Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчева батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слънчева батерия

    Здр. Част от работата ми е продължителни изследвания в природата, а хобита: лов, риболов и туризъм ... знаете как е. Винаги пестя ел.тока и пия топла бира. Отдавна ме занимава мисълта да монтирам върху джипа светлинен генератор на ток. Скоро видях такъв за раница (500 лв.), който ставал за зареждане на батерии за камери и телефони. Има ли някой познания и личен опит в тази работа, и иска да ги сподели?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Слънчева батерия

    Лесно преносими слънчеви панели

    До тук най-доброто решение май е генератор

    Коментар


    • #3
      От: Слънчева батерия

      Благодаря! Без да имам вашия опит аз също бях намислил да купя генератор, който се помества в голям джип.
      ПП. Търсих с няколко ключови думи такава тема във форума и бях много изненадан, че търсачката не намери. Странно, при положение, че има.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Слънчева батерия

        Има едни Хонди малки (10i , 20i) казват ,че са доста тихи и икономични. Надявам се,че притежателите тук ще могат да споделят опит.
        И на мен ми е много интересно.

        Коментар


        • #5
          От: Слънчева батерия

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Има едни Хонди малки (10i , 20i) казват ,че са доста тихи и икономични. Надявам се,че притежателите тук ще могат да споделят опит.
          И на мен ми е много интересно.
          Стъписващи цени, оправдани са само ако имаш някаква сериозна и капризна апаратура за захранване. Разбира се, веднъж като си го купиш е много гот за всякакви цели - харчи малко, бръмчи тихо. Няколко човека наоколо имат.

          Коментар


          • #6
            От: Слънчева батерия

            Те и цените на слънчевите панели не са 2 за лев.

            Коментар


            • #7
              От: Слънчева батерия

              Соларен панел,80-100W заедно с електронния блок,струва между 600 и 800лв,зависи от производителя.При хубаво слънцегреене дават между 5 и 8 вата на час.Лошото, при монтаж върху покрива на джипа е,че трябва да се пази от ударите на клоните.А и да събудите един 80амп.акумулатор,ви трябват грубо 10часа,и то на слънце.Кой ще се пече толкова време в джипа,а и се предполага че ще си в гората,под някоя сянка.По-удачният вариант е гореспоменатата Хонда.На по-голямата,2kw,и дават 140грама разход на час.И наистина са много тихи.
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Слънчева батерия

                3 броя на сльнце загряват захранващия кабел и горят бушон 20 ампера,около 700 долара бройката с бустьр за още 600 и става ако имаш рейс,а не малка джипка.Ветровия генератор за около 900 кинта дава дава повече,но е шумен и си трябва вятьр.С една Хонда ги разбиваш и двата варианта ако ще да е буря на екватора.
                Има меки панели,но пьк ти трябва цял килим от тия за да вьршат някаква работа
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Слънчева батерия

                  Хондата( 20І) е решение, ползвал съм такава, сега нашия клуб има една и си върши отлично работат при нужда. В Практикер и на подобни места продават наполовина по-малки като обем 900 ватови китайски генераторчета, които също са решение от гледише на обем, но не знам като качество как са, като шум също.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слънчева батерия

                    За тази хонда и аз искам да попитам от каде мога да сия набавя и на каква цена ,че тези от практикер дето споменава колегата са меко казано глупост,купих си генератор на гардения тежи около 20 кг дават го до 950 вата натоварване а дефакто можеш не повече от 650 до 700 вата прекалено много е шумен не се трая а за разхода на гориво да не говорим,при 400 вата натоварване приближава литър на час,така че нее най добрия вариянт пюса му е че има исход на 12 волта и ако ти падне акумолатора можеш за окло 50 мин. да си го заредиш това за сега е най доброто което видях в този генератор !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слънчева батерия

                      Направих малка справка за ел-генератора Honda 20i.
                      С кои данни да започна - с добрите или с лошите? Хайде, с техническите:

                      Модел
                      HondaEU20iPortableGeneratorHondaEU20i преносим ел-генератор

                      2.02.0
                      Rated WattsВат висока оценка

                      16001600
                      VoltageВолтаж
                      230 / 12V DC230 / 12 V DC
                      Voltage StabilityНапрежение стабилност

                      +/- 1%+ / - 1%
                      No Of SocketsНе на конекторите

                      2 x 230V 13 amp 1x12v(DC)2 х 230 V 13 усилвател 1x12v (DC
                      EngineHPДвигателя HP

                      Honda GX100 2.5 HPHonda GX100 2.5 H
                      Тип на горивото

                      Безоловен бензин
                      Обем на резервоара гориво

                      4.1 Ltrs4.1 Ltrs
                      Running Time Време

                      10.5 hours @ 1/4 load10,5 часа @ 1.4 товар
                      Noise OutputШум изход

                      52dB(a) at 7m @ 1/4 load52db (а) на 7 метра @ 1.4 товар


                      59dB(a) at 7m @ 100% load59db (а) на 7 метра @ 100% натоварване


                      WeightТегло

                      21 Kg21кг
                      Размери (mm) Д x Ш x

                      510 x 290 x 425
                      Гаранция

                      5 години
                      а сега
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Стъписващи цени.

