Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

    Само да уточня че ка картинката щангата и биалетките са на Terrano 1. Така си е в сервизното. Но иначе логиката е същата - горе на моята картинка с биалетката е реалното правилно положение на стаби щангата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
      ...с подобен от опел астра май беше за 1-2 лв, изкарват някой друг месец и после пак...
      На знам какви биалети ползваш (оригинални или като тия от темата), но и в двата случая да въртя и сменям тампони всеки месец е абсурд. Купуваш някакви тотални боклуци за тампони.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        На знам какви биалети ползваш (оригинални или като тия от темата), но и в двата случая да въртя и сменям тампони всеки месец е абсурд. Купуваш някакви тотални боклуци за тампони.
        По-добре тогава да не ти споменавъм как си поставих предни ограничителни тампони на носачите от гумен чук срязън на две с болт през средата, че и работеха идеално ))))...........какво да кyпувам, преди време намирах едни тампони които уж бяха за биалетки на Терано, но после изчезнаха и даже някой от форума ме светна, че тези опелските са почти същите, което си е така... реално изкарват доста време, но много зависи къде караш...по макадана всичко заминава бързо... то там каквото и да сложиш ще замине, поради това, че поема твърде много натоварване, но ти това го знаеш де....с шайби от двете страни на тампона, като че ли изкарваха по-дълго, но дрънчаха повече..... с полиретанови не съм пробвал, по-твърди смятам че ще е по-добре, тогава тампоните на щангата ще поемат повечето вибрация...
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

          То няма лошо да ползваш тампони от "нещо". Въпроса е да са читави. Щото разликата между някои е например 1 седмица живот за ментето срещу 50000км живот за оригинала, или след 3 месеца напукани тотално, а след 15 години все още немръднали.

          Оригиналните биалети с оригинални тампончетя при мен изкарваха около 20000км. При смяната самите тампончета не бяха напукани или скъсани - само леко позакръглени където контактуват с носача.

          Оригиналните задни биалети изкарват 90000км - на старото терано за сефте ги смених миналото лято. Едната от сухост се разскърца. И познай - тампоните и маншоните им не бяха напукани. А съм купувал биалетки дето след първия половин час разходка бяха тотал щета.

          Та вече слагам неоригинални части ако оригинални няма никъде по света, или са на хептем перверзна цена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

            Може би аз съм карък, ама само мойте ли тампони са отляти във втулките? Поръчах ги от сайта който Спарки каза но не се вадят. Заварих ги но направа заварка и пръсна с вода че се пали. Само до заварката от външната страна е леко стопен тампона но ги монтирах на джипа и няма тропане и е много стегната при преминаване през дупки.




            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

              Чакай малко. На Спарки, тия тампони целите са набити във външни, направени от него втулки. А не са заварявани директно върху тампона (селенова втулка). При нужда могат да се сменят само селеновите втулки.

              Заварката е правена върху външните втулки, преди да се набият тампоните
              Последно редактирано от bullet_pk; 01-08-18, 09:35.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                ...Заварих ги но направа заварка и пръсна с вода че се пали. Само до заварката от външната страна е леко стопен тампона но ги монтирах на джипа и няма тропане и е много стегната при преминаване през дупки.

                Е ти утрепа всичко детско в мен!

                Правят се външни втулки, заваряват се те, и тампоните се набиват в тях. Като сменяш избиваш старите и слагаш нови тампони. Така няма да изкарат дълго, а и после ще правиш пак всичко от нула.

                Горе си говорихме за тампончетата на оригиналните биалетки - те нямат метал по тях а са прости гумени втулки. Ама прости, прости - като са от некачествен мат'рял изкарват от ден до пладне. Аз и тях си ги купувам оригинални, за задните биалетки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                  Значи пак не съм разбрал. А колко мм ги правиш външните втулки? Дебелина на стената?


                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                    3мм поне трябва да са. Аз ги правя 3.5мм, ако помня добре. Вътрешния диаметър трябва да е точно 32мм. Външната втулка на тампоните е малко по-широка (32.2мм някъде) и при набиването се свива.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                      Аха ясно. Разбрах вече. Но това ще е като се развалят тея. Докато карат тея няма да ги баран но като стане време за нови ще знам. Даже си мисля ако тампоните са еднакви ще е по-лесно


                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                        Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                        Нека първо се убедя дали щангата е както трябва.Ако някой я е обърнал вината не е в биалетките .На кой да му дойде наум.Аз винаги слагам белег когато свалям нещо което може да се монтира по няколко начина.

                        И кво станА?

                        Щото моята щанга на новото се оказа и тя обърната. И познай - както си е с оригиналните биалетки, кормилната щанга опира в стабилизиращата при пълен завой. Май не ще да е от биалетите (оригинални или като коментираната конструкция).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                          Обърната е и моята.Карам за сега така докато намеря малко време да я оправя.НЕ ОТ БИАЛЕТКИТЕ

                          Коментар


                          • Здравейте колеги! От скоро и аз съм собственик на Terrano2 2.7tdi дълга база 2000г. Зпочвам предглед и обслужване на ходовата част. Дотука, смяна на два маншона на полуоски. Смяна на амортисьори, предни KYB 344200 газ, задни TRW JGE 175T газ. Старите и четерите бяха се предали. Сега поведението на колата е много по добро. Возията не е много твърда бих казал средно ниво на комфорт.Предстои подмяна на почти всички тампони по окачването, доста лошо е карана и потдържана джипката буферните тампони са изпокъсани а отпред даже ги и няма.
                            А сега моля за съвет, установих,че за по лесно е била премахната задната стабилизираща щанга с биалетките. От къде да търся същата и опасно ли е така да се кара!

                            Оказва се,че и моята щанга е обърната и на мен ми се труваше странно защо са тези удари по болта на хебела, но така си я взех джипката. Хубава тема, ето че решихме един проблем.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K640_IMG_20181104_162913.JPG
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5801797
                            Последно редактирано от CarTest™; 05-11-18, 09:09.

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:138.8 КБ
ID:5801997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:72.0 КБ
ID:5801998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:49.9 КБ
ID:5801999


                              sparkybg, въпросния пикап коя година е за да търся щангата

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Първоначално публикуван от kosata_ktm Преглед на мнение
                                sparkybg, въпросния пикап коя година е за да търся щангата
                                Написано е вече:
                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Относно преправянето на кормилно управление с шанга от Pick-up, понеже пак ме питаха:
                                - номер на шангата на pickup: 48560-01G25 или 48560-09G25
                                - номер на вътрешните накрайници от Pick-up: 48521-01G25

                                Отвън се слагат стандартни вътрешни накрайници от Терано 2 или Терано 1.

                                Реглажните втулки се преправят или се правят нови на струг - резбата към вътрешните накрайници от Pick-up е M18 вместо M16, а стъпката и е еднаква (ако помня добре - 1.5). Общо взето 2 часа стругарска работа. Моите ги бях направил от 18ХГТ и ги бях закалил след това.
                                ПП: И впрочем, някой да не се излъже - тръбния носач от първата снимка е мелница за шарнири. Сравнете го геометрично с оригиналния на втората снимка и сами ще се сетите защо.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X