Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е смешно, ама е истина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Не е смешно, ама е истина

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Хайде да не спорим за това.Преди години ми се наложи да купувам голямо количество гориво и твърдя че качеството от Марешки си е съвсем същото.В сравнение с ОМВ примерно в моя случай.
    Ключа е в "преди години" и "голямо количество" - част от колегите във форума знаят с какво се занимавам, но както казвате няма да спорим.

    Коментар


    • #17
      От: Не е смешно, ама е истина

      Аз не знам с какво се занимаваш, ама да поспорим.
      Една година ВСЕКИ ДЕН зареждах камионче(Ивеко 35С1 на марешка бензиностанция.
      Първо-машината летеше, не дава да и натиснеш газта. Но това е от двигателя да речем. Случвало се е инцидентно да зареждам нафта от друга бензиностанция-ами никаква разлика,
      и второ-летежът си е същия.
      Даже си мислях дазареждам в туби за моята кола и за трактора, но многото разправия и цапотенето ме възпряха.

      Ако толкова не схващате защо при еднакъв доставчик на едро на горивата, Марешки може да продава с 20 стотинки по-евтино-ваш си проблем.

      Да се допълня. От тази година започнах да купувам малко по-сериозни количества гориво, и един съфорумец ми направи оферта, че ако взема еди си колко тона нафта-ще ми даде по-добра цена от Марешки.
      Ха сега де, всички които са зареждали от неговата бензиностанция не се оплакват от горивата му, но защото са на "нормални" цени. Демек-нямат намек за цакане с качеството.
      Обаче след като офертата е даже под МАрешки-какво, изведнъж качеството ще падне яко, щото цената е ниска.

      Ама щом ви влече да зареждате скъпо....
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Не е смешно, ама е истина

        Те банките не са прости, даже взимат и от купувача да речем 90ст в моя случай . Купуваш един хляб за лев, а банката взима от теб 90ст и от продавача 70ст
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Не е смешно, ама е истина

          Почти на 90% плащам с карта ,почти винаги нямам пари в мен,ако имам,сутринта преди да излеза от вкъщи,минавам три проверки за налични от децата и евентуално жената.

          Вчера в ТМТ плащам две фактури с карта.

          Касиерката ми казва че ще ми издаде една бележка от пос терминала,за да не плащам две транзакции.Казах и че искам две бележки за двете фактури ,и транзакциите ще ги плати ТМТ а не аз.

          Тя каза знам,но как да го обясня на клиентите които спорили с нея че те плащали за всяка покупка.

          Може и да е така,при мен не е.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Не е смешно, ама е истина

            Броят транзакции няма значение, комисионната е процент от сумата . Този процент е за сметка на търговеца и варира в зависимост от вида на картата, с която се плаща.
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • #21
              От: Не е смешно, ама е истина

              Отивам да си купя четка за прахосмукачка, от желеария. Голям магазин е, имат терминал. 10 лева. Бъркам за портмоне...и се сещам, че остана в колата, в барчето на подлакътника. В мене е само визитника, дето си държа и картата. Това беше единственото ми плащане с карта тоя месец. Гледам след това справката...-2,50 такса. За това единствено плащане, банката нагрухтя 2,50. Нищо чудно и от другата страна да са прибрали някакви пари.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Не е смешно, ама е истина

                Тая такса е че ти обслужват сметката. Плащаш, не плащаш банката си грухти.
                И на мен ми е интересно с какъв вид спорт се занимава отбора?
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • #23
                  От: Не е смешно, ама е истина

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Аз не знам с какво се занимаваш, ама да поспорим.
                  Една година ВСЕКИ ДЕН зареждах камионче(Ивеко 35С1 на марешка бензиностанция.
                  Първо-машината летеше, не дава да и натиснеш газта. Но това е от двигателя да речем. Случвало се е инцидентно да зареждам нафта от друга бензиностанция-ами никаква разлика,
                  и второ-летежът си е същия.
                  Даже си мислях дазареждам в туби за моята кола и за трактора, но многото разправия и цапотенето ме възпряха.

                  Ако толкова не схващате защо при еднакъв доставчик на едро на горивата, Марешки може да продава с 20 стотинки по-евтино-ваш си проблем.

                  Да се допълня. От тази година започнах да купувам малко по-сериозни количества гориво, и един съфорумец ми направи оферта, че ако взема еди си колко тона нафта-ще ми даде по-добра цена от Марешки.
                  Ха сега де, всички които са зареждали от неговата бензиностанция не се оплакват от горивата му, но защото са на "нормални" цени. Демек-нямат намек за цакане с качеството.
                  Обаче след като офертата е даже под МАрешки-какво, изведнъж качеството ще падне яко, щото цената е ниска.

