Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларни зарядни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Соларни зарядни

    Ами по груби сметки - соларно панелче 10W - 50-на лв. акумулаторче за UPS 7.2 Ah - 25 лв., ако сложиш контролер за заряда - още 30 лв. - и ще имаш предоволно ток за осветление (с диоди разбира се) и за зареждане на телефони. за по голяма системка - повече парички.

    ПП. Може да си спестиш контролера, ама трябва да закачиш волтметърче и да следиш заряда и разряда, за да не прецакаш батерията.

    Коментар


    • #17
      От: Соларни зарядни

      Първоначално публикуван от tar_nasko Преглед на мнение
      Ами по груби сметки - соларно панелче 10W - 50-на лв. акумулаторче за UPS 7.2 Ah - 25 лв., ако сложиш контролер за заряда - още 30 лв. - и ще имаш предоволно ток за осветление (с диоди разбира се) и за зареждане на телефони. за по голяма системка - повече парички.

      ПП. Може да си спестиш контролера, ама трябва да закачиш волтметърче и да следиш заряда и разряда, за да не прецакаш батерията.
      И ако не сложиш контролер и можеш да хвърлиш по дяволите цялата ефективност на системата. Така че без него ще е много по зле отколкото без него. Даже и със най-евтиния китайски контролер ще е по-добре отколкото без него.

      Коментар


      • #18
        От: Соларни зарядни

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Нека да поизровим от прахта тази тема.
        Някой има ли опит с някое надеждно соларно зарядно.
        Питам за батерия, зареждаща се със соларен панел и с възможност за зареждане от мрежата.
        Под надеждно имам предвид устройство, което да има сравнително поносим период на саморазряд на вградената му батерия и което е безвредно за телефона - разбирай без жълта самодейност.
        Доколкото разбирам цените за подобно стартират от 100.00лв нагоре.
        Някой с опит?
        Благодаря предварително.
        Здравей - предлагам 1 такова в розов цвят. http://www.olight.bg/solarno-zaryadn...-6000t-5000mah

        Коментар


        • #19
          От: Соларни зарядни

          Най-после дойдоха невероятните "екстремни" соларни зарядни





          Соларно зарядно устройство SKYWORDS с вградена литиево-полимерна батерия с капацитет 5000ма/ч


          Служи за зареждане на GSM, GPS, PSP, Iphone, Ipad, камери и др. мобилни устройства.


          http://www.olight.bg/ekstremno-solar...eriya-skywords

          Коментар


          • #20
            От: Соларни зарядни

            Цената му много 'екстремна' бре ?!!
            Имам 'китаец' който струваше около 30лв (от същия сайт като указания от топикстартера)...
            Пак с 5Ач батерия, USB зареждане, индикация за заряд и т.н....
            Самсунга Галакси S2 го зареждаше без проблеми (и като гледам спада на нивото на заряда, навярно ще го зареди изцяло поне 3 пъти без да изложа на слънце 'батерията')...
            Иначе за колата бях взел един панел, който има захват вендузи и ластик за сенник... 12V (има куплунг с щипки за акумулатор и за включване в запалката), 200мА.. Без товар - 18В...
            Не съм го мерил реалния му ток при връзване на акумулатора обаче...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Соларни зарядни

              Сдобих се със соларен панел 3.5W без вградена батерия. Предстоят изпитания.

              Коментар


              • #22
                От: Соларни зарядни

                Интересно. Има ли си MPPT процесор това нещо?

                Коментар


                • #23
                  От: Соларни зарядни

                  Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                  Нека да поизровим от прахта тази тема.
                  Някой има ли опит с някое надеждно соларно зарядно.
                  Питам за батерия, зареждаща се със соларен панел и с възможност за зареждане от мрежата.
                  Под надеждно имам предвид устройство, което да има сравнително поносим период на саморазряд на вградената му батерия и което е безвредно за телефона - разбирай без жълта самодейност.
                  Доколкото разбирам цените за подобно стартират от 100.00лв нагоре.
                  Някой с опит?
                  Благодаря предварително.
                  Eто личния ми опит и предочитания - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-работа За момента съм супер доволен
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Соларни зарядни

                    Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                    Сдобих се със соларен панел 3.5W без вградена батерия. Предстоят изпитания.

