Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TD на бус 410-става ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TD на бус 410-става ли?

    2.5ТД е сравнително еФтин и достъпен. С повече късмет, купуваш цяла англичанка за 3000-3500лв. Разпродаваш колата на части по цени - кой колко даде, и мотора със скоростите и цялата електрика ти се връзва 2-2500 макс. Задължително се купува цялата кола в движение, минаваш я на стенд, стар диагноза на двигател и кутия (ако е автомат) и си готов. Стар диагноза имам. За наши хора.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      От: TD на бус 410-става ли?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      При колектора ще стане защото оня за турбото е свит към мотора и самата турбина не е голяма, но е от другата страна.
      Сигурно не си се ориентирал по снимките.Защо да е от другата страна? И при моя помпата и всмукателните колектори са отляво,и при твоя е така. Направо си е за там тоя мотор! Даже вече намерих и донор,и то с ляв волан!! Само му тегли една рулетка на широчина,че тоя където съм го намерил ми е малко далечко!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #18
        От: TD на бус 410-става ли?

        Да взема да съживя темата. Онзи ден ми се обади някакъв човек,който чел темата,и ме пита до къде съм стигнал.Интересуваше се,дали буса е събрал турбината,че му се виждал тесничък коша.
        Казах му,че не съм слагал турбина,а исках да сменявам мотора,но съм го оставил за по-нататък.Казах му,че е много игра това с турбинирането,и за това искам друг мотор,с турбо.Та се заговорихме,и той ми каза,че няма никакви проблеми с турбинирането на моя мотор(ОМ-602,940),тъй като той си бил с всичко необходимо за турбина(пръскалки на буталата,степен на сгъстяване,мембрана на ГНП-то и т.н).Рових се из нет-а,но не можах да открия нищо по въпроса(толкова си мога).Та,въпроса ми е-наистина ли този двигател е предвиден за турбина,и ще стане без ядове,или няма такова нещо.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #19
          От: TD на бус 410-става ли?

          Другото решение е вентилирана глава. 2500 вентилиран е 125коня ..или нещо такова.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            От: TD на бус 410-става ли?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Другото решение е вентилирана глава. 2500 вентилиран е 125коня ..или нещо такова.
            OM605.911 113 hp

            Коментар


            • #21
              От: TD на бус 410-става ли?

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Да взема да съживя темата. Онзи ден ми се обади някакъв човек,който чел темата,и ме пита до къде съм стигнал.Интересуваше се,дали буса е събрал турбината,че му се виждал тесничък коша.
              Казах му,че не съм слагал турбина,а исках да сменявам мотора,но съм го оставил за по-нататък.Казах му,че е много игра това с турбинирането,и за това искам друг мотор,с турбо.Та се заговорихме,и той ми каза,че няма никакви проблеми с турбинирането на моя мотор(ОМ-602,940),тъй като той си бил с всичко необходимо за турбина(пръскалки на буталата,степен на сгъстяване,мембрана на ГНП-то и т.н).Рових се из нет-а,но не можах да открия нищо по въпроса(толкова си мога).Та,въпроса ми е-наистина ли този двигател е предвиден за турбина,и ще стане без ядове,или няма такова нещо.
              Айдееее, спряхме ли продажбата?
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: TD на бус 410-става ли?

                Моля,някой да ме светне,от къде да вържа мазането на турбото! Мисля си за датчика на маслото,ама дали съм прав!??Другия вариант е от една пробка,точно под изпускателните колектори,но не знам дали е на маслената магистрала,или на антифриза.

                И още един въпрос.Някой има ли турбина за продаване??
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #23
                  От: TD на бус 410-става ли?

                  Мале ми с таза караванка да не лтиш бе колега повече от 90км за що ти е? Германеца си го е измислил ако слагаш турбинка този мотор трябва да е много добре щото
                  ако е на ръба на живота си само по бързо ще го умориш.Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: TD на бус 410-става ли?

                    Не го мислете,мотора е на няма и 100х.И пак казвам,не ми трябва скорост,а мощност.С още 30к.с ще е съвсем друго катеренето на баирите!

                    Вчера пак прерових темата на Вальо,и там се вижда че мазането на турбото излиза точно под колекторите.Явно от там ще го хвана и аз.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: TD на бус 410-става ли?

                      Колега не ща да те отказвам но тоз които ти е казал че не турбо мотора и турбо мотора са еднави -не е истина. Никога не са еднакви .
                      Разпределителния вал е друг, нафтовата помпа е друга , дюзите са други....
                      Не ми се пише повече , ако искаш вярваи...
                      успех

                      Коментар


                      • #26
                        От: TD на бус 410-става ли?

                        Ми не е само това. Да не сте останали с впечатление,че турбините са без пари. 500-700лв втора употреба. +ремонт, + монтаж, изпускателен колектор, аспух....
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          От: TD на бус 410-става ли?

                          Шефа купи от по-новите 410ка ... 2.9ТД ... еми такъв мъртвец няма просто.
                          На баир празен едвам поддържа 70км/ч! На равно празен макс вдига 110км/ч
                          Пълен е пълна скръб ...
                          По мое мнение , и наблюдения:
                          На 300TD (177коня) и 250ТД (150коня) , мазането на турбината върви по тая черната тръба която тръгва от 6ти цилиндър на снимката:


                          Ето още снимки къде отива:





                          Но това са си мои наблюдения ... като гледам към турбото на горната снимка се вижда и някаква метална тръбичка...
                          Последно редактирано от Faca; 29-04-11, 20:32.
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #28
                            От: TD на бус 410-става ли?

                            Тази черната,е отдушника.А металната идва точно от там,под колекторите,и тя е за маслото.

                            Лошото е,че няма място за колектори с турбина от 2.5тд,и ще трябва да я изнасям малко назад,към скоростите.Другата седмица ще търся турбо-компресор,който да застане на изходящата тръба.
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: TD на бус 410-става ли?

                              Марто, още четене трябва.
                              Черното е отдушник
                              Онова кръглото, между 5ти и 6ти - е филтър - сменя се след определено време
                              Оная тръбичка, дето я гледаш, тя е за съвсем други неща

                              Коментар


                              • #30
                                От: TD на бус 410-става ли?

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                Ми не е само това. Да не сте останали с впечатление,че турбините са без пари. 500-700лв втора употреба. +ремонт, + монтаж, изпускателен колектор, аспух....
                                + други бутала...
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X