Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
    ...недоглеждане...
    Да бе. Мислят с гъза си, явно масово. Само в тая тема станаха 4-5 случая за под година време. Моето новото включително.

    То си има стандарти за работа, които ако се спазват такова нещо е изключено, а в бяла държава ще отнесат такива глоби че свят ще им се извие.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

      Спарки, моята обърната ли е?
      Така е дошло от Италия.
      Гледам май и торсионите са сменяни, но са много меки, смених амортисьори те с газови и предницата се стабилизира но няма много възможност за повдигане, има ли вариант да не са зацепени както трябва?
      Тампоните на стабилизиращата щанга какви да взема, щангата е фи 28, но ми предлагат тампони от фи 25 до 28?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        Обърната е. Казаха ти вече!

        За торсионите има много варианти. Още не съм видял чак толкова изморени че да не стават за повдигане. Трябва да се презацепят евентуално.

        За щанга 28 се взимат тампони 28. Желателно оригинални. Аз други не съм слагал.

        Като гледам и ударните тампони никакви ги няма, даже долните, а сигурно и горните. И те трябва да са там. Излишно е да казвам - пак оригинални.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          А как изглежда правилно монтирана?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            А как изглежда правилно монтирана?
            Ми наобратно бре. Първо тръгва надолу, и после към носача. Сега първо тръгва към носача, и после надолу.

            Куриоза е че на всичкото отгоре на нея си има обозначение кое е ляво и кое дясно, освен всичко друго. И пак никой не гледа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              От качване на "обърнати" снимки хората се забъркаха, може и някой механик да е влизал и гледал само снимки без да чете и давай.... ) Така е правилното положение на щангата: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:177.1 КБ
ID:5808742
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Значи моята е правилно монтирана. От Италия е внос.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  Привет Колеги.
                  Харесвам моделът,дълга база..дали някой от вас може да ми помогне да намеря добър автомобил.В сайтовете има няколко които изглеждат добре,но тъй като не съм запознат много с джиповете и лесно ще ме излъжат.Ще съм благодарен не всеки със съвет или мнение: )


                  Поздрави Антон Пинтев.

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Първоначално публикуван от Пинтев Преглед на мнение
                    Привет Колеги.
                    Харесвам моделът,дълга база..дали някой от вас може да ми помогне да намеря добър автомобил.В сайтовете има няколко които изглеждат добре,но тъй като не съм запознат много с джиповете и лесно ще ме излъжат.Ще съм благодарен не всеки със съвет или мнение: ) Поздрави Антон Пинтев.
                    Ако е 2.7 дизел. Гледаш основно за ръжда отдолу, да не е замазвано много. 2,7 пали от раз, като изчакваш секунда, две след като изгасне подгряващата лампа. Ако 3.0 дизел, двигателят го слушаш хубаво или ако не ти пука много за леко по-високия разход на 2.7 отписваш 3.0 напълно. Шумове при движение, ако може да я караш. 4х4 НЕ се кара на асфалт, но пробвай как се включва и мини 10-20 метра в права линия напред и назад ако можеш. И пиши в друга тема да не се спами тази!
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      2006-та за първи път карах такова нещо Маверик/Терано 2. Дърпаше си на дясно и така и си замина след едни 10 г. Сега пак имам друго Маверик/Терано 2. Тоест отне ми едни 12 години да намеря читав майстор, който да оправи предницата - сходимост, ъгли, подлагане на шайби, както трябва да се прави. Намерих най-накрая )))) ,но е в Стара Загора. Ако някой се интересува, Автосервиз Ковачев Тим. Не че ги рекламирам, но който е ходил по "майстори" за реглаж и е чувал, "..абе карай едни 10 000 км така пък ще видим после" ще разбере защо поствам по случая )))
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        2006-та за първи път карах такова нещо Маверик/Терано 2. Дърпаше си на дясно и така и си замина след едни 10 г. Сега пак имам друго Маверик/Терано 2. Тоест отне ми едни 12 години да намеря читав майстор, който да оправи предницата - сходимост, ъгли, подлагане на шайби, както трябва да се прави. Намерих най-накрая )))) ,но е в Стара Загора. Ако някой се интересува, Автосервиз Ковачев Тим. Не че ги рекламирам, но който е ходил по "майстори" за реглаж и е чувал, "..абе карай едни 10 000 км така пък ще видим после" ще разбере защо поствам по случая )))
                        Проблема не е толкова в мързеливите или незнаещи какво правят регулиращи предници. Проблема е повече в това че почти няма Терано/Маверик дето да е в идеална форма. Тоест понякога се налага да се ползват ъгли, които и да не отговарят на 100% на написаното в сервизното ръководство, пак не водят до дърпане нанякъде, износване на гуми или лошо пътно поведение (което пък е тема на съвсем друг разговор и често няма никаква връзка с реглажа на предница). Поради същата причина нерядко при предница в норма все пак има дърпане нанякъде.

