Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ТЪркалях едни TrailMaster-и сигурно 4 години, и тампоните до последно си бяха като нови. Прдди това на оригиналните амортисьори също си бяха читави. Не знам с какви амортисьори караш, но според скромното ми мнение преди тоя тампон да сдаде амортисьора отдавна няма да е това, което трябва. Изключвам всякакви руски гумени недоразумения от твърдението си.

    А тампони трябва да има в DBK Dimitrov. Ще трябва да си ги дириш по размер обаче. И да няма точния размер, дооформят се перфектно на шмиргел, с малко търпение, за около половин час двата.
    Благодарности за инфото, не съм ги оглеждал много ми приличаха на оригиналните съмнява ме някой да ги е сменял, а и аз по принцип не сменям амортисьори.
    Доста твърдо возят тези сравнение със старото терано, ако ги сменя ще ги сменя заради твърдото возене. Препочитам мека возия.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Може би въпросът е тъп, но досега никога не съм сменял - има ли леви и десни кормилни накрайници конкретно при Терано II? Защото гледам в нета, че има вътрешни и външни, но не пише за леви и десни.

      Единия е разбит, не много, но тропа. Другия не е, но пък му е скъсан маншона. Да го сменям ли профилактично?

      Каква марка да взема? Гледам най-скъпите и би трябвало да са свестни, но все пак са Monroe, Moog и TRW.

      Да им слагам ли гресьорки (този който е здрав при мен има сложена) или е безмислено?

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Няма леви и десни. Има външни и вътрешни и разликата е че едните са с лява резба, другите с дясна. На терано 1 има варианти с различен конус. На терано 2 няма.

        Оригиналните са без гресьорки. и изкарват най-дълго ит всичко останало по предницата. (при мен ги смених на 140000км). Сам си отговори на въпроса за нуждата от гресьорки. Нуждата е от читави накрайници с читави маншони, а не такива дето на третия месец са напукани а на шестия скъсани.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Аз карам Терано 2 2001, моите са с различен конус . От ляво сменях външният е по-малък конуса от вътрешният.

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Първоначално публикуван от Cekatta Преглед на мнение
            Аз карам Терано 2 2001, моите са с различен конус . От ляво сменях външният е по-малък конуса от вътрешният.

            ...защото някои ти е монтирал централна щанга от терано 1.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

              Днес тръгнах да сменям моите, ама джамбазите/жабарите са ги омешали. Отляво външния е лява резба, а отдясно външния е с дясна резба. Как трябва да е оригинално и всъщност има ли значение?

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                Ако централната ти щанга е от терано 2, няма значение. Просто от всяка страна единия трябва да е с лява, другия с дясна резба. Е, когато отидеш на реглаж човека може и да се поомеша за момент накъде да върти, ама надали си му първия такъв.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                  Относно каретата, 2 вида са - оригинални и всички останали. Оригиналните струват 5-6 пъти повече от другите, и изкарват 20 пъти повече. Смених оригиналните на 140000, от тогава за 20000 имам 2 смени с неоригинални (GKN и Koyo), сега ще ги сменя с оригинални. Разликата като конструкция е от тук до небето - по-широка чашка, по-широки игли, по-дебел стержен, система за смазване, по-добро уплуътнение.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                    Един лайшки въпрос, при смяна на шарнири на
                    Терано трябва ли да се регулира предния мост?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                      Желателно е.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Горния тампон е от заден носач на Volvo S70 2006-та...
                        Volvo S70 се произвежда до 2000г. Да не би да е от Volvo S60? ... че ми предстои да правя...

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                          32mm външен диаметър, 12мм вътрешен, ширина на външната част 26мм, ширина на централната част 32мм. Води се тампон за заден шенкел на:

                          ALFA ROMEO:
                          147 2001-...
                          156 1997-2005
                          156 Sportwagon 2000-2006
                          164 1987-1998

                          FIAT CROMA 1985-1996

                          LANCIA:
                          KAPPA 1994-2001
                          KAPPA Coupe 1996-2001
                          KAPPA SW 1996-2001
                          THEMA 1984-1994
                          THEMA SW1987-1994
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                            Благодаря Спарки!

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                              Имай предвид че там всичко се разминава на милимунди, предимно спрямо маншона на външното каре. Критичня момент е при вдигната във въздуха предница и навит докрай волан. Може да се наложи да пилнеш малко болта на долния тампон за да не опира в маншона. При мен се разминават на 2-3мм без да пиля нищо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо

                                Фаската на втулката на горния тампон и тя ли е за да не опира маншона?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X