Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларни зарядни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Соларни зарядни

    Интересувам се, някой ползвал ли е подобни уреди и ефективни ли са ?! Става въпрос за използването им на места кадето няма друга алтернатива, за зареждане на мобилен телефон или радиостанция ? Имам напредвид компактни и сравнително леки конструкции, подходящи за преходи.
    Като пример : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4799
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9134
    Освен соларни панели, си имат и собствена акумулаторна батерия която захранват.
    Аето и едно интерестно фенерче с соларен панел + динамо с манивела. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13761
    Последно редактирано от slav.bg; 24-09-10, 15:20.
    LZ1DVB

  • #2
    От: Соларни зарядни

    Освен, че съм ползвал зарядни от този тип, продавам такива. Колкото и да ми се иска, не мога да ги препоръчам, като особено надеждни продукти. Но, "като няма риба и ракът е риба". Хубавите зарядни започват от 100$. Аз лично съм си направил комплект от малък фотоволтаичен панел и чардж контролер. Излиза на същата цена, но е в пъти по-надеждно решение. Недостатък е дизайна и нуждата от обща техническа грамотност.

    Коментар


    • #3
      От: Соларни зарядни

      Ще може ли да покажеш някоя снимка, на това което си си правил ? Също така ще е много полезно ако дадеш схема.
      LZ1DVB

      Коментар


      • #4
        От: Соларни зарядни

        Схемата си е в инструкцията на всеки заряден (чардж) контролер за фотоволтаичен панел. Всъщност на него това му е функцията - да свържеш панел, батерия и консуматор. Другото са кабели и букса за устройството, което ще зареждаш (телефон, лаптоп, радиостанция...). Просто трябва да се внимава джаджите да са съвместими. Не можеш да зареждаш 24V батерия с контролер за 12V и панел на 38V... Снимки имам, ама ще стане раклама!
        Абе напиши: "фотоволтаични панели" в гугъл и ще ти излезе информация и за панели и за контролери. Като пример само ще дам, че панел - 10 вата струва под 50лв., а контролер, който да върши работа е под 100лв. За сравнение, зарядното от първия линк, който си дал е 3 вата.

        Коментар


        • #5
          От: Соларни зарядни

          Не очаквах толкова слаба активност по въпрос, който е много важен. Това да имаш автономно захранване, в определена ситуация може да се окаже от изключително значение. Независимо дали си сред пущинака или в "цивилизацията" и продължително спре токоподаването , подобни устройства устройства биха били от голяма полза.

          Пресен пример е трагедията в Хаити. След известен период от време, мобилните оператори частично възтановиха мрежите си, но голяма част от хората неможеха да използват телефоните си и да свържат с отцелели близки и приятели, именно понеже нямаха възможност каде да си заредят батериите. Да не дава Господ, да ни сполита такава трагедия, но все пак !
          П.П.
          Камен, казваш, че продаваш подобни уреди, имаш ли наблюдение върху това http://shop.oragie.com/product_info....oducts_id=1078 В ревюто се казва, че е " Военен продук използващ се от армейските части в Европа. Категория Military Power"
          Последно редактирано от slav.bg; 25-09-10, 12:18.
          LZ1DVB

          Коментар


          • #6
            От: Соларни зарядни

            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
            Не очаквах толкова слаба активност по въпрос, който е много важен. Това да имаш автономно захранване, в определена ситуация може да се окаже от изключително значение. Независимо дали си сред пущинака или в "цивилизацията" и продължително спре токоподаването , подобни устройства устройства биха били от голяма полза.

            "
            С тези размери е трудно да зарежда нещо повече от телефон. За гората наблягам на пълен резервоар и инвертор.
            Иначе се старая всичките ми джаджи да са с АА батерии(акумулатори).
            Абе, дано да не друса!

            Коментар


            • #7
              От: Соларни зарядни

              Няма защо да се вторачваме в конкретни изделия като посоченото. Първо защото, както отбеляза и колегата по-горе, не става за друго освен за телефон, а точно телефона не е най-практичното средство за комуникация в такова време... Старайте се винаги да "минавате" през 12В акумулатор, който да можете да зареждате по няколко начина, а от него нататък всичко следва да е 12В съвместимо. Основен елемент са акумулаторните батерии, старайте се да поддържате малко на брой, стандартни типове. АА е задължителен, другият разумен стандарт е LiIon 18650 + CR123. И задължително достатъчно количество литиеви батерии за резерв...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Соларни зарядни

                Също е добре, извода (изводите) за запалка, да не минават през ключа.
                Зарядни от 12В има всякакви.

                Коментар


                • #9
                  От: Соларни зарядни

                  Обясни ми на мен пак - за туризьм ли го тьрсиш или за резервно захранване при бедствие?Щото едното е малко различно от другото според мен.Има големи меки панели които вьршат една работа,но не стават да си ги пьхнеш в раницата.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Соларни зарядни

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Няма защо да се вторачваме в конкретни изделия като посоченото.
                    Изделията съм ги посочил само като пример.
                    Напълно съм съгласен с Пенчо, че се тръгва с пълен (или почти ) резервоар ! Обаче в случай на просто по-дълъг пеши преход ?! Често сме правили по десетина дена с палатки на места без ел. мрежа и на поне половин-един ден преход по пътеки и черни пътища от някаква цивилизация. Иначе ми хареса нещо от този тип http://www.amazon.com/Sunforce-22005...444492&sr=8-24 сравнително леко, компактно, на 12Волта; 6.5 вата; и най вече гъвкаво !
                    LZ1DVB

                    Коментар


                    • #11
                      От: Соларни зарядни

                      Ето едно, тип "направи си сам" : http://www.mdpub.com/555Controller/index.html

                      Коментар


                      • #12
                        От: Соларни зарядни

                        http://www.me2solar.com/store/aurora.html/ Примамливо изглеждат, пък и цената не плашеща.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Соларни зарядни

                          имам едно подобно, Freeloader - http://www.solartechnology.co.uk/sho...er-classic.htm но стария модел без дисплейче.
                          работи доста добре, успява да ми зареди телефона ( прост самсунг) до около 60-70% само от вградената батерия.
                          самото устройство се зарежда за около 8 часа лятно слънце.

                          като цяло съм доволен, лошото е че зарежда само устройства които работят на 5 волта (телефони).
                          радиостанциите ми искат или 6 или 12 волта и за тях не става.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0232.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5317416
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • #14
                            От: Соларни зарядни

                            Как да си направим соларно зарядно за телефона в домашни условия
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Соларни зарядни

                              Нека да поизровим от прахта тази тема.
                              Някой има ли опит с някое надеждно соларно зарядно.
                              Питам за батерия, зареждаща се със соларен панел и с възможност за зареждане от мрежата.
                              Под надеждно имам предвид устройство, което да има сравнително поносим период на саморазряд на вградената му батерия и което е безвредно за телефона - разбирай без жълта самодейност.
                              Доколкото разбирам цените за подобно стартират от 100.00лв нагоре.
                              Някой с опит?
                              Благодаря предварително.
                              Георги Тонев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X