Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за Доминатор

    100-130 е, зависи от марката. Сложиш ли старата - отпиши мотора. Аз сложих DID за 130-140 някъде, беше най-скъпия вариант. Реджина също не е лоша, мисля, че е около 100.
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за Доминатор

      Днес след като си доидох от работа свалих главата на мотора. Няма следи от удар по клапаните но има много нагар които ми говори за гумички или сегменти . Малко се самнявам да са сегменти но на знам не съм много сигорен. Утре ще снимам всичко и ще кача снимки . А относно веригата чудя се дали да вземам нова или да продавам мотора на части . Даите някакви савети !!!
      жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за Доминатор

        Да "убиеш" мотор винаги е жалко. Идва зима - сезон за ремонти. Събери тия пусти 100 лева и си стегни машинката. Лятото ще ме споменаваш с добро.
        Ще го разглобиш, ще продадеш главата, вала, кобилиците и си до там. После ще продаваш една година минимум. Парите ще ги изхарчиш и накрая - ни мотор, ни пари...
        Ти си знаеш де.
        Honda XR600
        Kawasaki KLX650
        Honda XL600V Transalp
        +359 888 6З5 9З4

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за Доминатор

          Колега да ти кажа и аз като се позамислих така си е половината ще се продаде и после ни напред ни назад . Така че казваи от каде да я поръчвам тая верига и до ден два ще препасна клапаните, ще престигне и веригата и ще откачам . А и междо другото пробвах днес както ми каза да вкарам междо цилиндара и буталото луфтомер с дебелина 0.5 и да ти кажа никав шанс да влезне сигорно и 0.3 няма да влезне но това утре ще направя снимки на всичко което правя за да има фото материал и за тези които искат да направят нещо по мотора си а ги е старх да не развалят повече нещата
          жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси за Доминатор

            За поръчване нямам идея - тук в София се намира по магазините, но не знам как и дали може да я поръчаш с доставка. Пускай в Гугъл "мотомагазини" и почвай наред да ги тормозиш по телефона. Все някой ще работи с доставка. Ще ти пусна на ЛС едни координати - може пък да ти свърши работа човека.
            Радвам се, че реши да не разваляш хубавата машина - стегнеш ли я - и децата ти ще я карат!
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси за Доминатор

              Така да докоментираме и днес изваршената работа .
              След като вчера свалих главата днес свалих клапаните и ги напаснах с шлаиф паста.
              Много нагар просто (no coment). Тук вече започнах да вадя клапаните

              Свалих всички и ги шлаифах . След това ги сложих пак всеки кадето си е бил и главата изглеждаше така

              налях ги с бензин и изчаках към 7-8 мин. от никаде не пропуснаха

              почистих нагара и главата сега изглежда СУПЕР

              Премерих с луфтомер разтоянието междо цилиндара и буталото
              0.50мм (не влиза)

              0.30 (не влиза)

              и на края 0.25 влезна с малко зор

              Това е докато не престигне веригата няма смисал да се правят други процедури .
              Аааааа сащо искам да попитам нормално ли е буталото да не се качва до раба на цилиндара ГМТ ми се пада на 2-3мм по ниско ? И да слагам ли малко силикон като слагам главата ? Аз мисля савсем секо само да се залепи .
              жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси за Доминатор

                Браво, добре си се справил! Всичко изглежда така, както трябва. Силикон на главата не се слага! Кажи как върви с веригата - намери ли, цени, марка?
                Да споделя още малко инфо, докато не съм забравил: когато ти пристигне веригата - преизтегляш новата със старата, но внимавай да не я изпуснеш, че после няма прекарване през долната зъбчатка. Ако след като я прекараш се измести от долната зъбчатка - не се плаши - отпускаш я и накланяш мотора - и тя сама ще се намести. Аз първия път си изкарах акъла как ще я закача пак на зъбчатката без да разглобявам двигатела (новобранска история, но тогава откривах сам топлата вода). Хубаво е да я занитиш с машинка (нитачка за вериги), но не знам ще можеш ли да намериш такава. Важно е да стане като хората. За сега друго не се сещам.
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • #38
                  Ми точно това е проблема, че не знам от кЪде да намеря ? Ако се продават някЪде, да купим една . А за веригата, един приятел, който се занимава с това каза, че ще намери .

                  А няма ли някакЪв вариант да сваля страничния капак и всичко да си стане екстра . А и да попитам, кЪде му е пробката за точенето на маслото на това животно?
                  Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:58.
                  жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси за Доминатор

                    А аз като купувах моята си беше занитена и нямаше начин да не се сваля капака от дясно взех я от Гърция оригинална на хонда.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси за Доминатор

                      Искаш да кажеш че няма начин да се сложи ако е занитена ли ? Нещо не мога да схвана
                      жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси за Доминатор

                        Първоначално публикуван от lud__Zaek
                        А няма ли някакав вариант да сваля страничния капак и сичко да си стане екстра . А и да попитам каде му е пробката за точенето на маслото на тва животно ?
                        Можеш да я монтираш и занитена, но ще разглобиш половината двигател. Идва зима - сезон за ремонти и това също е вариант. Маслото се точи от две места - пробката долу на двигатела и един болт отпред на рамката - точно зад предната гума. Този болт държи и "тавата". Махни дясната степенка и спирачката и свали десния капак - вътре има един филтър за едри частици - прилича на малко чекмедженце и е хванат с един болт "десетка" - почисти го и него. Тъкмо ще ти стане ясно как се монтира занитена верига . В раздел "МАНУАЛИ" съм качвал един за ХЛ/ХР - двигатела е същия (почти) и ще ти свърши чудесна работа. Мисля, че е на 6-7-8 страница някъде.
                        Honda XR600
                        Kawasaki KLX650
                        Honda XL600V Transalp
                        +359 888 6З5 9З4

                        Коментар


                        • #42
                          Сега ще потЪрся темата да видя какви са тези магии

                          Намерих някакъвв мануал. Сега го свалям, дано има някви снимки, да добия представа

                          Pазгледах нещата и като монтирам веригата, ще снимам всичко, за да има материал
                          Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:51.
                          жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси за Доминатор

                            Темата започна да ме кефи, трябва да има повече такива хора, като колегата dmihailov, браво и поздрави, само се чудя колегата Станислав не влиза ли във форума или не е разбрал за въпроса ми... Колега dmihailov, ако е удобно и не ставам нахален можете ли да му пратите на лични въпроса за зъбаците на Доминатора, да даде съвет, благодаря. Между другото свалих от няколко места мануали за Доминатор 650 и на всички снимките почти не се виждат, при един майстор на мотори видях същите мануали в ПДФ формат, обаче снимките бяха страхотни, от къде могат да се намерят?
                            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                            HONDA DOMINATOR 650NX

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси за Доминатор

                              Писах на Станислав - дано ти помогне. Говори с този майстор, нека каже от къде го има или да ти го даде да си го преснимаш. Може да го сканираш и да го качим в форума - ще е хубаво да го има, особено с добро качество.

                              Първоначално публикуван от lud__Zaek Преглед на мнение
                              Ами кажи кво да правя с веригата ? От каде мога да намеря и колко пари ще е ?
                              0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев - това са телефоните на "nikomotor" - звънни и питай!
                              Последно редактирано от dmihailov; 05-11-10, 11:51.
                              Honda XR600
                              Kawasaki KLX650
                              Honda XL600V Transalp
                              +359 888 6З5 9З4

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпроси за Доминатор

                                Верига намерих поръчал съм я понеделник е при мен
                                жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X