                      Ценабез ДДС
                      HondaEU20iс безплатна услуга, комплект двигател на стойност £ 19.99

                      £892.77£ 892.77
                      Honda EU20i c/w gas conversion & free engine service kit worth £19.99 Honda EU20i C / газ преобразуване w & безплатна услуга, комплект двигател на стойност £ 19.99

                      £1022.76£ 1022.76


                      Honda 12V DC Leads* Honda 12V DC води *

                      £9.99£ 9.99

                      Honda Generator Cover * Honda Generator покритие

                      £29.56
                      Honda Parallel Cables* Honda Паралелни кабели

                      £136.09
                      Honda Handi Cart* Honda Handi количка

                      £85.00
                      Honda Oil 0.6ltr * нефт 0.6ltr Honda *

                      £4.99£ 4.99
                      Engine Service Kit * Kit двигател

                      £19.99£ 19.99
                      13 Amp to 16 Amp Adapter* can be used with your existing home /caravan hook up cable свързващ кабел 13 ампера до 16 ампера адаптер може да се използва със съществуващи домове/каравани

                      £7.99£ 7.99
                      14M 16 Amp Cable plus 13 Amp tp 16 Amp Adapter 14m 16 ампера кабел плюс 13 ампера TP 16 ампера адаптер

                      £29.99£ 29.99
                      е, таблицата малко се разкриви, но не толкова, колкото настроението ми в началото.
                      Последно редактирано от trapper; 21-09-10, 18:52.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слънчева батерия

                        И аз дълго го мислих преди време и накрая си взех един малък генератор Айнхел 0,65 кв. Сега цените са им някъде 160-180 лева мисля. Останалата разлика в цената все мисля,че стига за много бензин и масло. Лично съм си доволен от генераторчето пък и е компактно и некрайно шумно. А за слънчевите ще трябва да се почака още да стават за "обикновени туристи" като нас откъм цена/производителност/качества. Колко търсих из нета и по разни магазини "навън" нещо по-евтино, но за жалост всичко достъпно като производителност не може да зареди и ААА батерия надеждно и бързо. А да дам 700-800 долара и да разбия панелите на соларното на някой камък или клон някакси не ми е присърце. А онова с панелите за раниците.... Преди години се излъгах да си взема една Оукли (бяха пионери в това) цената беше депресираща а резултата още повече. Едава успяваше да позареди вградена батерия на жалък мп3 плеър . Голямо разминаване откъм обещания и практическо приложение... На генератора поне си имаме музика и със дълъг удължител не достига нито шум нито изпарения... Е не е най екологичното нещо ама.... поне всяка година садя дръвчета за извинение към природата .
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слънчева батерия

                          Да поизтупаме темата...
                          Какво видях преи няколко дена на брега на морето?
                          Един човечец си беше сложил между гредите на Опел Астра един фотоволтаичен панел. Той е закачен към контролер, който му зарежда акумулатора на колата, а към акумулатора на колата е вързано едно инверторче 200 китайски вата. По тази схема без проблем работеше хладилничето в колата, зареждане на лаптопи, телефони, батерии, ... и допълнителен акумулатор (с едно превключване на ЦК-ключе).
                          До колкото запомних, соларния панел е бил от поликристали - което значи, че подава ток към контролера и нататък, и при облачно време...
                          Фото-панела беше закрепен доста удачно и се возеше подобно на багазник....
                          Цената на подобен панел е около 600 лв, като се ориентирам по спомени за размерите, на видяния...

                          Доста е зарибяващо като схема и възможности...

                          Ще се радвам на мнения и наблюдения.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слънчева батерия

                            При добьр панел вкарва 7 ампера,бустьр или контролер или мозьк или както искаш го наречи качва още 20%.

                            Сьщата схема се ползва по лодките постоянно като там батериите са малко повечко,панелите са малко повечко и инвьртара може да е 3-4 000 вата.

                            АЗ ДОВОЛЕН-яко,просто и скьпо.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слънчева батерия

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Да поизтупаме темата...
                              Какво видях преи няколко дена на брега на морето?
                              Един човечец си беше сложил между гредите на Опел Астра един фотоволтаичен панел. Той е закачен към контролер, който му зарежда акумулатора на колата, а към акумулатора на колата е вързано едно инверторче 200 китайски вата. По тази схема без проблем работеше хладилничето в колата, зареждане на лаптопи, телефони, батерии, ... и допълнителен акумулатор (с едно превключване на ЦК-ключе).
                              До колкото запомних, соларния панел е бил от поликристали - което значи, че подава ток към контролера и нататък, и при облачно време...
                              Фото-панела беше закрепен доста удачно и се возеше подобно на багазник....
                              Цената на подобен панел е около 600 лв, като се ориентирам по спомени за размерите, на видяния...

                              Доста е зарибяващо като схема и възможности...

                              Ще се радвам на мнения и наблюдения.
                              Поликристалите са по-лошия вариант. Монокристалите са по-добри, дават повече ток при слаба светлина. С тия размери е бил около 80-100 вата. На мен ми излиза около 2-3 лв на ват с рамката. Добре си работят. Само ми е интересно БЕНЦБОС за какви бустери и 20% говори, контролера си е контролер, и той следи за зареждане на акумулатора. В цялата работа само панела произвежда енергия, и няма как да се качи тя, ако не се концентрира по някакъв начин светлина върху панела. Инвертора е вързан към контролера, или поне така се прави.
                              Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                              LZ1POP

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X