Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Да, клещите ще са по две, тъй като ребрата ще са от едно цяло парче, а не от талпи. Не знам обаче какво представляват тези дистанциращи трупчета?
    За циганските скоби 8мм дебело ли е за ребро 8х12(12 вертикал).

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
      Здравейте,
      интересува ме поставянето на клещи между двойките ребра, достатъчно ли е за да спре разкрачването на покрива или всичко зависи от конструкцията? И с какви размери са дъските за клещите, или и това зависи от размерите на материалите вложени в конструкцията. Също така относно връзката ребро-столица, виждал съм на повечето места да правят без зарязване с по един пирон закован от всяка страна на реброто, държащ го към столицата. Доколкото разбрах, зарязването трябва да е най-много 2см, т.е. както съм го показал на рисунката. И при греда 8х12(12 вертикал) много ли са тези 2см или е ОК. Или ще отслабят товароносимостта на реброто и неговата здравина в тази част. И как под какъв ъгъл се поставят шпилите за закрепване на реброто към столицата(ако може с картинка ще е най-добре )

      ПП Решил съм да ползвам и ковани(цигански) скоби за връзките столици-попове, и ребра-столици(криви скоби)
      В книга Roof Construction and Loft Conversion, 4th Edition - (Malestrom) на страница 10 в крах има една шайба. Някой знае ли как се нарича и намира ли се в България.
      Такива шайби съм виждал да предлагат или по да показват някои фирми които идваха на Стройко.
      Последно наскоро ги забелязах в нашата железария на бул. Мадрид, малко преди Черковна. Но едно че ми се видяха малък диаметър около 50мм, а и нещо неоправдано скъпчики ми се сториха. Такова нещо може да си изработиш и сам.

      По другия въпрос. Вярно е че болшинството майстори не зарязват на мястото на снадката, и пирона държи достатъчно. Но по този начин единствено се икономисва време. Помисли сам, ако е зарязоно как се разпределят силите, отиват вертикално, т.е. няма никаква сила която да се стреми да приплъзне мертека(реброто) по наклона. Така че поне теоритически е по-добре. Конструкцията няма да се отслаби, защото точно там пък подпира столицата, и силата на огъване ще е 0.
      какво ще е сеченито на реброто, зависи от товара и от това, на какво разстояние ще са ти столиците една от друга. Ако са на относително малко, и ако не правиш огромни стрехи, спокойно може и ребра 8/10.

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Стрехите ще са с дължина 9,5м и височина на ската 6м. Ребрата 8х12 ще са през 50см, само там където ще има капандура ще са през 60, за да я вместя.

        ПП Шайбите имат зъби и от двете страни, нали? И от ламарина с каква дебелина е добре да се изработят?
        Последно редактирано от mybabybook; 03-08-18, 18:01.

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Милиметр и половина за диаметър 80 мисля ще са достатъчни. Веднъж като се забият зъбите, повече няма да мръднат.

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            При мен няма попове,само клещи.
            Целта на конструкцията е да няма подпори из помещението.
            Ето и малко от самия процес.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_170620.jpg
Прегледи:1
Размер:281.9 КБ
ID:5795779
            Временни попове.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_170641.jpg
Прегледи:1
Размер:405.7 КБ
ID:5795780

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160428_183920.jpg
Прегледи:1
Размер:247.5 КБ
ID:5795781

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160424_170655.jpg
Прегледи:1
Размер:270.3 КБ
ID:5795782
            Това е преди обшивката
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160428_183823.jpg
Прегледи:1
Размер:267.3 КБ
ID:5795783

            Дано съм полезен !!!
            Успех !

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Сега се сетих нещо, което може и да прозвучи глупаво, но по-добре да питам, за да съм сигурен. покрива ще бъде двускатен и ме интрересува правилното иззиждане на двата триъгълни надзида(фронтони). Как се прави най-лесно? След като съм отлял пояса и съм сложил долната столица, поставям върху нея едно ребро(в края където ще се зида надзида) и където трябва да е средата на надзида, по вертикал слагам друга греда, която да ми даде височината на билото. И така зидам в образувалото се празно пространство между двете ребра и пояса.

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                Сега се сетих нещо, което може и да прозвучи глупаво, но по-добре да питам, за да съм сигурен. покрива ще бъде двускатен и ме интрересува правилното иззиждане на двата триъгълни надзида(фронтони). Как се прави най-лесно? След като съм отлял пояса и съм сложил долната столица, поставям върху нея едно ребро(в края където ще се зида надзида) и където трябва да е средата на надзида, по вертикал слагам друга греда, която да ми даде височината на билото. И така зидам в образувалото се празно пространство между двете ребра и пояса.
                Да ,така е най лесно.Можеш и конци да опънеш можеш и мастари да ползваш.Просто трябва да залееш бетона и да легне хубаво гредичката.
                И задължително анкери отдолу защото преди няколко години видях цял покрив в комшийския двор !

