Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътя от Сопот до х.Добрила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Колеги, мислех утре да пробвам вр.Ботев от х.Добрила за един ден отиване и връщане, като част от моят план за постепенно преминаване на Ком-Емине на части. Имам два варианта за транспорт - с мотора ХЛ600 до хижата или с колата и лифта. Чета по нета че на лифта много не му имат доверие - ту работи, ту не, ако има хора и т.н. От друга страна е почти сигурно че ще го изтърва на връщане и ще имам тягостно слизане по просеката. Преди няколко години минах с мотора от Беклемето до Добрила, с намерението да се спусна към Сопот, но точно преди хижата срещнах един младеж с леко 2Т който ме разубеди и каза че спускането с моят туч може да е проблемно. Така и не минах от там и затова сега питам толкова ли е зле пътя в момента, особено за спускане? Варианта с мотора ми е много удобен защото ме прави независим и ми дава повече време за прехода, който хич не е малък! Моля за съвет, по възможност от хора с подобен клас мотор. Благодаря.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Няма,да имаш проблем самоче спускането е доста дълго ,и трябва да спускаш на скорост ,защото ще останеш без спирачки.

    Коментар


    • #3
      От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

      Не е асвалт но е път по който минават джипоаве и камиони.Ти сам прицени дали можеш или не можеш.Щом си минал от Дерменка за Добрила там нямаш проблем.
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • #4
        От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

        Колега, ако трябва да бъдем точни в подробностите:
        1. Този път по принцип е забранен за МПС.
        2. Не е чак толкова за подценяване,както се изказа колегата Пачарозов.
        3.Незнам по кое време мислиш да се качваш на Добрила, ако е след обед може да измислим нещо.
        4. Дано да си наясно, че от Добрила до Ботев е минимум 6 часа сериозно ходене./нормално 8/

        Та ти си решавай, утре мислих след обяд да се качвам до Добрила, ако не ми се объркат плановете се обади.
        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
        0894328706

        Коментар


        • #5
          От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

          Благодаря на всички за отговорите, и аз мисля че щом се качват джипове ще се справя, но при забрана за МПС май ще пропусна. Абе какво става с този Централен Балкан - навсякъде забранено?! Миналата седмица ходих до х.Вежен с колата, е и там имаше знак почти веднага след Рибарица? Питам се как се минават 14 км до хижата, ако си тръгнал за върха? Явно идеята е всички да станем експедиционни туристи с огромни раници и да утрепваме по няколко дни за един връх! Направо си продължих с колата, но така не може всеки път! От друга страна не мисля че в Стара Планина има нещо уникално, което липсва в Рила и Пирин и изисква някакви свръхестествени ограничения за опазването му! Обшо-взето малоумна работа и само усложнява и без това мащабните преходи там. Като не може с мотор, лифта поне редовен ли е? Това явно ще ми съкрати прехода до Жълтец, но на Ботев съм бил и без това, та ще го пропусна.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

            Малко инфо за лифта след днешният не много успешен ден - не разчитайте на него, ако времето ви е ограничено! То не беше спиране на тока за профилактики и други чудеса, за капак ме качи само до междинна станция че нямали персонал за горната! Направих голяма грешка като се отказах от мотора - този лифт ми провали всички планове, времето ми стигна само до Малка Амбарица - другите върхове ги изгледах отдалече и кръгом. Следващият път на задна гума до Добрила, пък може и по-нагоре, та да свършим работа!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Малко инфо за лифта след днешният не много успешен ден - не разчитайте на него, ако времето ви е ограничено! То не беше спиране на тока за профилактики и други чудеса, за капак ме качи само до междинна станция че нямали персонал за горната! Направих голяма грешка като се отказах от мотора - този лифт ми провали всички планове, времето ми стигна само до Малка Амбарица - другите върхове ги изгледах отдалече и кръгом. Следващият път на задна гума до Добрила, пък може и по-нагоре, та да свършим работа!

              Следващия път ако си пак с лифт трябва да пишеш някъде при тористите тук сме мотористите. Шегичка.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • #8
                От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                Следващия път ако си пак с лифт трябва да пишеш някъде при тористите тук сме мотористите. Шегичка.
                Еи ти ако не се бъзикаш с хората значи не си ПАЧАРОЗ кво ша каиш ааааааа.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                  Здравейте!Някой ходил ли е скоро до хижа Добрила.Интересува ме как е пътя за джип (ще съм с малко дете).Също така трябва ли да си вадя разрешително за да мина оттам.Благодаря!
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                    Пътя в момента е в едно от най-добрите си състояния/наскоро му беше правен ремонт/. Това все пак не означава , че е за подценяване, тъй като има няколко участъка които дори да се асфалтират си остават рискови. Що се отнася до разрешение - не се надявай да получиш, пътя е в списъка на забранените. Така, че остава да го поемеш на собствен риск, който се състои в два аспекта. Законово - да получиш предупредителен протокол за това, че нарушаваш границите на НПЦБ, което е по-малката злина. Другото е недай си Боже да стане беля - търкалянето надолу е стотици метри, но във всички случаи решението си е твое - много джипки са го минали но не са единични случаите на обръщане. Най-добре е така и така ще ходиш на Добрила да се свършеш със собственика на хижата - Чавдар, който е опитен джипар и може да окаже съдействие при прехода. Успех!
                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                      Само за инфо,пътя от Сопот до предпоследната станция на лифта е станал доста тежък.Преди 4 години нямаше проблем,сега си е изпитание за машините.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Само за инфо,пътя от Сопот до предпоследната станция на лифта е станал доста тежък.Преди 4 години нямаше проблем,сега си е изпитание за машините.
                        Много ли е зле ?
                        Може ли малко подробности ?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Само за инфо,пътя от Сопот до предпоследната станция на лифта е станал доста тежък.Преди 4 години нямаше проблем,сега си е изпитание за машините.
                          А с каква машина си?
                          0877 877 297

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                            С галлопера




                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            Много ли е зле ?
                            Може ли малко подробности ?
                            Да не се дублирам,виж в другата тема ,където търсите хижа.

                            Като цяло пътя не е зле,наклона е много голям,преди горната станция , трябва да си много смел.Без бавни ,мисля че работата няма да стане,ако вали дъжд,не бих си и помислил да катеря.
                            Последно редактирано от Roninn; 02-11-18, 20:22.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

                              Пътя до горната станция на лифта преди 10 години съм го минавал на ход ( без никакво тикане ) с 50 кубиков скутер . Тогава имаше една по-ръбеста скала точно преди станцията , но отдавна вече я няма . В момента е магистрала - говоря за мотор .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X