Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Благодаря, оказва се, че е 90-та година, според таблицата, а няма кик - стартер, нали той изчезва при моделите след 92 или 92г.?

    Може ли модератора Станислав да сподели мнение за зъбаците ако още кара Доминатор, нямам право на лични съобщения и за това го моля тук в темата.
    Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:46.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за Доминатор

      Ако може и аз да попитам нещо . Интересува ме топлинната хлабина на клапаните за домонатор 650 . Аз съм чувал нещо от сорта 0.15 за всмукателните и 0.25 за изпускателните . Ако някои знае да сподели
      жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за Доминатор

        Да, направи ги така. Ако ги чуеш да почукват ги намали на 0,10 и 0,20/0,15 но повече от това не бива. Ако ще си играеш с реглаж - провери си и кобилиците за износване - че там е едно от слабите места на този двигател.
        Honda XR600
        Kawasaki KLX650
        Honda XL600V Transalp
        +359 888 6З5 9З4

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за Доминатор

          Имам още един въпрос. Чува се едно много гадно чукане в двигателя, все едно клапана удря в буталото. ВЪзможно ли е да е прескочила ангренажната верига и от там да идват тези звуци? Аз мисля, че ще е от това, защото като ритам или вЪртя на стартер, всмукателният колектор е леко спукан и от него духа, вместо да засмуква. Супер обЪркана работа, вече не знам какво да правя. ДаваЙте някакви сЪвети какво да правя
          Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:48.
          жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за Доминатор

            Мда, възможно е, но докато не свалиш капака - няма да разбереш. Сваляш капака, от лявата страна на двигатела имаш два големи болта - един в центъра на капака и един над него. Развиваш ги, с централния въртиш вала и гледаш в горния отвор да ти излезе белега - буква "т", която трябва да е точно в средата. Има малка резка в самия отвор на горния болт - трябва да съвпадне с белега. При това положение на зъбното колело на разпределителния има два белега (резки), разположени един срещу друг. Тези белези трябва да са на на едно ниво с ръба на главата. Ако не са - прескочила верига. Пиши като го отвориш, ще помагам колкото мога...
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за Доминатор

              Утре ще направя тази процедура и дано да се оправи , да заработи като хората че тдр-ката ми намръзна вече
              жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за Доминатор

                Ако се окаже, че не е веригата - разгледай петите на кобилиците. Ако нямат износване - остава буталния болт. За да ти е по-лесно да свалиш капака, свали предния болт на двигатела и разхлаби задните - ще спечелиш сантиметър разстояние. Ако искаш - може да снимаш процедурите, които правиш и да направим темата полезна за други колеги.
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • #23
                  Разбира се, ще снимам всичко и се радвам супер много, че има хора като dmihailov, които споделят опита си с такива като мен начинаещи . Та да се върнем на въпроса. Още сутринта свалих болтовете на левия капак , развъртях вала с гидорията бавно, докато намерих белега. И какво да видя, ангренажната верига е прескочила и то не са 1-2 зъба, а доста и мисля, че всичко идва от там. После като се върна от работа, ще снимам всичко и ще кача снимките, да се вижда всичко черно на бяло


                  Мисля си, щом е прескочила веригата, по-добре да сваля главата, да видя и клапаните да не е ударил някоЙ ?
                  Последно редактирано от viki terzieva; 05-11-10, 09:56.
                  жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за Доминатор

                    До тук - добре. Клапаните срещат буталото след 3 прескочили зъба. Ако е повече - или гледаш грешен белег долу на вала (има и друг белег, но изглеждаше май така: I, а ти трябва да гледаш за Т) или поразията е вече факт. Казваш, че мотора работи - значи няма как да си строшил клапаните.
                    За да спестиш свалянето на главата излишно - премери компресията. Ако е изкривил клапан - ще разбереш веднага, но се съмнявам да е чак толкова зле работата.
                    Honda XR600
                    Kawasaki KLX650
                    Honda XL600V Transalp
                    +359 888 6З5 9З4

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за Доминатор

                      Нямам комресомер иначе ще я измеря но май буталото е ударило клапаните защото като завия свещ и дажам натиск на манивелата и от някаде се чува саскане и компресията намалява :X . 3-4 заба беше прескочила веригата . Мисля да пробвам да сглобя мотора и да видя как ще работи ? Смисал ако има някви проблеми да знам кво е направо да свалям главата .
                      Сега ще кача и снимки на коментираните до тук елементи .
                      жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за Доминатор

                        Това са болтовете които съм отвил за да се следят белезите

                        тук вече съм намерил белега с буквичката ( Т )

                        И се получи раминаванеееее

                        след това направих процедурата с центроването на разпределителния вал (двата белега да савпаднат с повархноста на главата)

                        и сега идва трудната част , да вкарам оптегача на веригата които ми изглежда че нещо прожината маи е рязана нз защо ????


