Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

    Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
    Откакто си смених окачването колата стана по-проходима в пъти, люлеенето се избягва с курави амортисьори или с реактивна щанга с механизъм за откачане и т.н.
    Колега, сподели за витаровите пружини. Какво те накара да се откажеш от тях?
    Смачкват се, какво , как?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #77
      От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

      Редукторни защото от нищо друго няма да стане заради голямото предавателно число 5,3 .Рядкост са.Джиповете на Соти и Йори са с такива.В Самоков на витарите наслагаха от УАЗ 5,125пч и сега рипат яко.Ако на Ферозата се сложи цял мост и се пипне и отзад нещата се променят защото аз освен 20 ресьора съм счупил и 3 предни деференциала.

      Коментар


      • #78
        От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Редукторните мостове определено биха били много добро решение, ако изключим факта че струват колкото Ферозата, по-тежки са, и въпреки доброто предавателно число, вероятно ще искат по-курав мАтор.
        Какво точно им е числото (само за информация)?
        5.28-но избора на блокировки е ограничен

        Коментар


        • #79
          От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

          Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
          Ако Ферозата не се оправи от пред то няма смисъл да се престаравате с задницата че щесе получи отпред магаре отзад змя.Един от вариянтите е 2бр редукторни моста от УАЗ.Какво ще кажете?
          Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
          Редукторни защото от нищо друго няма да стане заради голямото предавателно число 5,3 .Рядкост са.Джиповете на Соти и Йори са с такива.В Самоков на витарите наслагаха от УАЗ 5,125пч и сега рипат яко.Ако на Ферозата се сложи цял мост и се пипне и отзад нещата се променят защото аз освен 20 ресьора съм счупил и 3 предни деференциала.
          На Йори са Барсови, сиреч, по широки. На Соти на Кията не знам какви са. Аз питам за нормалните.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #80
            От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            5.28-но избора на блокировки е ограничен
            Ами, то и на Ферозата са 5,285. Само са по-леки. Особено предния.
            Смятам, че едно кадърно направено окачване с достатъчни ходове, ще намали драстично местата, където трябват блокажи.
            Те по-скоро са немислими за джипки като Г-класата, дето имат ходове (серийно) колкото Ферозата отпред.
            ПП: Не казвам, че няма полза от блокажи, де...

            Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
            Редукторни защото от нищо друго няма да стане заради голямото предавателно число 5,3 .Рядкост са.Джиповете на Соти и Йори са с такива.В Самоков на витарите наслагаха от УАЗ 5,125пч и сега рипат яко.Ако на Ферозата се сложи цял мост и се пипне и отзад нещата се променят защото аз освен 20 ресьора съм счупил и 3 предни деференциала.
            Колега, разисквахме надълго и нашироко за вариантите за цял преден мост за Фероза тука:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108162
            Витарата си е направена за 5,12 и няма проблеми. Ама на Ферозата, ако и намалиш предавателното число, хептен ще и омалее сърчицето.
            Това е един от основните проблеми, но нека не спамим тук.
            Последно редактирано от TigerHunter; 30-01-11, 21:37.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

              В момента сложих от витара дълга база, но задницата стана по-висока от необходимото, и сигурно ще ги вкопая в шасито. От късата база витките се доближаваха много, но може да пробваш. Много доволен бях от пружините които ползвах но едната се счупи.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #82
                От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                Благодаря!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                  Днес поогледах по-внимателно рамата.
                  Според тази схема:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131_0307_link_04_z%5B1%5D.jpg
Прегледи:6
Размер:22.5 КБ
ID:5249585
                  предния захват на носача трябва да е по средата на междуосието.
                  Оказва се, че точно там рамата започва да завива навътре към предния край.
                  Ако преместя захвата тук:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image007.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5249586
                  премествам оста само със 17см, и носачите биха били дълги около 60см.
                  Според мен е недостатъчно, а и според схемата.
                  Мисля да ги преместя тук:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image001.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5249587

                  По този начин, захвата отива на около 10см от центъра на междуосието, а носачите стават 90 см,което според мен е по-добре.
                  Ако носачите останат във варианта от първата снимка, А-рамото се получава доста късо и трябва да го захвана за кривата тръба:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image064.jpg
Прегледи:2
Размер:83.6 КБ
ID:5249588
                  Там обаче, захватите ще дойдат високо и ъгъла към дифа ще е голям.

