Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Ами горе-долу това е, което е в момента, и това, което предстой да направя. Дано съм го начертал добре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kartinka.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5798181

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      То сигурно вече е направено, но за мен - бетонен пояс върху калкан на къща, малко ми се губи смисъла. Ако пък за фронтон говорим, там направо не знам...

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
        На един от зидовете, на който ще легне единия скат, има издатък с около 20см от основния зид(заради междуетажното стълбище). Има ли вариант ската от тази страна да бъде само един, без никакви чупки
        Нещо такова? Има малко компромис с височината на издадения участък, но покрива е без чупка:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nwanlet.jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5798273

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Гледах някакви "системни" решения - в улука се слага нещо като тръба от пластасова мрежа,
        Ние слагахме такава мрежа, има ефект. Потърси "мрежа за овошки", пластмасова, но мека:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rakavna-mreja-za-ovoshki-1524-0.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5798274
        Има с различна големина на дупките, ако ще пазиш от иглолистни, има и по-ситна мрежа. Може да се закрепи със свински опашки.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_bb475c391d30dd82cba8e971c8ef88cf.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5798275

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Здравейте, какви капандури слагате на покривите, гледах по магазините, тези като прозорец, но тях ги дават за обитаемо подпокривно пространство а на мен ми трябва за необитаемо.
          Може да се сложи и такава, Но, тези, който ми харесват като надеждност са около 500 а евтините някак си не ми вдъхват доверие.
          Основно се търси надеждност и безпроблемност, ще се ползва веднъж в годината да се излиза на покрива да се чисти комина.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            За такава капаъндура (с такава фуънкция) по-дотбр да с я ънаправиш сам. Четбири вертбикалъни дънски, отбшитби като комиън и капак, койтбо покрива отбгоре и отбвънън, сънщо отбшитб ламариъна.

            ПП
            Имам протблеми с клавиатбуратба, ъно мисля/ че се разтбира
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              То това всъщност е "табакера". И за мен наистина е по-добре - в случая - Направи си сам.

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Понеже майсторът, който трябва да прави покрива ме върти нещо, да питам как най-надеждно да покрия с найлон, така че водата да не се задържа по пода на таванското. В момента има само калкани, но няма средни и билна столица. Мислех си да опъна въже между двата калкана и да поставя найлона върху него и да направя нещо като импровизиран двускатен покрив, но не знам как да захвана найлона, че да не го издуха вятъра.

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Не знам за колко време ти трябва такава защита, но вместо найлони, си вземи билбордове втора употреба, монтираш им капси и прихващаш с яка тел.С найлон не става упражнението, дори и армиран.

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Това с найлона е верно малко трудничко, аз взех дебела мембрана от магазина вместо тънък найлон с всичкия си акъл с телбод/такер наклепах да не отлети... е сега си имам теч в средата.

                    Мисля да взема още едно парче 6х6 метра примерно дебела мембрана, после с дълги дъски в посока наклона, дъските подпрени с тухли единички и с такера само ПОД четирите страни да не подлизва и да не повдига из отдолу по ръбовете.

                    Мембраната ми е 20-30кинта, за постоянно ще слагам ЕПДМ гума ама нема доларес догодина до амина.

                    Проблемни зони са краищата на покрива откъм вятър и подлизване/отичане на вода когато вали, тоест тия две неща е хубаво да се обмислят.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      При мен площта е малко и ще го оставя да презимува недовършено, та съм му спретнал временен покрив с кофражни дъски и лт-ламарина (ако не го е отнесъл вятъра вчера ).
                      С найлон съм пробвал, ама не става, особено ако влиза вятър под него. Последно бях натрупал дъски и камъни отгоре му и горе-долу държеше.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Значи да не се опитвам да си играя с найлона.
                        И още нещо ме мъчи, макар да ми казаха, че няма място за притеснение, но на мен си ме гложди. Взех дъски за обшивката на покрива(чам), но всички са доста мокри и повечето от тях има мухъл. Та, ще успеят ли да изсъхнат и мухъла да изчезне след като се наковат на покрива, при условие, че отдолу няма да се слага вата(поне в следващата година), а отгоре ще има фолио Брамак? Или има вероятност да почнат да гният, заради мухъла?

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                          ... Взех дъски за обшивката на покрива(чам), но всички са доста мокри и повечето от тях има мухъл. Та, ще успеят ли да изсъхнат и мухъла да изчезне след като се наковат на покрива, при условие, че отдолу няма да се слага вата(поне в следващата година), а отгоре ще има фолио Брамак? Или има вероятност да почнат да гният, заради мухъла?
                          Като са хванали плесени дъските - вземи ги изчисти и им удари поне от горната страна една обработка с препарат от типа на Бохемит преди да ги сложиш.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Ще изсъхнат.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Това ме успокой. Иначе за обработка на дъските в момента просто нямам възможност. Но ме интересуваше главно, дали ще изчезне плесена след като се наковат на ребрата. Благодаря.

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Ако под мухъла има сиви петна , те няма да изчезнат. Ако има остатъци от кора ги премахни , и прегледай в тези места дали не са нападнати от дървояди. Иначе ще изсъхнат , но ще се отворят фуги между дъските.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X