Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
    ...че те амовете за патрул може и да са я вирнали...
    Как по-точно амове ще вирнат задница? Даже при такива с високо налягане (а надали за такива иде реч) "вирването" е в размер 5-10мм.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

      Да ти кажа не знам дали могът да я "вирнат" много самите амове, за това му казвам да прати снимки, в разтоварено положение. Не знам дали като напълни резервоара и сложи едни 200 кила багаж отзад и кара така... тогава може и да изчезне клатенето, ако причината е задното окачване...? Тези клатения по принцип си ги има, в по-малка степен, само че при него не намаляват достатъчно бързо и за това си мисля, че задницата му просто пружинира наляво надясно твърде много по вертикалната ос, а единственото прижиниращо нещо са двете пружини отзад.... ИЛИ торсионите, но аз съм за пружините )
      Последно редактирано от afgany; 07-05-19, 20:18.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        Тук ще да е заровено кучето :

        " ...По време на реглажа ми отпуснаха и предните торсиони за да влзе предницата в ъглите ... "

        Когато е отпуснат торсиона подобно на пружината със сравнително по-малко усилие се деформира / усуква . Когато е натегнат му трябва повече усилие за да се усуче т.е. люлеенето при същата въздействаща сила ще е по-малко отколкото когато е отпуснат . Страничния наклон се докарва от пластините на горния носач , с торсионите се докарва ( докъдето може ) разстоянието от долната скица :

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.png
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5813807


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled2.png
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5813808


        Така , че колега измери колко са натегнати сега , после ги донатегни за да се получи горното разстояние , тествай , ако не е добре можеш пак да ги върнеш в начално положение .

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          "Новото" ми го карах над половин година с амортисьорите, а скоито е излязло от завода преди 250000км и уморени пружини (на всяка по-голяма неравност опираше на тампони отзад), и съответното по-ниско от заводско положение на предницата. Не само че люлеене нямаше, ами стоеше като трупче на пътя, с изключение на случаите с дребни и постоянни неравности, когато ако прекалех със скоростта, задницата подскачаше. Но нямаше и помен от клатене.

          Люлеенета са нормални, различно за различни комплектации пружини, амортисьори и вдигания, но когато всичко е наред те са самозатихващи, тоест люшне едни-два пъти и толкоз, до следващата неравност. Това, което виждам на клипа, не е тоя случай - там изпада в нещо като нискочестотен резонанс и докато не намалиш не спира да се клати.

          За страничния ъгъл - посочения в книжката е за заводско положение на окачването. Като е вдигнато поне страничния(напречния) трябва да се намали в посока нула, че и минус, иначе започва да износва гуми отвън. През годините е пробвано всичко от -0.5 до +0.5 и освен различното износване на гумите, при мен други явления не са наблюдавани. Карал съм и с много отворена предница, и с много затворена - пак така. Разлика е имало, но не и по отношение на клатенето, или поне не съществена. Това и с 4 комплектации амортисьори, и доста меки и доста твърди.

          Подозирам че накрая ще излезе някоя голямя глупост.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            Интересно, че казва, че в началото е возело добре, а след това се е появило клатенето, тоест когато той е променил нещо или нещо се е променило само ....
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              Проблема е решен . Оказаха се осемте тампона на задните надлъжни щанги тръгващи от задния мост към купето и единия тампон на панхарда. Обадих се на неволята след като единия сервиз ме отсвири другия имаше много коли. Всички тампони бяха наполовина здрави. Имаха пропукване на две срещуположни дъги по 25 процента от цялата окръжност на гумената част. Дано е станало ясно. Жалко че не ги снимах. А единия тампон на панхарда изобщо не е бил за там . Вътрешния диаметър на тампона беше 28мм. а болта където се пъха 22мм . Там направих една втулка .
              Иначе тампоните наистина искат яка преса за да излязат. В единия сервиз с многото работа си платих за да им ползвам пресата 30 тонна. Изобшо не помръднаха старите тампони от гнездста си. Затова първо избих централната втулка на тампона с малка част от гумата на пресата. И после с тънак секач и чук се "погрижих" за голямата втулка от тампона която лесно се предава вече,но са 8 бр. За набиването на новите тампони 30тонната преса свърши перфектна работа.
              Благодаря на всички колеги които се отзоваха за проблема ми.
              Осемте тампона са еднакви . Купих ги от колега от форума Patrol fen.Оригинални . На добра цена според това което намерих из нета . Имаше и по добри цени но за не оригинални.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190518-085120_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:290.3 КБ
ID:5814208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190518-085044_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:427.8 КБ
ID:5814209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190518-085006_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:316.7 КБ
ID:5814210
              Да допълня че тампоните котато са си монтирани на джипката по нищо не личи да са скъсани,ушите които ги държат за купето ги покриват доста плътно и нищо не се вижда,а ако се пробрат с щанга за луфт пак нищо не се разбира(може би трябва да са с доста по лошо съсстояние за да се усети). Едва когато се свали и се понапъне самоя тампон тогава проличават цепнатините.
              Последно редактирано от kingss; 18-05-19, 10:17.

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                А единия тампон на панхарда изобщо не е бил за там . Вътрешния диаметър на тампона беше 28мм. а болта където се пъха 22мм .
                Баси ,верно ли от панхарда ???��������
                ПП тампоните който си взел би трябвало да са истински ,ще я изкарат джипката !
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                  Апсурд да му се клати от тези тампони колата /че даже и на въпросния панхард/.
                  Черпиш бира
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Задължително

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                      Черпиш бира
                      Щом се налага ) ... дано не му се клати вече возилото.... тези 6мм луфт в "панхарда" наистина ли да са бли причината ? Ще разгледам и моята меьду другото, не че се клати...
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        Не мисля че причината е била в панхарда ,защото даже и с такъв луфт там гайката беше толкова стегната че с удължение 1м. трудно я отвих.Искам да кажа че там изобщо не се е местил тампона около оста си защото гаиката челно яко го държеше, а и ако там се местеше щеше да има метално потракване при заклащане и следи по шайбата от местенето на тампона .Просто когато го свалих ми направи впечатление за разликата в диаметрите и му сложих една втулка за да уплътни.Клатенето е идвало 99 процента от другите 8 тампона.
                        Преди малко се варнах от село .Сега карам друга джипка.Много и се радвам.Преди потдържах 80_90 км.ч. и се чудех как да я овладея на места.Сега съм карал и с 130 на места и не помръдва.Може да получа фотосесия от скъпите по пощата.

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          Някой от горните ще трябва да е бил проблемния, тези които са над задния мост. Тези които отиват напред от моста едва ли, те по-скоро фиксират моста странично. Тях съм ги сменял на стария Маверик, тъй като си хлопаха направо, но не съм имал подобно клатене...
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            Нищо от надлъжните щанги няма как да фиксира моста странично. Странично го фиксира панхардът. Горните в комбинация с долните му пречат да се завърти около оста си.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              Да така е. Предполагам задния ми мост се е местил леко назад инапред. И при постоянна скорост и леки неравности се получавало изместване ,примерно отляво назад отива моста а отдясно напред. И се получава клатене в някакъв резонанс, а в момента като отпусна педала ползвам мотора за спирачка и затихва резонанса. Поне аз така си го обяснявам.

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                Да не отварям нова тема та затова ще питам тука.Ще сменявам на тераното централна кормилна щанга и понеже вече ми писна да избивам накрайниците с чук и щанга а и те са здрави и има голяма вероятност така да ги съсипя та питането ми е следното.Може ли да ми кажете каква точно скоба пасва за избиването им,понеже не ми се кара на проба грешка и така да купувам докато някоя пасне.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X