Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CZ 75 SP-01 SHADOW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: CZ 75 SP-01 SHADOW

    Адаш, за какво ще го ползваш този пистолет?
    42

    Коментар


    • #62
      От: CZ 75 SP-01 SHADOW

      За каквото съм го ползвал винаги досега, за кеф! Кеф ми е да го притежавам, кеф ми е да го нося понякога, кеф ми е да пострелвам когато мога да си го позволя финансово! Нямам много кефове, това е един от незатихващите ми!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #63
        От: CZ 75 SP-01 SHADOW

        НАЗДРАВЕ

        Те това ще го ползвам за отговор на странния вьпрос За чий ти са.Да не ти се налага да го ползваш наистина по предназначение
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: CZ 75 SP-01 SHADOW

          Наздраве! Аз съм 182 см. 115 кг, педята ми е малко над 25 см. гръдната ми обиколка е доста по голяма от тази на талията, в казармата не можаха да ми намерят каска по мярка, респектирам явно с вида си и никой не ми е скачал сериозно от ученическите ми години! Освен това съм господин никой и няма защо и за какво да рискуват да ме нападат! Та затова би било нелепо да лъжа че е за охрана и самоохрана, макар че във всяка лъжа има известен процент истина!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            От: CZ 75 SP-01 SHADOW

            пупупу да не дава Господ
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: CZ 75 SP-01 SHADOW

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Наздраве! Аз съм 182 см. 115 кг, педята ми е малко над 25 см. гръдната ми обиколка е доста по голяма от тази на талията, в казармата не можаха да ми намерят каска по мярка, респектирам явно с вида си и никой не ми е скачал сериозно от ученическите ми години! Освен това съм господин никой и няма защо и за какво да рискуват да ме нападат! Та затова би било нелепо да лъжа че е за охрана и самоохрана, макар че във всяка лъжа има известен процент истина!
              На времето един приятел ми разказа една случка . Човека е име в джудото . Баш в най силните му години като състезател си нямал работа да закачи гаджето на на някакъв в една кръчма в баталовата воденица (коньвица) и двама местни коньовичари кръчмарски биткаджии го изкривили от бой . Та човека викаше от цялото ми джудо най си разчитам на пистолета носи ЧЗ 85 компакт .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: CZ 75 SP-01 SHADOW

                Колеги честно притежател съм на глок 31 и верен фен на марката,но имах възможност да пострелем със сянката и трябва да призная,че всичко написано по горе е абсолютно вярно.Страхотно оръжие за ценители.
                Последно редактирано от derhunter; 07-03-17, 19:37.

                Коментар


                • #68
                  Извинявам се, че повдигам стара тема, но някой има ли преки впечатления от SHADOW 2? Предстои ми закупуване на КНО и сякаш това е пистолетът, който най - ме грабва. По ревюта също уж го изтъкват като добре направен пистолет. Единствено, не ми харесват сините чирени, които веднага ще сменя с черни и стърчащата пета на пълнителя(plus 2) та мисля и 1 пълнител да поръчам 17 заряден, който, не стърчи така. Другите варианти са Sig Sauer P320 сериите или Beretta 92x performance, но най - това ЧЗ ми е в главата и това е… Рядко ще се носи, повече ще се стреля с него.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • skitnik
                    skitnik коментира
                    Редактиране на коментар
                    Хубав е пистолета, чирените са с хубава накатка, спусъкът е хубав и може да се подобри още. Беретата е също много хубава. Зиговете не ги харесвам, нямат части, няма тунинг, спусъците са едни лигави.. Но има и по-хубави. Grand Power X-Calibur.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз лично много го харесвам за стрелба,за носене не ми е удобен ....за 75-та имам в предвид.

                • #69
                  Хубаво оръжие за стреляне и в същото време отвратително оръжие за носене.
                  42

                  Коментар


                  • #70
                    Защото е тежък или? Глок, няма да си купя, не харесвам пластмасови пистолети аз и , не е моята система. Дайте по- подходящ вариант. Склонен съм на предложения. Все още опипвам почвата.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Заради това стърчащото отзад, пета ли е, опора ли е, не знам как му казват. Ако се носи външно в някакъв тактически кобур или набедро, си е ОК. Обаче изискването е за скрито носене, а не каубойската, та така.

                    • ivodianov1992
                      ivodianov1992 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Че то почти всички пълноразмерни пистолети, които съм разглеждал имат такава пета. Вероятно на сянката да е малко по- голяма от повечето, но това, не ме бърка. Аз оръжие по себе си, няма да нося така или иначе. 240 грама телефон, че ми тежи в джоба, остава и кило и половина пищов да помъкна. Нито скрито, нито открито. Реално съм господин никой и едвали представлявам интерес на някого да ме напада. Свикнал съм винаги да ходя с чантичка, може да си взема такава за пистолет и пак ще го нося супер рядко. За носене са добре компактите и субкомпактите, но пък за стреляне, не са много ОК.

