Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчева батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Слънчева батерия

    http://www.downwindmarine.com/Solar-...-91001959.html

    Ей за това говори Benzboss. Чак 30% както е написано не качва, но 20% си ги дава. Или поне това показват електрониките по лодките. На 3 панела по 7 ампера, като сложиш 20 ампера бушон, гърми за секунди.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Слънчева батерия

      Контролерът има ролята и да товари панела така, че при конкретната осветеност да извлича максимална мощност. Това значи работа на по-ниско или по-високо от щатното напрежение на панела.

      Коментар


      • #18
        От: Слънчева батерия

        ........и жена ми не ми вярва........
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Слънчева батерия

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ........и жена ми не ми вярва........
          Тя ли е електроинженерът в екипажа?

          Коментар


          • #20
            От: Слънчева батерия

            Аааа не,на нея опасни неща не и давам да пипа.

            Тая джаджа която показа брата си се нагрява до парещо и в добри сльнчеви дни и 25 ампера бушон гори при положение,че сме с 3 по 7 ампера панели.Голямо е колкото 3 кутии цигари и струва на 40% от цената на панела.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Слънчева батерия

              Мисля,че веднъж писах по темата,но понеже сега сезона е такъв,да се включа отново.
              Ще изкажа мнение добито от практиката,без претенции да съм капацитет
              От няколко години ходим на море с мой приятел,който има кемпер
              Първата година беше сложил 4 панела по 7А всеки(не мога точно да кажа колко W) на покрива на кемпера
              Разбира се монтажа по този начин,далеч не дава най-оптималното,но какво да се прави
              30 амперов контролер,10 акумулатора,и 5KW инвертор
              Така наредената конфигурация осигуряваше ток за сателитен приемник,ЛЕД осветление вечерта,зарядни за телефони,лаптопи и т.нт,но не можеше да осигури захранване за кафемашината сутрин(може би 2KW) и трябваше да се пали агрегатчето
              Миналата година добави още два панела(общо 6) същия контролера(30А) и раздели акумулаторите на две групи една 4бр и другата 6 бр.
              Консуматорите се увеличиха разбира се
              Малък хладилник+малък фризер....кафемашината (нямаше проблеми да стартира
              Вече нямаше проблеми с тока,няколко пъти сме изключвали хладилника и фризера,но като цяло си работеха постоянно
              Контролера никога не е показвал "зелено" Винаги е бил в червено или жълто,но се справяше.
              Моето балюдение като къмпингуващ от доста години с джип,мотор и колело е следното
              Вече се предлагат всякакви соларни лапми,зарядни и каквото още се сетиш......
              Лично на мен единствения проблем когато съм на палатка е охлаждането на напитките и съхранението не продуктите-тоест хладилника или фризера,това е което трябва да се намери начин да се захрани с ток
              Има два варианта-генератор или слънчеви панели....
              6 броя панели Х 400лв-500лв всеки+контролер+акумулатори+инвертор= на колко?Май е доста
              Генератора е доста по-евтино решение,особено за хора,които ползват 1,2,3 пъти в годината
              Особено ако може човек да отдели едно хиляда ,две хиляди.....лв за 2KW или 3KW ХОНДА
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #22
                От: Слънчева батерия

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Мисля,че веднъж писах по темата,но понеже сега сезона е такъв,да се включа отново.
                Особено ако може човек да отдели едно хиляда ,две хиляди.....лв за 2KW или 3KW ХОНДА
                Идеално описание на "проблема".
                2 kW не могат ли да се ползват зимъска в къщи?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Слънчева батерия

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ........и жена ми не ми вярва........
                  Не вярва, защото не си обяснил :-) Значи джаджата динамично променя наличното напрежение, за да извлече максимум ток, като общата мощност остава непроменена.
                  Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                  LZ1POP

                  Коментар


                  • #24
                    От: Слънчева батерия

                    to increase charge current up to 30% or more. - това как да го разбирам?Набива ми 30 % повече зареждащ?

                    И не ги знам защо му дават 25 ампера като реално такьв бушон го гьрми,3 панела по 7 пред него.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Слънчева батерия

                      Панелът е някакви ампери при някакви условия. Като пекне повече слънце и стане по-хладно, амперите стават повече. Добивът особено зависи от температурата на панела. Ако ги напишат тези, дето са повече - ще мрънка народът, че пише нещо, а идва по-малко, повечето време.

                      Инверторът в контролера допринася - особено, ако панелът е извън предвидения си режим. Даже още повече, когато панелът е готов да произведе повече от предписаното.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Слънчева батерия

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        Лично на мен единствения проблем когато съм на палатка е охлаждането на напитките и съхранението не продуктите-тоест хладилника или фризера,това е което трябва да се намери начин да се захрани с ток
                        И аз го имах точно този проблем, повече от 35г.
                        Решението е хладилник на газ.
                        Разпродадох и генератори и солари и какво ли не покрай тях.
                        С една бутилка 4л. кара поне 10 денонощия.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Слънчева батерия

                          Хладилник 2.5 ампера,панел от 5 ампера,контрольр или бустьр,че тия 5 да са 5 и дип сайкьл /'фанаф вииииии / батерия с каскадно зареждане след стартовата на колата.

                          Пиеш,пикаеш,около 1300 долара те уреждат
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Слънчева батерия

                            Де то тоз хладилник 2.5 ампера?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Слънчева батерия

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Де то тоз хладилник 2.5 ампера?

                              Питай Yaro,снощи с него едно сметки смятах и аз си дьржа на 7 амперов панел,той натиска за 5, хладилничето било 2.5 и 40 литра ако правилно сьм запомнил между наздравиците.Венци - Капитана ми е свидетел.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Слънчева батерия

                                И аз съм за 7А.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X