                    Мой е на Suntrica, модел 5S-W100, също без вградена батерия. Според паспортата му би трябвало да дава DC5,4V 1.30W. Нормален телефон и блутут слушалка се зарежда за непълен ден, обаче не е така стоят нещата със смартфон Самсунг Гелъкси С3. На солара май не му стига мощността да зарежда смартфона, обаче поддръжва нивото на заряда и смартфон на практика не се РАЗРЕЖДА с включен солар. GPS Гармин не знам защо, ама не приема солар за външно захранване. Следващия солар ми ще бъде с вградена батерия ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Соларни зарядни

                      Въпросното Goal Zero , за коет опиша в мнeние 23, е с отделна батерия( част от комплекта, в който се продава), която се зарежда от него. Но най-хубавото е, че тази батерия може и да се зареди от друг USB порт и така освен соларното, има и още ток. Пробвал съм го на смартфон, зарежда го наполовина, с Гармина също се разбират. Имайте впредвид, че това е най-малкия размер на тази фирма, имат и доста по-големи и сериозни неща. Почват от 196 лева за този комплект, което за качеството му си е повече от добре според мен.
                      Последно редактирано от zzlatev; 02-07-14, 13:49.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Соларни зарядни

                        Китаеца, за който писах в мнение №20 му умря батерията... Предполагам грешката бе в мен - лятото го бях оставил на терасата на слънце за няколко месеца (навярно правилния начин би бил да го заредя през USB до едни 70% и да го оставя на тъмно докато не ми трябва)...
                        Батерията (представлява един плик от фолио) се бе подула и ще пробвам да я сменя с някаква друга...
                        Преимуществото на 'батерийната' е, че може да зареди с доста голям ток консуматора за кратко време, а след това можеш да си носиш панела 'на светло' и батерията му да се зарежда от слънцето колкото си може с нисък ток.
                        При мен и Нокия Н8 и смартфоните на Самсунг не искаха да се зареждат с ток 0.5А (зарядно за автомобил) - при такъв ток само се поддържаше нивото на телефона, но не се и зарежда..
                        Докато с 1А се зареждат уверено дори и в дадения момент да ползваш телефона.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Соларни зарядни

                          Ако вярно съм разбрал, темата е за зарядни. На китайчетата нищо им няма. Батерията е друго, пак жълто.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Соларни зарядни

                            Имах предвид точно соларно зарядно с вградена в него батерия (написал съм го по-горе)...
                            Батерията на конкретното зарядно се зарежда през солара или през USB...
                            Изхода на зарядното е също USB... Вградената батерия служи за буфер - можеш да си заредиш телефона и през нощта, ако през деня солара е бил на слънце и е позаредил вътрешната си батерия...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Соларни зарядни

                              Трябва добра батерия, зарядните им ги бива (поне за тези пари, а и не само).
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Соларни зарядни

                                Аз ровейки се по алиекспреса преди няколко седмици попаднах на това:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CKKGTT-Solar-Charger-Solar-Power-Bank-Solar-Panel-Charger-Foldable-Portable-Backup-Power-Energy-.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5620943

                                Уж реални 5W има отвори и изглежда практично за закрепване на раница а освен това е напълно водоустойчиво (според търговеца) с отворени USB портове.
                                Мисля да го комбинирам с един Soshine SC-C5 за зареждане на АА акумулатора в мобилни условия.
                                Гледам абсолютно всичко, което имам като екипировка да работи на такива елементи.
                                Соларният панел го поръчах вече, чарджъра още не съм - още търся алтернативи.
                                Няма много голям избор на някакво по-читаво зарядно за АА елементи от по-реномираните производители и май ще заръчам такова.
                                Важното е да работи с 5V вход и да може да се прибере в раница или някъде на сухо.

                                Аз предпочитам панел от точно този тип - директно отдаване на крайният елемент или устройство.
                                Тези преобразувания от и към буферен акумулатор са свързани със загуби и ако е възможно е за предпочитане да се избягват.
                                Естествено може да се свърже с PowerBank за буфериране (избора за това е огромен) но както казах не си падам по подобен дизайн.
                                Изглежда доста обещаващо това нещо, има сравнително добър рейтинг но ще видим реално какво ще дойде... Ако дойде
                                Не съм ползвал такъв алтернативен източник до момента но е добре да го има в раницата...
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X