                  • #71
                    Пистолета е тежък и относително широк. Бобровата опашка е основния трън в задника по отношение на носенето. Съпоставим по представяне, но една идея по-удобен за носене ще дойде Берета 92 във всичките ѝ варианти, Sig226 -също...ако ти изпадне. Носенето в чантата е компромис. По принцип тези "тактикъл мада фака донкеле чанти" крещят "ТОЯ НОСИ ПИЩОВ". Учудващо е как един читаво направен кобур прави носенето съвсем поносимо. Факт е обаче, че пистолета който гледаш налага да се обличаш около него. Не е оферта за лятото.
                    42

                    Коментар


                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е ти повдигна темата в тази насока, аз не зная дали имам право и съответно не правя такива операции.

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      За това съм писал оръжейник не стягаш на менгемето и хващаш ъглошлайфа .

                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Четеш ЗОББВПИ, членове 132 и 144, там се указват тия подробности. Ако ме не лъже склерозата, за конкретния случай отстраняването на тая пета е по-скоро в забранените дейности. Ако пистолета беше полимерен, щеше да е някъде по средата между забранено/позволено, доста тълкувателно. Не са конкретизирани в детайли тия положения, но по смисъла на закона не е позволена промяна в конструкцията на оръжието. Момента с петата е тънък.😁 Споделям това мнение като квалифициран оръжейник, но не взел разрешение от органите за извършване на ремонтна/търговска дейност.

                  • #72
                    Носенето на какво и да е, ако имаш ергономичен пояс, си е едно малко предизвикателство.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #73
                      Разгледай и Джерико (Jericho). Ако постреляш, може да ти хареса повече.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        То си е живо ЧЗ с малко променен дизайн и произведено в Израел . Според мен чисто финансово цена около 3 000 лева за ЧЗ та било то и шадоу е малко много .
                        Последно редактирано от sek.1; 28-10-22, 06:42.

                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        И това имах предвид - Джерико ги продаваха нови под 1500 лв., а втора ръка без следи от ползване видях за 500.

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Има даже и под 500 . http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=83276 Това е с полигонална цев . Ресурса му е огромен . Ако не е било в някой динамичен стрелец няколко живота няма да ти стигнат да го съсипеш от стрелба .
                        Последно редактирано от sek.1; 28-10-22, 13:13.

                    • #74
                      Имам още едно питане. Стандартно заводско ЧЗ Шадоу 2 ще работи ли добре със стандартни купешки муниции, тоест, ще “кара” ли еднакво добре 100, 115 и 124 грейна патрони? По прочетеното по чуждоземските форуми, останах с впечатление, че този пистолет харесвал по - тежки куршуми. От 115/ 124 нагоре. Вероятно със смяна на пружини ще работи добре и с по - леки. Аз няма да гоня абсолютно никакви времена и цели. И нямам намерение да сменям нищо, освен ако не е крайно наложащо и застрашаващо функционалността на оръжието. Тревогата ми е да не засича с леки куршуми. 100- 115 грейна. Това е, благодаря.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • MFr
                        MFr коментира
                        Редактиране на коментар
                        Засечка с каквито и да е (нормални) патрони не се случва при Шадоу.

                    • #75
                      Здравейте. За хубаво или лошо Сянката пристигна. Таз ютия тежи на куче. Изглежда добре направена. На трети януари ще я закарам в КОС за прострелка и след като я взема(вероятно след седмица) ще я поразтрия на стрелбището. Какво да Ви кажа, беше си любов от пръв поглед. Брутално ми харесва този пистолет и това е. Всеки друг избор щеше да бъде компромис относно мен самия. Поздрави.
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DEC6DBBC-BBF1-4CC2-A676-F80C616F7FDD.jpeg Прегледи:6 Размер:441.2 КБ ID:6905263 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3434E95E-3F45-458B-B311-CFC6E8613382.jpeg Прегледи:6 Размер:522.6 КБ ID:6905264
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 30-12-22, 15:50.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • Самодържец
                        Самодържец коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да те питам - преди да го вземеш, пробвал ли си го, поне хващал ли си го в ръка, или ти хареса на външен вид и попрочете това-онова в нета?

                      • ivodianov1992
                        ivodianov1992 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да. Където карах курса за КНО имаха и Сянка. Много ми е удобен. Просто покрай Глок 17, с който стрелях тогава, бях позабравил колко деиствително тежи сянката. Но друго си е да си е твое. Разбираш ме. Иначе винаги се информирам добре преди да взема нещо, особено, ако това нещо се купува сравнително рядко в живота. ✌️

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X