Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнението ви за амортисьори KONI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнението ви за амортисьори KONI?

    Чудя се какво да сложа отпред на тераното. В крайна сметка съм се насочил към KONI или FOX. FOX-а общо взето е ясно че е по-доброто решение, но е и над 2 пъти по-скъп.

    Та, някой имал ли е взимане-даване с KONI, червената серия 30, с регулация на усилието на разтягане? Преровичках форума и каквото имаше - прочетох, като засега като че ли отзивите са положителни.

    Целите са - оригиналните са меки. TrailMaster-а като нови са ОК, с една идея по-меки от нужното, но като одъртяха, на топло време стават прекалено меки, а Monroe adventurе са твърди. KONI-то с реглажа евентуално ще може да се докара со положение на мен да ми харесва пътното и извънпътното поведение, или поне така се предполага.

    Споделете, моля, вашите 5 стотинки, ако сте си имали взимане-даване с KONI.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Мнението ви за амортисьори KONI?

    E такова мъртвило не ми се беше случвало! Никой ли не ката с такива? Скъпи ли, лоши ли? Някой?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Мнението ви за амортисьори KONI?

      Карам жълто кони на личната кола 4х2 и имам само една забележка-след 120 000 км на единия се прецака реглажа и се наложи да настроя единия по другия и да забравя за тази функция
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Мнението ви за амортисьори KONI?

        А, то това да им е кусура. Аз ако изкарат 50000, ще съм супер доволен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Мнението ви за амортисьори KONI?

          По-добре пробвай с Декарбон.

          Коментар


          • #6
            От: Мнението ви за амортисьори KONI?

            Имам Koni Heavy Track на ТЛК-90 от година.
            Доволен съм много/преди при по-бързо преминаване на "легнал полицай" опираше на тампоните отзад, но вече нямам такъв случай/.
            Субективното усещане е, че след постигане на работна температура стават комфортни/преди това са си твърдички, но все пак зависи от предварителното нагласяване, в случая направено от Митко Фулда на 100% сполучливо за моите представи/.
            За справка - това при сам човек в автомобила.
            Единствения, що годе сериозен офроуд/да не разсмиваме hard-liner-ите/ - изкачване на вр.Мургаш това лято - поведението им - отлично!
            Иначе ползвам повече Патрола за тази цел.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #7
              От: Мнението ви за амортисьори KONI?

              Сега се сещам, че имаш лифт, а Конитата са стандартно дълги.
              За такива случаи фирмата предлага само Heavy Track - Raid , но цената е ... приблизително Х 4 !
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                Е, не е х4. Нормално кони за Г е 170лв, хеви трак е 230. Раид е с около 30% по скъп.
                ...
                Но не става.
                Предвиден е за наистина по-голяма маса на над колата.
                Карал съм с двойни конита отпред и двойни заксове отзад на Г-то и резултата е добър.
                Ако имаш пари за харчене, Фокса е нещо с което можеш да си направиш колата доста прилично. Ама нека да ти е ясно какво искаш.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Е, не е х4. Нормално кони за Г е 170лв, хеви трак е 230. Раид е с около 30% по скъп.
                  ...
                  Но не става.
                  Предвиден е за наистина по-голяма маса на над колата.
                  Карал съм с двойни конита отпред и двойни заксове отзад на Г-то и резултата е добър.
                  Ако имаш пари за харчене, Фокса е нещо с което можеш да си направиш колата доста прилично. Ама нека да ти е ясно какво искаш.
                  Fox-ове от UK, ревалвнати специално за мен, с външен резервоар и захвати като за мен - 1200лв. Това най-късата им серия 2 инчови, с 5 инча ход.

                  Вижда ми се много за 2 амортисьора, ама пък после евтино се поддържат. Просто не съм убеден че е нужно да стигам чак до там... От друга страна, скапах TrailMaster-а за 30000км, та сигурно и аз съм си за бой...

