рьгам я с 8 литра на минута и пак ме минават. Явно ми трябва газ...

                Заради затвореното машинно ти трябва вентилация -bildge blower. На карбуратора трябва flame arrester. Бутилката се дьржи в специален отсек сьс капак с уплатнение. На отсека трябва да имаш минимум 1 метьр канал с отвор над водолинията. В отсека трябва да има ел. клапан за спиране на газта. От отсека газта трябва да вьрви по медни трьбички, заземени...
                Абе или забрави или се застраховай поне някой да намаже от тая идея. Че ти няма да си намазалия е ясно.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Газ в лодка

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Ма аз от лодка пиша ве майнаааа. Гоним се тука с едни. Рьгам я с 8 литра на минута и пак ме минават. Явно ми трябва газ...

                  Заради затвореното машинно ти трябва вентилация -bildge blower. На карбуратора трябва flame arrester. Бутилката се дьржи в специален отсек сьс капак с уплатнение. На отсека трябва да имаш минимум 1 метьр канал с отвор над водолинията. В отсека трябва да има ел. клапан за спиране на газта. От отсека газта трябва да вьрви по медни трьбички, заземени...
                  Абе или забрави или се застраховай поне някой да намаже от тая идея. Че ти няма да си намазалия е ясно.
                  Благодаря !
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газ в лодка

                    Сваляме лодки от Нюпорт след изложението та пиша от телефона.Брата е мрьсник и кара моторна,а и пише от айпада,шанс да го обвсня дьлго нямам,но от такива опити се мре.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газ в лодка

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Аз пьк на лодки имам обикллка и нещо на света като сметна колко сьм се возил.
                      Излез от предприятието, вьрви до лодката, намери едно грозно "bilge blower", виж на карбуратора решетка "flame arrester", вьрни се у вас, разбери за какво служат и тогава ще ме разбереш.
                      И тате може и бате може ама козата си сака прьч...
                      Разбирам че сте професионалисти но е хубаво като използвате техическа терминология да го преведете на разбираем български за нас аматьорите,които четем тези форуми и искаме да научим нещо от вас. Иначе "bilge blower" и "flame arrester" ми звучат като " перихелия на мандахолията"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газ в лодка

                        Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
                        Разбирам че сте професионалисти но е хубаво като използвате техическа терминология да го преведете на разбираем български за нас аматьорите,които четем тези форуми и искаме да научим нещо от вас. Иначе "bilge blower" и "flame arrester" ми звучат като " перихелия на мандахолията"
                        Аз съм ги написъл с наименованията им на Английски защото така е написано по етикетите на вентилатора и на мрежата на карбуратора. Ако тръгне някой да ги търси и му кажа "вентилатор за трюмни газове", може да си го търси цял ден.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газ в лодка

                          Иначе по темата, абсолютно прави сте с газта маитап не бива. но ако смукателния отвор на аспирацията се постави така че да засмуква от наи ниската точка на двигателния отсек и се включва автоматично преди всеки запуск на двигатела и след това продължи да аспирира по време на работа на двигатела.Просто е много лесно да се каже не неможе.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газ в лодка

                            Ок напиши ги анг. но в скоби на бълг

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газ в лодка

                              Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
                              Иначе по темата, абсолютно прави сте с газта маитап не бива. но ако смукателния отвор на аспирацията се постави така че да засмуква от наи ниската точка на двигателния отсек и се включва автоматично преди всеки запуск на двигатела и след това продължи да аспирира по време на работа на двигатела.Просто е много лесно да се каже не неможе.
                              Чудя се да се самоцитирам ли или да се въздържа. Я кажи ти прочете ли, че ти трябва специален отсек за бутилката с херметически затворен капак? Прочете ли, че ти трябва 1 метър ветрикален маркуч на дъното на този отсек ? Я сега ни светни къде точно ще я завреш тая бутилка на тая малка лодка?
                              Никога не съм казвал, че е невъзможно. Навит ли си да дадеш двойно на цената на лодката за да имаш 50 литрова газова бутилка? Че май двойно няма да те оправят. Иначе- може, всично може. На практика обаче- ЗАБРАВИ.

                              Аааа, и още нещо. Вентилатора на трюма се включва за 5 минути преди да се мъчиш да палиш. Не пипаш нищо преди да си го духал 5 минути. Не носиш дрехи, които създават статично електричество, ползваш специални фенери за да не правиш излишни искри... Забравяш за газ... Или не забравяш, но поне моля не вози хора.
                              Последно редактирано от NIKSD; 28-09-10, 08:10.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газ в лодка

                                И за колите има норми, ама всеки бакшиш разбира от газови и ей го резултата в новините. При лодките е по-лесно да стане беля. Я някой да каже, какво се прави с газта, която остава в изпарителя при изключване на мотора? Това са едни 50-100 грама газ (за такъв юнашки двигател - и повече), които напускат повечето автомобилни изпарители за няколко часа. Затова по паркингите в България мирише на газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X