Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червиви плодове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червиви плодове

    От едно телевизионно предаване научавам, че птиците не дат червиви плодове.

    Били отровни за птиците. А за хората?

    Та нали на ранния стадий червивите плодове "узряват" първи и се ги хапваме.

    Опасно ли е?

  • #2
    От: Червиви плодове

    Практически проверено - не е опасно. Хора, системно яли червиви плодове, обикновено доживяват до правнуци.

    Коментар


    • #3
      От: Червиви плодове

      Не е опасно според мен. Червеите съдържат протеин. Аборигените оцеляват хранейки се с тях. Виж и на Дж. Клавел "Чанги" затворниците заравяха червеи в земята , докато стане на каша и се втвърди, така си набавяха протеина.

      Коментар


      • #4
        От: Червиви плодове

        То тогава клюнодръвците да са умрели от глад - нали ядат само червеи. С акитата барабар.

        Коментар


        • #5
          От: Червиви плодове

          По-скоро зависимостта е обратната...щом има червеи, значи няма отрови-
          Представете си какво поглъщаме, хапвайки лъскавите, чисти и скъпи плодове, третирани с всякакви отрови...
          Пък нека да ми обясняват, че всяка отрова си има карантинен период, след който изчезва безследно и само вредителите умирали бързо....дано, ама надали...
          Не съм специалист и не мога точно да цитирам всички изкуствени торове, пестициди и хербициди, които се наливат за да стигне до щандовете перфектния на вид плод, който освен това издържа месеци без да се развали...
          Специалистите да обяснят коткретно

          Коментар


          • #6
            От: Червиви плодове

            Хубавите"пръскани" ябълки прасетата ги ядат.Наличието на червеи може да означава само едно:не са използвани химий за производството им–т.е. са еко(био)продукти.А съм чувал че в Италия ако не плуват червеи не купуват компота.
            Нищо не мога,и нищо не знам...

            Коментар


            • #7
              От: Червиви плодове

              Като имаш в предвид, че се раждат от яйца снесени върху самия плод и се храни само с плода на който пребивава, колко мислиш е вреден
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #8
                От: Червиви плодове

                Аз,напоследък ям ябълки докато стигна до червивото,и другото го давам на зайците,някой път и на кучето....още съм жив...зайците и псето също
                Да не зависиш от "Органи" в България....

                Коментар


                • #9
                  От: Червиви плодове

                  Пък аз наскоро видях в един вестник снимка на Джулия Робъртс с необезкосмени мишници.....ама го вярвам, колкото и на това телевизионно предаване...
                  Също така ми е интересно как птицата прави химичен анализ на плода дистанционно - за да разбере, че е червив, де......
                  00359893488603

                  ....нямам си вече LR...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Червиви плодове

                    До колкото знам при повече от плодовете,червеите се настаняват във фаза цъфтеж,затова Есенното и Зимното пръскане е важно,а то се прави с Бордолезов разтвор-син камък и вар.Другите препарати са за болести по дърветата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Червиви плодове

                      Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
                      До колкото знам при повече от плодовете,червеите се настаняват във фаза цъфтеж,затова Есенното и Зимното пръскане е важно,а то се прави с Бордолезов разтвор-син камък и вар.Другите препарати са за болести по дърветата.
                      Бордолезов разтвор се използва за борба с някои болести, няма никакво действие срещу инсекти (насекоми и ларви). Не се настаняват, а се снася яйце и то след цъфтеж от пеперуда.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #12
                        От: Червиви плодове

                        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                        Бордолезов разтвор се използва за борба с някои болести, няма никакво действие срещу инсекти (насекоми и ларви). Не се настаняват, а се снася яйце и то след цъфтеж от пеперуда.
                        Точно така,но исках да кажа ,че е преди формирането на подовете.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Червиви плодове

                          Зависи от размера на червея...

                          Трима селяни се надлъгвали кой е отгледал най-големи ябълки:
                          - Аз като сложих една ябълка на кантара и тя го счупи!
                          - А аз като сложих една на кантара и тя го счупи заедно с масата!
                          - А аз като я сложих на каруцата...
                          - И ти счупи каруцата ли? - попитали първите двама.
                          - Не бе, излезе един червей от ябълката и ми изяде коня!
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Червиви плодове

                            Първото поколение на ябълковия плодов червей се развива от яйце снесено в току-що оформилия се плод в края на цъфтежа, второто и третото са резултат от яйца снесени върху плодовете в мястото, където се допират два съседни плода или листо и плод.
                            00359893488603

                            ....нямам си вече LR...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X