Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
    ...А сега моля за съвет, установих,че за по лесно е била премахната задната стабилизираща щанга с биалетките. От къде да търся същата...
    От морга. Няма от къде. И търсиш такава от същото терано като твойто (година (1993-1996, 1996-2000, 2000-2006), дълга/къса база и двигател). През годините са с различен диаметър, съответно твърдост.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Написано е вече:


      ПП: И впрочем, някой да не се излъже - тръбния носач от първата снимка е мелница за шарнири. Сравнете го геометрично с оригиналния на втората снимка и сами ще се сетите защо.
      Шарнира не може да се гъне изобщо на едната страна.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        Днес забелязах че тераното отпред вдясно леко потропва на паваж точно като биалетка,залегнах отдолу и със щангата размърдах биалетките и се оказаха здрави поне на тест.Хванах луфт във вътрешният ляв накрайник,може ли от него на се чува,понеже до сега при разбит накрайник съм чувал пукот само при маневри говоря за другите ми коли до сега.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          От всякакъв луфт може да се чува - биалетка, шарнир, накрайник, лагер, тампон. Просто при различни неравности се чуват различни неща.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            Същото ритмично пукане-тропане се появи и при мен отпред в дясно при ляв завой или при бавна скорост при леки дупки пука едно ритмично пук пук пук бавно каквато е скороста и го карах на майстор дигна го гледа напъва проверява и уж всичко е наред, а пак си притропва при ляв завой примерно когато паркирам или пак когато е наляво и слизъм от тротоар и неможем да го хванем от къде е, та ще може ли съвети ???
            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              1. Провери си биалетките (и предни и задни). година и кусур се чудих от какво пука, на мокро спираше, на сухо се появяваше. Оказаха се клаясали задни биалетки. А нямаха грам луфт.
              2. Смени си маслото на задния диф.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                1. Провери си биалетките (и предни и задни). година и кусур се чудих от какво пука, на мокро спираше, на сухо се появяваше. Оказаха се клаясали задни биалетки. А нямаха грам луфт.
                2. Смени си маслото на задния диф.
                Ок, ще го закарам да ги проверят биалетките, а маслото още като го взех преди 6 месеца съм сменил всичко в дифовете, раздатка, скоростна кутия и всичко е по твойте критери за параметри и вид масло Спарки, даже и спирачната течност и охладителната и метални свещи всичко и отдолу и отзад и отпред всичко що е и под най малко съмнение се сменя веднага и затова се чудя от какво е, а е много дразнещо. Има ли варянт да е карето ?
                Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  Ок, ще го закарам да го видят и биалетите, а иначе маслата съм сменил още като го взех преди 6 месеца сменено е дифове, раздатка, скоростна кутия, даже и спирачната течност и охладителната и всичко Спарки е по твойте характеристики и вид за масло, и по ходова час отпред отзад всичко що е дори и съвсем леко съмнение го смебям веднага та затова се очудих на това дразнещо потропване, а може ли да е от карето защото при навит наляво волан пука отпред
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Да ми беше близо, да му врътна едно кръгче... Ама не си.

                    Свършиха ми дистанционните идеи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Да ми беше близо, да му врътна едно кръгче... Ама не си.

                      Свършиха ми дистанционните идеи.
                      Е благодаря все пак, ще го вдигаме и накрая ще сменя всичко отдясно по ходовата час и все ще уцелим кое е
                      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        При мен има едно странично клатене на джипа ,което е доста неприятно.Появява се при скорост от 80-100 км . при леки неравности на пътя .Ако отпусна педала на газта се стабилизира.Ходих на тес на амовете на пролет и ми казаха че предните амове имат разлика повече от допустимата *ляв десен* единия беше на 67 а другия на 70 и няколко процента.Задните ми бяха казали че са сменяни малко преди да купя джипа и на стенда го потваргиха бяха на на по 93_94 процента.Смених предните амове сложих закс .В началото всичко ми изглеждаше ок .Клатенето го нямаше,но сега нещата се още по зле от преди.Ходих пак на стенд но на друго място защото машината не работеше там където бях ходел първия път.Имам разпечатка от там с графика според която амовете са наред.Какво да правя да сменям ли пак амове и то какви да търся ?Четерите ли да сменям или предни?На задните пружини съм сложил гумени тампони от лада защото дупето висеше,но това дали има връзка с клатенето?

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          Щом амовете са добре и здрави защо да ги сменяш! От пред биалетките виж, торсионите? Може и да е от тези Лада тампони или задни биалети-щанга нещо... Какви са тези Лада тампони, подложки на пружините някакви ли?
                          Последно редактирано от afgany; 16-12-18, 15:24.
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            Да това са цилиндрични гумени подложки от лада с дебелина 5см. Един колега с къса база терано ми беше казал че е сложил такива на неговото и е сменил и пружините от дълга база и така е повдигнал неговото.Аз сложих подложките защото при мен дупето висеше и отстрани изглеждаше все едно излитам.Сега стойката е добра,но не знам дали да не махна подложките и да спусна малко торсионите .Така като цяло ще падне височината ще падне и центъра на тежеста по ниско и може би няма да се клатушка толкова.Някой знае ли колко би трябвало да е височината на джипа ако е в заводско състояние без лифтове ? Ако има проблем в биалетките няма ли да има тракащи шумове? При мен не се чува нищо.Гумите ми са гудиър вранглер 245 70 16 аллтерен. Карам ги на 1.9 -2бара.

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              А твоето дълга база ли е? Защото да слагаш на къса база подложки, при положение че има усилени пружини от дълга (които докарват около 30мм лифт + повишена товароносимост) и то на съвсем приемлива цена, си е кощунство.

                              Премери ми разстоянието от центъра на гумата до ъгъла на предния и задния калник и ще ти кажа къде си като височина.

                              Подозирам че или много сте го "надървили" или просто имаш предница за правилен реглаж/ремонт.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                Да моето е дълга база.Разстоянието отпред е 52.5см а отзад е 52см .Тога е от центъра на гумата до най-високата точка на веждата. Дано това си имал предвид.
                                А за предницата- когато го купих беше с нови кални гуми .Като предна дясма започна доста осезаемо да се износва от външна страна.Ходих на стенд смениха ми голямата кормилна щанга ,накраиник и тампони на носачите.На първия стенд който направих ми казаха че вс. е ок само някакъв ъгъл не можело да се регулира но това било фабрично. Не останах доволен ходих на друг стенд там ми напомпаха гумите на 3.7 бара преди да направят реглажа и подложиха някакви пластини за да оправят този ъгъл който предните не успяха.Купих си нови гуми. Отново започна да яде дясната отвън . Отидох на 3ти стенд (все на различно място ходя)там ми "оправиха "предницата защото била затворена. От тогава карсм така около 4-5000км.И нямам идея наред ли са нещата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X