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Просто трябва да залееш бетона и да легне хубаво гредичката.
                  И задължително анкери отдолу защото преди няколко години видях цял покрив в комшийския двор !
                  Под "залееш бетона" имаш предвид да сложа от разтвора за зидане под долната столица ли? И относно анкерирането, понеже и за това се бях сетил- виждал съм някои да оставят U-образно извита пръчка арматура Ф6 или 8 в самия пояс, която обикаля около арматурата на пояса, с която после връзват долната столица. Но, после врзването й е по друдно след като покрива се накове, тъй като връзване преди това може да доведе до напукване на пояса. някои пък събират двата края и ги заваряват един към друг, вместо да ги усукват/връзват. Или анкерирането на долната столица е по-добрия вариант? И как е по-добре да се процедира при анкериране- анкерния болт се поставя преди да се излее пояса и след това на гредата само се пробиват съответните отвори(вижда ми се по-сложния вариант), или се анкерира 2-3 дена след изливането на бетона, като се пробиват едновременно гредата и пояса и се поставят анкерболтовете

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Това с "фибите" от арматурно желязо е малко умряла работа. Трудно ще ги докарат да са много добре подравнени и на правилното място за да могат столиците да се монтират добре. Струва ми се, че е по-добре с подходящи анкери, които се пердашат в отвори през гредата, та в бетона при монтажа на столиците. Ама 2-3 дни след изливането на бетона ще да е малце раничко ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Абе няма фиби.Заливаш си пояс със арматура и после гредите ги анкерираш наново.Има сега вече толкова хубави и лесни за работа крепежи че работата си е песен.

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Ами давайте предложения тогава за подходящи анкери. Гледам различни марки и модели, някакви на Фишер, но бая скъпи. Пояса ще е 25х25см, а гредата е 14х14см.
                        Този дали е добър вариант https://www.home-max.bg/anker-segmenten-m10-250/ и въобще М10 подходящ размер ли е или трябва по-голям.
                        Последно редактирано от mybabybook; 08-08-18, 19:12.

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Аз взимах 12 х 200 и 260 на Фишер. Скъпи - евтини, баш от фиксиране на покривна конструкция не бих правил икономия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                            Ами давайте предложения тогава за подходящи анкери. Гледам различни марки и модели, някакви на Фишер, но бая скъпи. Пояса ще е 25х25см, а гредата е 14х14см.
                            Този дали е добър вариант https://www.home-max.bg/anker-segmenten-m10-250/ и въобще М10 подходящ размер ли е или трябва по-голям.
                            Добър е но бетона също трябва да е хубав.
                            Аз за един покрив ползвах патрони със щпилки.Ама коби като удариш калема ще излязат на същата цена.
                            Там всичко купуваш отделно,шпилки,гайки,шайби.

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Знам, че точно от това не трябва да правя икономия, но тези на фишер, за които казвам, че са скъпи бяха по 30лв за бройка, което в сравнение с 1,80лв за този, който показах е много голяма разлика. 200 дължина ми се вижда малко, така ще имам макс. 6см в бетона, което ми се вижда недостатъчно. Можеш ли да дадеш линк към тези, които си ползвал. по клоня към 260мм.
                              Относно пояса- в района има само един бетонен възел и бетонпушка и нямам голям избор относно качеството на бетона. Другия вариант е с малка бетонобъркачка. 25х25см с обща дължина 34 метра, което са около 2 кубика бетон. Не съм много наясно обаче дали е удачно да ползвам такава малка бетонобъркачка за пояса, или е по-добре с бетон-пушка. Какъв точно трябва да е бетона?

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                                ... тези на фишер, за които казвам, че са скъпи бяха по 30лв за бройка, което в сравнение с 1,80лв за този, който показах е много голяма разлика. 200 дължина ми се вижда малко, така ще имам макс. 6см в бетона, което ми се вижда недостатъчно. Можеш ли да дадеш линк към тези, които си ползвал. по клоня към 260мм. ...
                                Не знам какви си гледал, но от Ташев купувах анкери като този и бяха Фишер. Цената беше от порядъка на 3 лв и нещо/бр. Ако не ме лъже паметта, купувахме и някакъв по-малък брой по-дълги анкери - 12х300 или 325 мм , които бяха на по-дебелка цена, но все пак беше далеч от 30 лв/брой.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X