Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Кофти Сега е бил момента. Мой познат взе Фронтера като твоята скоро. Обадиха се детските болести почти веднага. Понеже баща ми кара Вектра 2.0ДТИ знам как трябва да звучи двигателя. Е при Фронтича на моя човек има едно много яко блъскане. Работи като Галопер 2.5ТДИ. Аз му казах ако съединителя се предаде ще вадя мотора и коляновия вал долу

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Само не разбирам защо да сваля мотора заради един съединител....
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Щото така и така половината работа е да се свалят скоростите, а двигателя се вади за още 1 час работа.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          При мен се разглоби всичко, само че в обратен ред - първо се свали двигателя (след главата) и тогава се разбра, че съединителя има една разходка живот. После се разглоби двигателя и всичко каквото имаше за правене или беше на път за правене се смени. Затова не съм сменил веригата... Минах само с един обтегач.
          Каквото е било за смяна или близо до смяна е сменено. Единствения компромис бяха тампоните - вместо нови оригинални ми ги изляха. Сега усещам разликата, но след всичките ремонти нямаше да преживея и нови оригинални тампони.
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Извинявам се че задавам въпроси тук, но не искам да отварям тема за две изречения

            Струва ми се на Фронтерата която си купи моя приятел има за смяна два от всички тампони между купето и рамата. Става въпрос за тези при краката на пасажера и шофиьора. При малко по силно натоварване изпукват много здраво и точно около тях се усеща удар. Като цяло и гумените втулки на горните носачи(отпред) са тръгнали, но някой сменявал ли е някой от тези между рама/купе??? Благодаря предварително за отделеното време

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Много хора са ги сменявали. Въпроса е да намериш читави втора ръка. Оригинални (а и ментета) нови няма. Тези не са нещо особено и може да се измислят заместители, но задните в края на рамата, са особени и май нямат еквивалент.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Извинявам се че задавам въпроси тук, но не искам да отварям тема за две изречения

                Струва ми се на Фронтерата която си купи моя приятел има за смяна два от всички тампони между купето и рамата. Става въпрос за тези при краката на пасажера и шофиьора. При малко по силно натоварване изпукват много здраво и точно около тях се усеща удар. Като цяло и гумените втулки на горните носачи(отпред) са тръгнали, но някой сменявал ли е някой от тези между рама/купе??? Благодаря предварително за отделеното време
                Аз сменях селенови втулки на горен носач...общо взето са си консуматив на Фронтера Б. Цената на ГМ-ските беше 80лв парчето или 320лв всичко от Булвария. Хубаво е като ги сменяте да имате преса, че е по лесничко.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Мерси за отговорите, и съветите

                  Много пари тия втулки бре 320лв. Сега се боря с радиоаторчето на парното. Много голямо разглобяване падна. Аз мислех за ден да я отупам, но за малко не успях. Ама все пак съм сам като пушка.

                  ПП - Приятеля ми каза, че след като съм дозатегнал тампона мецду рамата и купето пукането почти изчезнало . Аз го направих на майтап

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Поредния казус: Днес на няколко пъти джипа ми гасна на различни светофари докато чаках зелен сигнал. След всяка гаснене трябваше да повъртя доста докато запали пак. Преди около седмица се случи същото, но реших, че е от боклуци в резервоара, сипах добавка на Лики Моли за почистване, 20 л. нафта и всички приключи... до днес. Ходих на диагностика и нямаше грешки. Общото е, че днес също датчика показваше, че имам 20 л. в резервоара, както и миналия път. На петото гаснене отидох на бензиностанция и сипах 20 л. след което още около час ходих напред-назад и нямаше проблеми.
                    Някакви идеи за причините?
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                      Поредния казус: Днес на няколко пъти джипа ми гасна на различни светофари докато чаках зелен сигнал. След всяка гаснене трябваше да повъртя доста докато запали пак. Преди около седмица се случи същото, но реших, че е от боклуци в резервоара, сипах добавка на Лики Моли за почистване, 20 л. нафта и всички приключи... до днес. Ходих на диагностика и нямаше грешки. Общото е, че днес също датчика показваше, че имам 20 л. в резервоара, както и миналия път. На петото гаснене отидох на бензиностанция и сипах 20 л. след което още около час ходих напред-назад и нямаше проблеми.
                      Някакви идеи за причините?
                      засмуква въздух, и като не си на скорост или на обороти да го прекара гасне. Тоя джип трябва винаги да се кара с поне 20-30 литра в резервоара. Или цедката е много мръсна и не смуче достатъчно през нея. Свалай резервоара докато е време....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Уж все гледам да не карам на "резерва", но все пак ми се е случвало няклолко пъти без видими последствия, включително и на пресечен терен. Може би съм имал някакъв късмет.
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          А дали нивомера или уреда на таблото дават верни показания за наличното количество гориво в резервоара?

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Не знам какво представлява сондата в резервоара, но може от нея да идва проблема. Ходих още един път на диагностика и също се оказа, че няма ел.проблем. В този студ не ми се сваля резервоар и ако не ми прави проблем над 20 л. това ще е решението до пролетта. Нивомера предполагам, че е верен, защото съм стигал и почти до червеното и като го напълня до горе пак си показва. Вярно, че резервоара е много дълъг и най-малкия наклон оказва влияние в показанието от +-10 л., но все пак се колебаеше от 17 до 23 л. (образно казано).
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              През последните месеци на мен доста често ми се случва да карам на резерва.Първо светва лампата след известно време ако продължиш започва да мига.Оставала ми е с около 4л.нафта ,но никога не ми е правила подобни проблеми.
                              Jeep Гранд Чероки 3.1

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                                През последните месеци на мен доста често ми се случва да карам на резерва.Първо светва лампата след известно време ако продължиш започва да мига.Оставала ми е с около 4л.нафта ,но никога не ми е правила подобни проблеми.
                                Точно за това ми е чудно. До сега няколко пъти ми се е случвало да стигна до червеното, един път да ми светне лампа, но никога не ми е гаснала така. Чудех се евентуално дали има връзка с основния ремонт и проверката на помпата, но не намирам никаква логика.
                                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X