Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларни зарядни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Соларни зарядни

    Тотална щета е този панел...
    Преди няколко дни го получих и не е имало слънце през това време но го оставих непосредствено под една доста ярка настолна лампа и изхода се мотае максимум около 3V.
    За ток изобщо не говорим...
    Иначе е толкова водонепропускливо, колкото е една торпилирана подводница!
    Устойчиво на пръски може би но идеята да се потопи в леген със вода както е в рекламният им клип е сигурният начин да бъде приключен.
    Да не говорим, че връзките между USB конекторите и контролера вътре са подложени на почти 200 градуса усукване и със сигурност няма да имат дълъг живот.
    Точно покрай тях няма как да не влиза вода.

    Накратко - пари на вятъра.
    Да видим - сега писах на търговеца че искам връщане на парите.
    Нямам идея как работи тази схема през Aliexpress - дано е ОК.

    ПС: Преди малко то сложих непосредствено под една 500W халогенна крушка в гаража и успя да докара някакви 5V изход.
    Аз нямам някакъв опит с такива соларни панели но ми се струва, че му трябва прекалено много светлина че да влезе в някакви норми.
    Както и да е - ше видим какво ще каже търгаша - като цяло предпочитам да им го върна категорично!!!
    Последно редактирано от Esper; 23-11-14, 13:45.
    Враг усраине

    Коментар


    • #32
      От: Соларни зарядни

      Хич и не опитвай да задействаш соларен панел с крушки. Нямаш толкова мощни.

      Коментар


      • #33
        От: Соларни зарядни

        Ми нещо подобно рече и търгаша
        Трябваше да скокна до Черни Връх тия дена да го тествам на слънце - грам не се появи през уикенда да му се не знае.
        И твърди убедително, че нямам никакъв проблем да го потопя в леген с вода.
        Аз продължавам да се съмнявам, че ще оцелее след нещо такова.
        Продължавам да се съмнявам и в другите му характеристики но да видим...
        Враг усраине

        Коментар


        • #34
          От: Соларни зарядни

          И на облачно ще имаш повече успех отколкото с лампа.

          Коментар


          • #35
            От: Соларни зарядни

            Абе не бих казал...
            Вчера на облачно време премерих около 3V макс на изхода - колкото и под настолната лампа.
            Навън са по-устойчиви.
            В гаража под 500W халогенка си меря 5V.
            Абе явно ще трябва да изчакам истинско слънце за реален тест.
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Соларни зарядни

              Какъв ток очакваш от него?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: Соларни зарядни

                Ами нещо по средата на това, което пише в книжката - 800-1200 mA.
                Тоест бих бил доволен ако прави около 1А но не в лабораторни условия.
                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  От: Соларни зарядни

                  Може би за 4-5 ватов е множко 800-1000. 12в/10ватов, нормално отдава до 400-500ma. .
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Соларни зарядни

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Ами нещо по средата на това, което пише в книжката - 800-1200 mA.
                    Тоест бих бил доволен ако прави около 1А но не в лабораторни условия.
                    Колко е голям?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Соларни зарядни

                      Точно колкото кутия от CD-ROM:

                      Dimensions (open): 29.5 x 14.9 cm

                      Output Power: 5~6W

                      Output Current: 1000~1200mA
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: Соларни зарядни

                        С такъв размер може и да е 5 вата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Соларни зарядни

                          Може - това, може - онова... А може би са в пустинята...
                          Жълтите и "добър ден" да ми кажат ще погледна къде е слънцето.
                          В конкретният случай никакво го няма а доколкото ви чета май ще ми трябва за случая.
                          Въпросът е че в момента имам подозрения и субективни наблюдения над него пък за да им го върна бих искал да имам и някакви реални цифри.
                          Ще почакаме по-добро време
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Соларни зарядни

                            Жълто 10вт работи близо година и чрез контролер държи в деж. режим единствено 60а/ч акумулатор . Не е пуснало вода, около 30/30 см. е, доста дебело, моно. При пуска слънцето беше баш като в пустинята и отдаваше около 450ма., после никой не го е поглеждал, акумулаторът е добре. Струваше около 35$. Даже май е купувано от сайта на твоите хора.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Соларни зарядни

                              Доколкото смятам това са около 5-6W при два пъти по-голяма площ от моето?

                              Ще видим как ще се държи при директна слънчева светлина.
                              То моето не е само панел, вътре има контролер, който би трябвало да се опитва да стабилизира или поне да ограничава напрежението на 5V макс, защото изхода му е на USB.
                              Според описанието, контролера трябвало да рестартира заряда като интензитетът на светлина намалее и да го стартира отново при достатъчно светлина.
                              Цялата тази схема била, за да се гарантира, че дивайса няма да отебе да се зарежда, ако параметрите на USB изхода излязат от параметри поради облаци, сенки и др.

                              Дори са го нарекли с гръмкото име Smart Charge Control Center

                              Което от беглите и бързи тестове, които направих тези дни не е точно така - както вече написах, премерих напрежение между 3 и 5V на USB изхода.
                              Толеранса от няколко волта едва ли ще се хареса на някои смарт телефони... Поне така си мисля.
                              Не го мерих обаче с нормален уред и беше без товар.
                              Надявам се поне да НЕ "изпусне" пусне повече от 5V, че това би могло да доведе и до необратими последствия.
                              Ако приемем, че се засили да работи... При подходящи условия
                              Последно редактирано от Esper; 24-11-14, 17:35.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #45
                                От: Соларни зарядни

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                И на облачно ще имаш повече успех отколкото с лампа.
                                Мдаа... Много си прав, ама ти вероятно си го знаеш
                                Едва днес успях да сколасам да го тествам на слънце
                                Не успях да меря, само го включих и гледам какво се случва.
                                За 1:30h успя да вдигне 10% на батерия 2000mAh.
                                Не зная колко ток е блъскало - не съм закачал нищо за реално измерване.
                                Сега в момента слънцето се скри (еквивалент на облак) но продължава да зарежда с някакъв ток.
                                И индикатора на панела свети и "телефонът" продължава да показва процес на заряд.
                                Ще закача една урутка, която записва процеса на заряд и мери, само да дойде от щатско.
                                Обаче панела очевидно работи. Както е и очевидно, че с ламБа не става
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X