Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Ами в такъв случай, ще карам с по един торнадо винт 8х220 при всяка столица, и по два яки пирона заковани странично от двете страни. Долната столица ще я хвана ссъ шпилки заложени в пояса. Само се чудя дали обикновените поцинковани шпилки са достатъчно здрави, или да купя черна шпилка.
    ПП не съм около Плевен, а в монтанско.

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Да монтираш крепеж преди наливането на бетона, е доста връткаво начинание (да ги позиционираш в права линия и вертикални, хем на точните позиции, да ги установиш устойчиво така, да ги увардиш при армирането и наливането на бетона). По-добре работи с някакви анкери, които се монтират след наливането на бетона.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
        Ами в такъв случай, ще карам с по един торнадо винт 8х220 при всяка столица, и по два яки пирона заковани странично от двете страни. Долната столица ще я хвана ссъ шпилки заложени в пояса. Само се чудя дали обикновените поцинковани шпилки са достатъчно здрави, или да купя черна шпилка. ...
        Винтовете имат склонност да се късат в началото на резбата. Според мене винтове имат смисъл само ако се използват планки, защото там усилията са други.
        За щпилките - аз използвах анкерни болтове, но не виждам защо поцинкована шпилка да не става.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          Винтовете имат склонност да се късат в началото на резбата........
          Чак да се скъсат едва ли, но с времето се получават луфтове. С колеги-ентуасиасти сме тествали винт 6/180 забит в чам, на опън издържа 500+ кг. на сряз също толкова след като се окопа 10-15мм. в дървото. Предполагам,че 8мм. винт ще е поне със 60% по здрав от 6мм.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
            Чак да се скъсат едва ли, но с времето се получават луфтове. С колеги-ентуасиасти сме тествали винт 6/180 забит в чам, на опън издържа 500+ кг. на сряз също толкова след като се окопа 10-15мм. в дървото. Предполагам,че 8мм. винт ще е поне със 60% по здрав от 6мм.
            Издържа няколко пъти Като напъне вятъра ту насам, ту обратно и се поуморява, а слабото място е началото на резбата.
            Това от собствен опит - имам скъсани. А на пирона нищо му няма. Още по-добре от усуканите пирони.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              А на пирона нищо му няма.
              Колко е ефективното сечение на винт с размер по периферията на резбата 6мм? За сравнение - масов, "марташки" пирон с дължина 16-18 см, има стъбло с диаметър 8-10 мм!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Като строих къщата ползвах винтове за директен монтаж, които са съвсем друга работа.
                Но тук настава голямо колебание. Какво толкова има за чудене? Щом човека ще си прави покрива сам, нека се подсигури и с някоя друга скоба, за собствено успокоение.
                Ей сега като си бях на село, една бригада вдигна цял покрив, а 2 дни. Без мног чудене, по "техния" си начин.
                И пациента доволен, и те инкасираха бързи пари

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Почнахме с покрива. Днес успяхме да свалим всичко старо и тръгнахме да подготвяме нещата за кофража, но заваля. Опънали сме един голям найлон, който покрива целия покрив, но събира водата, и не знам утре как ще успеем да махнем водата. ако се е събрала много. Ще трябва да го измислим с някакъв наклон докато почнем с конструкцията.

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Не се коси, както казват старите хора - който мокри, той и суши.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Здравейте! Да не пускам нова тема ще ползвам тази за решаването на един проблем. Махнах тавана на стара къща и някъде около комина се получава теч. Интересното е ,че съм стоял да гледам по време на дъжд но не виждам нищо, а точно когато е почнал дъжда и аз не съм бил там сварвам петно на пода.Виждат се следите от водата по коминното тяло/ това което е вече под тавана и остатачни капки, но движение по време на дъжда не забелязвам. Имам усещането ,че кратък интензивен момент от валежа се появява вода и после спира. Никой майстор не иска да се качи само за това/ селото е отдалечено/ . Ще бъда благодарен ако някой има снимка или чертеж как е устроено пространството около комина. Покрива е с дъски и хартия и около комина има ламарина ,но дали са спазени размери и принципи нямам представа.
                      Благодаря!
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции


                        Ето това е най-масовият тип ламаринена обшивка на комин. Над комина (по ската) и отстрани, керемидите са над ламаринената пола, отдолу са под нея. Комина се маже след монтажа на обшивката.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Здравейте! Да не пускам нова тема ще ползвам тази за решаването на един проблем. Махнах тавана на стара къща и някъде около комина се получава теч. Интересното е ,че съм стоял да гледам по време на дъжд но не виждам нищо, а точно когато е почнал дъжда и аз не съм бил там сварвам петно на пода.Виждат се следите от водата по коминното тяло/ това което е вече под тавана и остатачни капки, но движение по време на дъжда не забелязвам. Имам усещането ,че кратък интензивен момент от валежа се появява вода и после спира. Никой майстор не иска да се качи само за това/ селото е отдалечено/ . Ще бъда благодарен ако някой има снимка или чертеж как е устроено пространството около комина. Покрива е с дъски и хартия и около комина има ламарина ,но дали са спазени размери и принципи нямам представа.
                          Благодаря!
                          Значи по принцира на неволята- качваш и оглеждаш ламарината.Първо връзката към коминното тяло/мазилката ако има/- обикновено там са аралъците.Ако трябва се прихваща механично и се обработва със Сикафлекс. Другата възможна драма са зъбчетата на хоризонталната част на ламарината- ако са повредени, подлизва.Третата е стъпването на керемидите върху тези зъбчета да се провери.Това разбира се ако е здрава ламамарината.

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Благодаря за съветите Определено ще се провери всичко Само с качването ще е проблем ,че не съм малък и се притеснявам дали ще ме издържи покрива
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Трябва ми малко помощ, че с тъста го умуваме как ще стане най-добре. Как да определим височините на средната и билната столици, така че след полагането на ребрата всички да са в една равнина. И нивелирането на самите столици как е най-добре да се направи, ако има леко измятане на гредите.

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

                                Ето това е най-масовият тип ламаринена обшивка на комин. Над комина (по ската) и отстрани, керемидите са над ламаринената пола, отдолу са под нея. Комина се маже след монтажа на обшивката.
                                Ако страничните са профилирани другояче биха могли да са и над керемидите, скоро един истински майстор по покривите ми препоръча да го правя така.Обосновката му беше,че се избягва вкарването на водата под керемидите, където след време често се събират боклуци и водата понякога прескача загъвката.
                                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X