                        А сащо и не знам защо в главата е била пробита дупка направена е резба и е сложен един РАЖДЯСАЛ болт с контра гаика


                        аз мисля че е сложен за допалнително натоварване варху оптегача и саответно към веригата .
                        жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси за Доминатор

                          Супер. Сега ще драсна и аз малко - този фокус с болта е най-голямата идиотщина. Прави се за да даде още малко живот на преразтегната верига - последствията си ги видял сам. Направо търси начин да навиеш къс болт-за тапа и да забравиш за този вариант. Пружината наистина ми изглежда малко по-къса от нормалното. Но може и да се заблуждавам от снимките. Ще ти обясня как да я монтираш. Има два варианта. В горната част на обтегача има малка дупка - в нея навиваш леко подходящ винт. Може да пробваш и с попнит, но излиза, за това - с винт (3мм за дърво май беше най удачен). От много мека медна тел правиш мъничка кука накрая и захващаш с нея пружината, натягаш я до изравняване с опашката на обтегача и завиваш телта около болта, който си навил отгоре. Така пружината е фиксирана натегната. След като монтираш обтегача - развиваш телта от болта, тя отпуска пружината и магията е готова. Внимателно откачаш телта и я изваждаш. Другия вариант е по-лесен, но е по-рисков. Свиваш пружината на макс (с клещи "чираци" примерно) и я стягаш със "свинска опашка" за обтегача. После е трудно да я срежеш и извадиш без да падне в картера обаче. Иначе ефекта е един и същ.
                          Така, след като разгледах пак снимките и се сетих как съм правил тези операции - пружината е рязана май! Дано не е проблем. След 20.00ч. ще съм в гаража - ще измеря моята и ще пиша. Даже ще се опитам да направя снимки (с телефона на лампа в гаража...ще видим какво ще излезе) как се правят горните операции.

                          п.с. ти да не си монтирал старата верига? Ако е така - забрави да палиш, ще стане страшна салата... а ето и снимките: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021120104895.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5224533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021120104897.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5224532
                          Последно редактирано от dmihailov; 02-11-10, 20:27.
                          Honda XR600
                          Kawasaki KLX650
                          Honda XL600V Transalp
                          +359 888 6З5 9З4

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси за Доминатор

                            Значи ще трябва да взема нова верига така ли ? А да сваля ли главата да прегледам клапаните ?
                            жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси за Доминатор

                              В никакъв случай не слагай старата верига - ще прескочи пак. Така и така си го почнал - свали главата. Тъкмо ще видиш и дали има луфт буталото. Пробвай да пъхнеш луфтомер м/у буталото и цилиндъра - ако над 0.5 не влиза - значи си добре. Но мери при свалено до средата бутало, не горе. Това е доста елементарен начин, но върши работа. Можеш и да напаснеш клапаните - но ако не си го правил по-добре някой с опит да ги врътне. Задължително отбелязвай кой клапан от къде го вадиш. Другото, което се сещам - можеш да си смениш и гумичките на клапаните. Оригинални на Хонда са 16лв. бройката, но фабричния им номер е същия като на Хонда Акорд или Сивик (колите), не помня коя беше точно, но в Евро07 ги купих по 2-3 лева. Сваляш една от старите здрава и я носиш в магазина - като я мернат с шублера и ще ти кажат от коя кола беше. Една година съм с тях - никакъв проблем с маслото, следя го непрекъснато.
                              Това са все дребни, но полезни неща.

                              п.с. гледам снимките и сравнявам обтегачите - пружината на твоя ми изглежда за смяна - точно за това са сложили болта - да опънат веригата, защото обтегача вече не си върши работата...
                              Последно редактирано от dmihailov; 03-11-10, 08:39.
                              Honda XR600
                              Kawasaki KLX650
                              Honda XL600V Transalp
                              +359 888 6З5 9З4

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси за Доминатор

                                За напсването на клапаните знам как става . Ще проверя и луфта на буталото . Ами кажи кво да правя с веригата ? От каде мога да намеря и колко пари ще е ? ако е нещо от сорта на 150 - 200 лв направо от сега казвам че мотора се продава на части
                                жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X