Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW HP2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW HP2

    Днес се върнах от Балкан Офроуд Маратон-а. Там видях един GS, който е минал над 50000км и много състезания. Не ги разбирам GS-сите, но този ми се видя странен, защото няма странното предно окачване с носача и задният амортисьор е WP. Другото интересно нещо, което забелязах, е че няма краш бар-а който съм свикнал да виждам едва ли не стандартно на този модел. Пича дето го кара, каза че не го кефи, защото му прави мотора по широк и реално не бил толкова необходим. За многото падания които е имал, някой от тях доста сериозни, само веднъж е успял да счупи капака на главата и то просто изпускайки мотора настрани - каръшка работа дет се вика. Носел си с него някакъв гумен похлупак, който ако се цепне капака го слага отгоре и се прибира без проблем. Носи си и резервен капак към частите в асистенцията. Не е имал никакъв проблем с мотора въпреки състезанията и още не е сменял лагера на задната главина, питах го защото забелязах че е с по новата система а не като на Димо.

    Направих и малко снимки. Качвам ги в пълен размер на: http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa...100911-RaceGS/

    Не съм сигурен че тук трябва да е тази информация, ако прецените я изместете.

  • #2
    От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

    Това е HP2 , уникален мотор , виждал съм го на мото-крос трасета , повечето с кросови мотори не можеха да го бият. Има един Финландец който кара такъв , класира се винаги в първите , а другите карат кросови.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

      HP2 Еnduro - няма нищо общо с GS, както написа колегата по - горе - уникален мотор с вече изчерпани бройки за производство, малко притежатели искат да се разделят с него.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

        http://www.motorcyclespecs.co.za/model/bmw/bmw_hp2.htm Тука има данни за този мотор. Седалката е 92 см висока, а резервоара е 13 литра. Напълно зареден мотора тежи 196,5 кила.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
          HP2 Еnduro - няма нищо общо с GS, както написа колегата по - горе - уникален мотор с вече изчерпани бройки за производство, малко притежатели искат да се разделят с него.
          Не мога да се сдържа.
          Извинявам се, че е офтопик, но това видео определено си струва да се види.
          Точно с такива машини и е много "надъхващо":
          .

          Коментар


          • #6
            От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

            Събине, аз ти говорех за HP2 още, когато каза, че май ще си вземеш нещо по-голямо ...
            Аз си мисля, че КТМ 990 е по-рейсинг ориентиран мотор и не е редно да се сравнява с GSA (kойто си е по пътнически), а с HP2, но може и да греша.
            Пък и ти сподели, че искаш да го вкарваш къде ли не
            После ти говорех за HP2, когато тръгваше за Баха Саксония 2009, да снимаш германците, които имаха отбор с 6 мотора(май) HP2. И на Kinex-a казах , но и той не ги снима, да ги разгледаме как са се подготвили. Айде на теб ти е простено, че караше все пак Иначе HP2 всяка година участват на Ерцберг и разликите не са само в окачването. Доколкото съм чувал т.е. "по слухове" двигателят и "мазането" също са решения само за HP2, нищо, че е боксер.
            Не съм го виждал на живо. В София има само един екземпляр.

            Последно редактирано от Димо; 13-09-10, 16:50.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

              Доколкото разбрах сега ще подновят производството им и тогава може да се замисля за смяна на мотора. Този НР2 е прекрасен мотор. Виждал съм на живо, дори вариант с тунингов резервоар за дълъг път. Видимо съществената разлика е в рамата и в задното окачване, което се надува както при G650X. Като въздушна възглавница. А ако трябва да се сравняват КТМ и БМВ, то НР2 трябва да се сравнява с KTM 990 Adventure R.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                КТМ 950 Супер Ендуро е другият мотор , и двата мотора са с малки резервоари , и двата мотора се карат на Немския шампионат по кънтри-крос в конкоренцията на леки кросови мотори. Много са малко тези които завършват пред тях. Малко данни за двата мотора, НР2 - 1170к.см. 105к.с. 115Nm. 198кг. от 0-100 за 3.8 сек. , КТМ - 942к.см. 98к.с. 90Nm. 200кг. от 0-100 за 4.0 сек.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                  Като отворихме приказка за HP2 (High Performance 2), да не пропуснем и друг един връх в тежките ендура - HPN. Този уникален мотоциклет се изработва на базата на BMW R80 G/S ’80-’87,
                  BMW R80ST, BMW R65GS, BMW R80GS/R100GS ’88-’95, BMW R80GS. Доколкото знам, до момента са произведени (модифицирани) около 20 хиляди мотоциклета.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hpn_rallye_rechts.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5208360

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:090_EddysHPN.jpg
Прегледи:1
Размер:209.8 КБ
ID:5208361

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW%20HPN.jpg
Прегледи:1
Размер:249.5 КБ
ID:5208363
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от giorgio; 15-09-10, 15:09.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                    В София има само един екземпляр.
                    Преди около 2-3 години в една от планините около Сф се срещнах с две момчета. Единият беше с ХТ 125, а вторият с НР2.
                    Аз тогава бях с джипа. Спрях и си поприказвахме. Колегата с НР-то съвсем явно беше от скоро с машината и не можахме да обсъдим никакви подробности и впечатления.
                    Втори път се срещнах с НР на трасето на Пасарел. Ние тренирахме мотокрос и по едно време едно БМВ пресече Искъра. Оказа се чужденец, скандинавец.
                    Беше си купил офроуд GPS картата и кръстосваше горите около София.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                      HP2 в София са 2бр, от миналата есен второто е нов внос и се продаваше до скоро от този човек http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...711&f1=details, а първото сигурно още си го кара Еньо.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                        Енчо още го кара...

                        А HPN-ките доколкото знам са около 800...
                        Джорджо, това на снимката е Еди Хау- още една легенда на Дакар, а това до него е последното му hpn, с което се съзтезава като privateer.
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                          Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                          ...
                          А HPN-ките доколкото знам са около 800...
                          За бройката си прав. Идея си нямам как съм лепнал това 20000...
                          Снимката с Еди Хау не я сложих случайно. Интересно ми беше, кой ще забележи...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                            Хареса ми резервоара на опашката.
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                              Въпросното HP2 меко казано е симпатичен мотор, но въпроса е какво се губи и какво се печели в сравнение с R 1200GS Adv

                              Гледам, че резервоар на HP2 е с 20 литра по-малък, няма опция за ABS и липсва слюда.

                              Чудя се дали везните ще се изравнят и HP2 ще стане истински експедиционен мотор, ако се сложи слюда и доволно голям резервоар за автономност на прехода

                              П.С. Страното е, че намерих в немското мобиле едва 10 броя за продажба, единия от които в София
                              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X