                        Например, видите ли терано с изпаднали или напукани ударни тампони на задния мост (изключвам ползваните за диващини извън пътя), това еднозначно говори или за пружини, които отдавна са за смяна, или амотрисьори, които отдавна са за смяна, или и двете. Липсващи ударни тампони на предницата пък доволно допринасят са преждевреманната смърт на шарнири, амортисьори, торсиони, биалетки, кормилни накрайници, централна щанга - практически цялата предница.

                        Напоследък много често попадам (в настоящата тема също) на обърнати предни стабилизиращи щанги, което разкатава фамилийката на накрайниците и централната щанга, паразитния хебел, а ако е много настоятелно и продължително, и на кормилната кутия.

                        Терано с разбита централна щанга, паразитен хебел или кормилни накрайници е практически невъзможно да се регулира правилно по отношение на сходимост. Дори и с изправни такива се иска майсторлък, често и 1-2 проби.

                        Сега, като сложим върху всичкото това и един лифт и по-големи гуми, нещата стават още по-комплицирани. Например при лифт и 31-ци при странични ъгли (camber) в норма, често започва да износва външната част на гумите, особено когато кормилното управление не е в твърде близко до идеалното състояние, а то в общия случай не е.

                        При лифт въпросния ъгъл отива в минусова посока (гумите са отворени в долната си част една спрямо друга), но при сгънато окачване отива в плюсова. Тоест трябва да се уцели оптималния (при 2 инча лифт е нещо между 0 и -0.5 градуса, а нормата е между 0 и +0.5), в зависимост от окачването обаче - от него зависи колко се свива окачванвто при завой, съответно колко се променя тоя ъгъл при завой, когато именно се случва интензивното натоварване върух предните гуми и е най-важно как външната за завоя гума (поемаща по-голямото натоварване) стои върху асфалта.
                        Последно редактирано от sparkybg; 21-03-19, 10:15.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          При мен развитието след като спарки ми каза за обърнатата ми стаб. щанга е следното
                          Наложи се да сменя кормилни накраиници външни и вътрешни, биалети и тампони на стаб шанга.Последва реглаж на предницата като преди това махнах подложките от задните пружини*5см*.По време на реглажа ми отпуснаха и предните торсиони за да влзе предницата в ъглите , единия така и си остана на границата.
                          Последва смяна на задни биалетки и тампони на задна стаб шанга .Смяна на задни амове .Сложих каяба 345007 за патрул и нови шок тампони отзад.
                          След всичко направено теранозавара определено има подобрение,но все още има досадно старанично клатене което ми се струва че идва отпред.Предните амове ми са на една година и на не повече от 5000км. закс маслени до колкото помня.
                          Струва ли си да сменям пак предни амове и ако да то КАКВИ да сложа или трява да се насоча към торсиони и пружини вече?

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            С Монро Адвенчър съм карал над 70 000 км и още не бяха сдали. Може пък и да е от амовете ти... но трудно ще разбереш без да ги смениш?!
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              Със сигурност не е от пружини и торсиони.

                              Ако предните са маслени, няма какво да очакваш от тях като пътно поведение. Това е доста краен компромис в посока комфорт и ниска цена, за сметка на пътно поведение. Monroe Adventure е другата крайност - ненужно твърди и друсащи. Изтърпях ги 3 месеца, докато си чакам FOX-овете. Вярно, с тях клатенето е доста по-малко, но комфорта никакъв го няма.

                              Сега на новото съм с KYB 344200 отпред - това е среден вариант между Monroe adventure (които ако помня добре са чисто газови, поне моите - жълти) и маслени. Не че няма какво да се желае, но по моите критерии биват. Филчевите са ребилднати и ме чакат да ги сложа, ама време-йок.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                И аз ще сменям амортисиорите на тераното ,дълга база.Искам съвет за новите,колата се кара се основно градско и предпочитам возията да е конфортна.Ако някой е сменявал на скоро и има впечатления нека сподели модела.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X