                  Ама щом ви влече да зареждате скъпо....
                  Не ме влече да зареждам скъпо.. Моля те следващия път като зареждаш на Марешки да влезеш и да поискаш документи за последна доставка акциз и декларация за съответствие.Трябва да са на явно и достъпно за клиента място.Нямат право да ти откажат да ти го предоставят.И всичко ще си дойде на място . А кой и как може да продава по евтино си е друга тема, и там пак неминуемо ще опрем до количество, качество, себестойност на услугата тоест издръжка на веригата бензиностанции та те такива нещица, едни прости кламери понякога накланят везната.А го има и чистия популизъм "да съм в играта" но там се гонят други цели.

                  А по темата никак не обичам да нося пари в брой, почти винаги когато е възможно плащам с картата.Но е имало и куриози да нямам сумата а търговеца да няма терминал.Е днес търчах до банкомата За мен картата си е удобство.А такси за плащане през терминал банката не ми е взимала.За теглене от банкомата взима ако е и на друга банка ми е гарантирано 1 лв. от горе.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Не е смешно, ама е истина

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Това беше единственото ми плащане с карта тоя месец. Гледам след това справката...-2,50 такса. За това единствено плащане, банката нагрухтя 2,50. Нищо чудно и от другата страна да са прибрали някакви пари.
                    От "другата страна", то ест от продавача са прибрали комисионна, която е процент от сумата и зависи от банката, от конкретната договорка между банката и продавача и така нататък. А от теб при тази покупка не са прибрали нищо, тези 2.50 лева са месечна такса за картата. Нито една банка не прибира комисионна от купувача, само от продавача.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Не е смешно, ама е истина

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      От "другата страна", то ест от продавача са прибрали комисионна, която е процент от сумата и зависи от банката, от конкретната договорка между банката и продавача и така нататък. А от теб при тази покупка не са прибрали нищо, тези 2.50 лева са месечна такса за картата. Нито една банка не прибира комисионна от купувача, само от продавача.
                      Така е!!

                      п.с. Само на мен ли ми дават безлихвен кредит за 45 дена?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Не е смешно, ама е истина

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        ...
                        Нито една банка не прибира комисионна от купувача, само от продавача.

                        Беше то. Ето световна иновация от сравнително голяма банка:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post_shit.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5814112

                        Коментар


                        • #27
                          От: Не е смешно, ама е истина

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Беше то. Ето световна иновация от сравнително голяма банка:

                          [ATTACH=CONFIG]988250[/ATTACH]
                          По принцип говорехме за български магазини. А там е без такса.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            От: Не е смешно, ама е истина

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            По принцип говорехме за български магазини. А там е без такса.
                            Въпрос на време. В момента тия наглеци взимат 4+1 такси за 1 транзакция:

                            1. Такса от търговеца
                            2. Курсова разлика
                            3. Такса превалутиране
                            4. Такса за плащане през ПОС или интернет в чужбина.
                            + месечните такси за поддръжка на карта/сметка.

                            Обърни внимание на 17-та точка, че са въведени редове за плащане в страната, които са "без такса". Всеки момент ще я въведат. Няма да са учудя, ако някоя банка вече го е въвела.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Не е смешно, ама е истина

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Въпрос на време. В момента тия наглеци взимат 4+1 такси за 1 транзакция:

                              1. Такса от търговеца
                              2. Курсова разлика
                              3. Такса превалутиране
                              4. Такса за плащане през ПОС или интернет в чужбина.
                              + месечните такси за поддръжка на карта/сметка.

                              Обърни внимание на 17-та точка, че са въведени редове за плащане в страната, които са "без такса". Всеки момент ще я въведат. Няма да са учудя, ако някоя банка вече го е въвела.
                              Няма как да ми вземат такса че съм платил с карта,ако стане това,банката ще изреве защото картовите плащания ще бъдат доведени до минимум.В чужбина могат да си правят каквото искат,в Бг можеш да си гледаш прасе в двора и толкоз
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Не е смешно, ама е истина

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Въпрос на време.
                                ..................
                                Обърни внимание на 17-та точка, че са въведени редове за плащане в страната, които са "без такса". Всеки момент ще я въведат. Няма да са учудя, ако някоя банка вече го е въвела.
                                Много ме съмнява това да стане, ще си е живо "сепуко" за банката, ще загуби веднага голяма част от картовите плащания. Това ако го правят трябва да го направят всичките банки в България едновременно, ама силно се съмнявам.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X