Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

    Привет Колеги!
    Знае ли някой какви са заводските настройки на иглите на въпросния карбуратор, средно положение или долно. И колко трябва да е въздуха.
    Малко предистория: Априлията прекъсваше в ниските и нямаше тяга. След отваряне на карба се оказа, че са скъсани и двете вакумни мембрани. След смяната им с нови нещата са много по добре но ми се струва, че все още се замисля по малко и изпушва черно. При разглобяването на карба майстора се учуди, че иглите с в най-долно положение и въздуха е на 3 1/4 оборота ( в сервис манюала го дават на 2). Дали някой преди мен се е опитвал да компенсира скъсаните мембрани или това са заводските настройки?
    В момента карба е настроен с игли на средно положение и въздух на 2 оборота.

  • #2
    От: Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

    Какво става колеги, никой ли не си е правил Априлията? Четох, имаше 2-3 теми с доста подробна информациа за ремонти, никой ли не разбира от карбуратори?

    Коментар


    • #3
      От: Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

      Здравей колега!
      И аз имам същия проблем с мембраните.
      Видях от кога е темата, но искам да попитам от къде могат да се намерят такива мембрани?
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #4
        От: Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

        tegeesa,

        Преди година-две имах скъсани мембрани на карбуратотите на моето Пегасо, 1998г. Тогава купих комплет от Дарукар за около 80лв. Карбураторите са еднакви с тези на BMW F 650, производство сходно с това на пегасото по години.

        Успех!
        Последно редактирано от pegasoto; 27-06-11, 15:14. Причина: формат на текста

        Коментар


        • #5
          От: Реглаж на карбуратор Mikuni BST33 на Aprilia Pegaso 650

          В "представителството" на Априлия са 100лв. из нета се намират за по 12-на евро/бр.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X