Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Довечера ще измеря в момента при мен как е, но след смяна на пружините отзад съм на 58мм. Това на къса база.

    Междувременно ако можеш снимай ми предницата ей-така:


    И като ходиш на реглаж, искай си разпечатка или снимай екрана на стенда с ъглите и нормите. Защото по определения "някакъв ъгъл" мелко трудно можем да се ориентираме какво не е в ред.

    Помпането на гумите на 3.7 бара няма да го коментирам. Според мен изобщо не са знаели какво правят. Поне с пластините са се постарали (повечето ги мързи).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

      Ето снимките .
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от sparkybg; 17-12-18, 10:48.

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        1. Прекалено сте го вдигнали отпред. Нямаш достатъчно ход надолу. Между ограничителния тампон и горния носач трябва да можеш да си прекараш пръста.
        2. Стабилизиращата ти щанга е наопаки. Така при сгъване на окачването в завой опира в кормилните накрайници и кормилната кутия.
        3. Може и да е от снимката, но шарнира между кормилната кутия и централната (голямата) щанга ми изглежда малко в неестествено положение. Може и да е от снимката - погледнете го. Може заради въпросното опиране в стабилизиращата щанга да е свършил курса.
        4. Дясната ти кормилна щанга е очевидно крива откъм външния накрайник. Вероятно заради опирането в стабилизиращата щанга.
        5. Лявата ти биалетка (може би и дясната, но не мога да преценя) също е очевидно крива, вероятно пак заради опирането на кормилната щанга в стабилизиращата. Изглежда и като да е била късана и заварявана. Тоест отдавна не е биалетка - вътре има пластмаса и силно ме съмнява да е оцеляла при заваряването.
        6. Много е вероятно заради всикото това опиране и централната щанга и/или паразитния хебел да са сдали багажа.
        7. Централната ти щанга е от терано 1. Да, ама за терано 1 са 2 вида, с различни конуси. Ако не са я уцелили със същите конуси като на терано 2, може всякакви неща да са се случили. Може и да са я разпробивали и други подобни еквилибристики.

        Не знам кой се опитва да сервизира тия теранота, но обърната стабилизираща щанга напоследък се оказва масова практика. Само за тая година това е 4-ти случай, за който чувам, а моето новото така го купих.

        Ако искаш да е толкова вдигната ще трябва да смениш носачи с лифтови (аз ги правя - знам че ще питаш ). Иначе ще трябва да я свалиш с около 15-20мм. Принципа, както писах, е да можеш да си прекараш пръста (или поне малкото пръстче, ако си с дебели пръсти) между носача и тампона за ограничаване на хода надолу.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          Направо незнам какво да кажа . По две снимки . Евала за диагнозата и за познанията. Всичко ще проверя за съжаление след нова година защото в сервиза където ще ме пуснат да присъствам на ремонта е задръстено с коли. Можеш ли да кажеш цена на тези носачи които предлагаш и бях попаднал някъде на едни биалетки мисля пак твоя разработка ? Мисля че пазя старата кормилна щанга там единия шарнир е сдал багажа. Тя подлежи ли на рециклиране ,заслужава ли си ти предлагаш ли нещо такова ?

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            ПП сега гледам - може да е крив и накрайника на кормилната кутия. Големия и малкия болт трябва да са съосни, а при теб май не са.

            Това е неприятно. Мисля че става накрайник от ляв волан, но не съм на 100% сигурен. Изкривено е пак заради обърнатата стабилизираща щанга.

            ...поне на снимката така изглежда, затова и неестественото положение на болта ша шарнира.

            Ей за това говоря:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pittman.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5804837

            ПП: Сравни твойта с тая снимка, и мисля и сам ще забележиш за какво говоря (на тая снимка щангата пак е наобратно):


            Според мен е крива с поне сантиметър нагоре. И щангата ти стои със сантиметър нагоре. От това със сигурност е и част от клатенето. Но само част.


            ПП: БАСИ ГЪЗОРЪКИЯ НАРОД ИМА ПО СЕРВИЗИТЕ!!!!!!! В нормална държава тия само от обезщетения трябва да ти купят половин терано!