                  При варианта от втората снимка, мога да заваря някаква гредичка със захватите върху рамата някъде тук:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image064.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5249590
                  Това някъде е , защото мога да го сметна, когато имам точните размери.
                  Горе-долу така ги виждам аз нещата.

                  При настоящото състояние на окачването, разстоянието между ръкава на моста и рамата (без буфера) е 17,5см. Значи пружините в свито състояние, ще трябва да са дълги максимум 20см, за да няма ядове с предницата. Това ще се търси, като съчетание между дължина и твърдост.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                    Два огромни недостатъка:
                    1. Като сложиш там ушите ти гарантирам, че горките ще посрещат товарния влак през пет секунди. Помисли да са от вътре в шасито, независимо, че ще се вдигнат малко на горе. Това даже е полезно за по меко посрещане на препядствията от задния мост.
                    2. Тая греда, дето искаш да я слагаш не се знае колко ще издържи. Защото... Тези кръглите и криви тръби, които спрягат шасито лява към дясна страна са кръгли и криви за да могат да се усукват. Те работят като турсиони когато шасито е натоварено на усукване. По-нататък едвали е нужно да разтягам лукуми
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                      За да са отвътре, трябва да са зад гредата на захватите на торсионите, а тоя вариант не ме устройва. Освен това ще искат още една греда(тръба) между шасито. Защо, там където са си оригинално, не носят ли бой?
                      После, не съм казал, че трябва да е непременно греда, може и тръба да е за захватите на А-рамото.
                      А пък гледам тук, така е направено:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:129_0508_sami_03_z.jpg
Прегледи:2
Размер:54.5 КБ
ID:5249632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:129_0508_sami_04_z.jpg
Прегледи:2
Размер:74.3 КБ
ID:5249631

                      Хем скосената страна се пада отзад.
                      А защо да не може да се подсилят отпред с по една триъгълна планка, дето да е като плъзгач. Те оригиналните уши са си доста здрави поначало.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                        Извинявам се, не искам да ти трепя ентосиазма, ама що не се разходиш до тука, да ти дам едно кръгче и да ти спестя цялата галимация и умуване? От стоте страници писания в тая и в другата тема разбирам, че ще правиш джипка с цели мостове, с двуметрови ходове, с ултра бавни предавки и големи гуми, обаче задължително трябва да може на асфалта с 200 да се държи като двуврато купе с 335х45хR20 широки баници. Смея се докъто го пиша, ама нали знаеш коя е най-употребяваната фраза в тоя форум... Няма пълно щастие!!!
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Извинявам се, не искам да ти трепя ентосиазма, ама що не се разходиш до тука, да ти дам едно кръгче и да ти спестя цялата галимация и умуване? От стоте страници писания в тая и в другата тема разбирам, че ще правиш джипка с цели мостове, с двуметрови ходове, с ултра бавни предавки и големи гуми, обаче задължително трябва да може на асфалта с 200 да се държи като двуврато купе с 335х45хR20 широки баници. Смея се докъто го пиша, ама нали знаеш коя е най-употребяваната фраза в тоя форум... Няма пълно щастие!!!

                          Няма такова нещо! Аз и досега, с повече от 100 не съм я карал. Достатъчно съм писал, за какво я ползвам. Идеята ми е, да я направя на пружини (засега поне отзад), но спазвайки максимално в рамките на възможното всички пропорции.
                          Освен че ми омръзна, като сляза от нея да не мога да се изпикая, искам и да и подобря ходовете. Това е всичко. Не искам да сложа пружини, колкото да се каже че е на пружини, а да го направя колкото се може по-правилно.
                          То е ясно, че няма пълно щастие. Гумите, като размер си ме устройват и тези, които карам.
                          На събора Христо (Тrack2000), ми беше обещал да ме запознае с теб, но се разминахме. Ще се радвам, да врътна едно кръгче на твойта, като се видим.
                          Идеята на тия теми е И образователна за мен.
                          Нахвърлям идеи и всички, на които им е интересно си казват мнението.
                          Поне ще е полезно, на който се захване да се бъзика по Ферозата.
                          Ако имаш против да ти пиша в темата, ще си отворя друга.
                          Поздрави и не се стЕгай!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                            Разгледай задното окачване на една витара, и мисля че няма нужда от такива дълги носачи.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #89
                              От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                              То с едно кръгче няма да стане, ами ела една неделя
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Feroza - Замяна на ресьорите с пружини

                                Далечко си ми, Росене. Ама, нека се поразгрее времето и ще го измислим.
                                И без това трябва да докарам на Ицо една ракия още от събора
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X