Обява

Свий
Няма добавени обяви.

климатроник паджеро 2 -писна ми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • климатроник паджеро 2 -писна ми

    колеги,дайте съвет или компетентен сервиз за климатици в Пловдив, че ми писна на шапката. два пъти ми пълнят фреон,два пъти изтича.и двата пъти сменят някви гумички и иглички,и двата пъти уж надуват системата за по 24 часа с азот на 20 атмосфери,и уж и двата пъти не изпуска,а след 5-6 дни-духа едва едва хладно,при положение че като го взимам от сервиза си духа студено..според майсторите само някви тръби под купето не били сменили..ама засега уж нямало нужда,щот не изпускали ...
    куче или вълк?
    в клетка ,или свободен?
    въпрос на личен избор.
    Вихрен Илиев
    0888249888
    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    От: климатроник паджеро 2 -писна ми

    Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
    колеги,дайте съвет или компетентен сервиз за климатици в Пловдив, че ми писна на шапката. два пъти ми пълнят фреон,два пъти изтича.и двата пъти сменят някви гумички и иглички,и двата пъти уж надуват системата за по 24 часа с азот на 20 атмосфери,и уж и двата пъти не изпуска,а след 5-6 дни-духа едва едва хладно,при положение че като го взимам от сервиза си духа студено..според майсторите само някви тръби под купето не били сменили..ама засега уж нямало нужда,щот не изпускали ...
    Колега, сервиз в Пловдив не мога да ти препоръчам но те съветвам там където ще ходиш за трети път да сложат оцветител в системата,защото явно имаш теч някъде а това ще ти помогне да го локализираш! При нас правим съсвсем друг тип автомобили( предполагам си със стария фреон) и не мога да ти помогна, но това е начина за отстраняването му.

    Коментар


    • #3
      От: климатроник паджеро 2 -писна ми

      ами уж са му слагали оцветител,и са отстранили три теча ,произтичащи от прецакани уплътнения и иглички..но явно има още някъде,предполагам под металните кори отдолу...аз търся някъде да го надуят и да локализират теча,а фреон ще ми пълнят там където съм го платил за тяхна си сметка-след като не са си свършили работата..но предпочитам да ми оправят системата,и да остане само пълненето..и нямам представа с кой фреон съм-ще попитам
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: климатроник паджеро 2 -писна ми

        Колега, подсети техниците в сервиза да проверят за запушване ресийвъра. Това е един, грубо казано, филтър за фреона в системата, който служи и като датчик за налягане и изключва климатика, при определени обстоятелства (когато навън е много горещо или не ти работи перката на климатика и др.). Та когато този ресийвър започне да се запушва дебита на фреона през него намалява и симптомите са като при изтичащ фреон - въздухът в купето започва да става хладък, но не студен. Дори на контролните манометри, при работещ климатик показанията са на понижено налягане, т.е. загуба на флуид в системата, което всъщност не е така. Когато се запуши напълно този ресийвър климатикът съвсем престава да изстудява, КАТО всичко останало, обаче си РАБОТИ, т.е. компресора и перката на климатика се включват и т.н., но кръгът на високото налягане обаче започва да работи в режим на вакуум. Това като цяло е опасно за компресора, защото може да остане без масло, тъй като, то започва да "напуска" компресора и отива в тръбите по системата и не е много сигурно, че после при спиране на климатика и последващото изравняване на налягането, компресорът ще успее да си го "дръпне" обратно. Можеш и сам да си провериш дали го имаш този проблем, като първо трябва да намериш ресийвъра (намира се отпред на автомобила зад решетката до левия фар). После трябва да стигнеш до него (сваляш пластмасовата декоративна решетка и имаш пълен достъп до ресийвъра), палиш автомобила и пускаш климатика. Оставяш го да поработи около половин минута, като може да държиш оборотите на двигателя по това време на около 2000 и после отиваш и проверяваш с ръка ресийвъра. Ако е студен (ама много студен) проблема е налице - имаш запушен ресийвър. Купуваш заължително НОВ за около стотина лева и отиваш в сервиза да издърпат фреона да сменят ресийвъра и пак да напълнят системата. С това проблемите ти, надявам се приключват и си имаш работещ климатик преди настъпващата зима. Дано да съм помогнал! Успех!

        Коментар


        • #5
          От: климатроник паджеро 2 -писна ми

          за пловдив нямап много алтернативи - или в импас 54, мисля че беше на ул знаме. Това е успоредна улица на чернишевски, където е бюрото по труда, или J&L- те са в двора на евромаркет на рогошко шосе. И в двата съм имал добри и лоши преживявания, но в крайна сметка са си свършвали работата

          Коментар


          • #6
            От: климатроник паджеро 2 -писна ми

            мерси колега, знаме ме устройва
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: климатроник паджеро 2 -писна ми

              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
              ... според майсторите само някви тръби под купето не били сменили..ама засега уж нямало нужда,щот не изпускали ...
              Ако става въпрос за тръбите към заден изпарител, то е много вероятно там някъде да е проблема, ако има утечка. Тези тръби са слабо място и е добре да се огледат по-внимателно.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: климатроник паджеро 2 -писна ми

                + Импас 54 - 0888 903833 Спас се казва човекът.
                Нека и аз изкажа мнение. Щом са го надували с азот и не е дало промяна в налягането, няма да е изпарителя. Най-вероятно е осово уплътнение на компресора, което доста често не показва пропуск при статична проба, т.е. когато климатика не е включен. Отиди при момчетата, те ще ти помогнат.
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X