            ППП: Ето снимка и на моето (виждат се и въпросните носачи):



            Последно редактирано от sparkybg; 17-12-18, 11:51.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
              При мен има едно странично клатене на джипа ,което е доста неприятно.Появява се при скорост от 80-100 км . при леки неравности на пътя .Ако отпусна педала на газта се стабилизира.Ходих на тес на амовете на пролет и ми казаха че предните амове имат разлика повече от допустимата *ляв десен* единия беше на 67 а другия на 70 и няколко процента.Задните ми бяха казали че са сменяни малко преди да купя джипа и на стенда го потваргиха бяха на на по 93_94 процента.Смених предните амове сложих закс .В началото всичко ми изглеждаше ок .Клатенето го нямаше,но сега нещата се още по зле от преди.Ходих пак на стенд но на друго място защото машината не работеше там където бях ходел първия път.Имам разпечатка от там с графика според която амовете са наред.Какво да правя да сменям ли пак амове и то какви да търся ?Четерите ли да сменям или предни?На задните пружини съм сложил гумени тампони от лада защото дупето висеше,но това дали има връзка с клатенето?
              На нови амове стойностите са 65-70 кви са тия 94?
              8)

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                На нови амове стойностите са 65-70 кви са тия 94?
                Колега два пъти съм ходил на тест за амовете. На 1вото място ми дадоха лист А4 с принтирани стойности на амовете като на предните беше 67 и 70 и нещо в проценти,а на задните 93-94по спомен пак в проценти. Беше ми обяснено че стойност 100 процента е нов аморт.а за предните на самата разпечатка си пишеше че разликата м/у двата е на 10 или 15 процента (не съм сигурен)и препоръчват смяна. Когато смених предните амове с нови,но клатенето си остана че можеби и се засили пак ходих на тресачка за амовете,но на друго място просто не работеше машината на първото място. Там ми изкараха една разпечатка дълга като кардиограма и точно и така изглеждаше за всеки аморт. Но там нямаше никакви проценти,а имаше червена зона в кояти не трябва да стига очертанията на "ксрдиограмата". Втората разпечатка трябва да я пазя ще кача снимки,но е доста бледа дано се разбере нещо.
                Последно редактирано от kingss; 17-12-18, 17:42.

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                  Колега два пъти съм ходил на тест за амовете. На 1вото място ми дадоха лист А4 с принтирани стойности на амовете като на предните беше 67 и 70 и нещо в проценти,а на задните 93-94по спомен пак в проценти. Беше ми обяснено че стойност 100 процента е нов аморт.а за предните на самата разпечатка си пишеше че разликата м/у двата е на 10 или 15 процента (не съм сигурен)и препоръчват смяна. Когато смених предните амове с нови,но клатенето си остана че можеби и се засили пак ходих на тресачка за амовете,но на друго място просто не работеше машината на първото място. Там ми изкараха една разпечатка дълга като кардиограма и точно и така изглеждаше за всеки аморт. Но там нямаше никакви проценти,а имаше червена зона в кояти не трябва да стига очертанията на "ксрдиограмата". Втората разпечатка трябва да я пазя ще кача снимки,но е доста бледа дано се разбере нещо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0B704380-3170-40BE-A752-932F04BEF39B.jpg
Прегледи:1
Размер:400.3 КБ
ID:5804887 Нови и стари амове. Под 50 казват, че са за смяна, ама според мен паднат ли под 55 са за смяна. А колата е пикап, са тези, които казват,че е много лека задницата на пикапа.
                  8)

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_211150.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5805129Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_211217.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5805130
                    Това са снимките от втория шок тест. На едната се вижда и становището на "експерта "от сервиза ,че и четврите аморт. трябва да се сменят. Под всяка графика има и становище от самата програма ,но е много бледо и аз не го забелязах в началото. Пише че са в норма нещата .

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      Нищо не разбрах от тия картинки, ни некви цифри ни нищо!
                      8)

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        Да попитам, стабилизиращата щанга е удряла в гайката на рамото на сектора, защо се получава така?
                        Нямам шоковите тампони на носача, но ще ги монтирам, но не съм сигурен това ще ограничи ли удар между щангата и болта.

                        Тоя форум снимки не приема!!!
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          Опира, защото някой умник я е обърнал. Стана нещо като епидемия вече.

                          Форума приема снимки. Трябва да ги намалиш до 1024х768.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            Ако е обърната са я обърнали италианците.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              Ето как стой щангата.
                              Прикачени файлове
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                Наопаки е щангата, изглежда така им изглежда "по-лифтнато" и ги обръщат по сервизите, недоглеждане най-вече
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                                X-trail 2.2 Di 2003
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X