                  ПП: 30-та серия Heavy Track излизат за мойто. Само дето не намирам данни за дължини.
                  Оригинални влизат на косъм. Стандартно монро адвенчър - също. TrailMaster-а е по-дълъг.
                  Последно редактирано от sparkybg; 15-09-10, 23:00.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                    Убеди се сам. За да направиш талигата да седи в пътя е нужна практика, а не цена. За двойните Монита проблема е с монтажа, а за фоксите....експерименти за добър резултат.
                    Аз знам за мен какви фокси да положа, но ще започна с дабъл кони отпред,
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Fox-ове от UK, ревалвнати специално за мен, с външен резервоар и захвати като за мен - 1200лв. Това най-късата им серия 2 инчови, с 5 инча ход.

                      Вижда ми се много за 2 амортисьора, ама пък после евтино се поддържат. Просто не съм убеден че е нужно да стигам чак до там...
                      Извинявай, ама ти рали бегачка ли искаш да правиш, та ще ти трябват амортисьори с външен резервоар?
                      Толкова пара за 2 амортисьора на ежедневна кола ... Те хората и на състезания с Монро Адвенчър карат.

                      А за евтината поддръжка не бъди чак толкова сигурен. За да си ги пълниш с азот, ще ти трябва едно комплектче за -стотин пари. Отделно масло, резервни части ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                        Чавдаре само ти пълниш амовете всяка седмица.
                        Сподели с колегите какво мислиш за Фоксовете с които караш.
                        Нека и другите да знаят....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Чавдаре само ти пълниш амовете всяка седмица.
                          Сподели с колегите какво мислиш за Фоксовете с които караш.
                          Нека и другите да знаят....
                          Ако се пълнеха всяка седмица, по щеше да му е на сметка да се обзаведе с каквото трябва. И един път в годината да трябва да ги провери и допълни, пак трябва да има с какво да се направи и пак си е разход, който трябва да си сложи в сметката.

                          А моите Фоксове ги остави! Много са си добри, ама няма да му вършат работа на човека, щото са големи топузи и изобщо не могат да се сравняват с тези, в които се е загледал. За да ги сложи, нали ще трябва така да разпипа джипката, че после няма да я познае. Пък все пак става въпрос за цивилна кола ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                            Ми да ви кажа защо съм се замислил чак и за FOX-ове. Защото например от TrailMaster-а очаквах повече, а като имам в предвид че точно от тая марка няма особено много оплаквания (за разлика от други, например IronMan, OME), приемам че явно аз карам прекалено вандалски. А те дори в момента на студено са що-годе ОК. Като загреят става мазало. От Monroe предобладават лоши впечатления, а и са твърди, прекалено твърди. На асфалт е като бегачка, но при неравности падат пломби от една скорост нагоре. Гледах Bilstein, но не дават размери. Koni също не дават размери. На препоръчаните от Yaro DeCarbon също не намирам размери, или изобщо някакъв каталог, освен по марка и модел возило, а аз съм с увеличени ходове отпред.

                            А разликата в цената между Fox-ове със и без външен резервоар не е главоломна. А ако ще гарга, да е рошава. Друга марка от сорта, дето има в гамата си такива с 5 инча ход, дето да пасват като размер там, дето трябва да влязат, не намерих, а 2 дни ровичках де що има. PiggyBack и coilover няма да се поберат, та да стане съвсем рошава работата, и остава само обикновени или с външен резервоар. Двойни отзад се слагат безгрижно, ама отпред, където всъщност мъдря нещата, няма как.

                            Не знам. Може и аз да съм се нещо смахнал вече. То лудостта не знае граници, а хапчета точно за тая-наш'та, не са открити.

                            ПП: То не че не може например да се вдигне горния захват с инч нагоре, така че да имам 3 пъти по-голям избор де...

                            Ето и за какво иде реч:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Terrano_FA.JPG
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5209047
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... От Monroe предобладават лоши впечатления, а и са твърди, прекалено твърди. На асфалт е като бегачка, но при неравности падат пломби от една скорост нагоре. ...
                              По-скоро не караш достатъчно бързо ...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... Двойни отзад се слагат безгрижно, ама отпред, където всъщност мъдря нещата, няма как. ...
                              Няма невъзможни неща. След като на Паджеро могат да се сложат двойни отпред ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X