Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв траял да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв траял да си купя?

    Моля помогнете ми по следния въпрос:

    От скоро съм се запалил страшно много по траялите, но поради това че в БГ все още не са актуални не мога да се спра на нещо конкретно. Като марка съм решил да е Гасгас или Бета, но не мога да преценя 2т или 4т. Ако някой има опит или информация за тези машини моля споделете, кой от двата двигателя е по-добрия вариант? Знам че 2т е по лек но дали това е единственото предимство?
    IN ENDURO WE TRUST!

  • #2
    От: Какъв траял да си купя?

    Може би ще е полезно да добавиш още:

    1. Опит в моторите - какво друго си карал и ниво;
    2. Възраст, височина, кг - макар че последното и да не е много от значение уж, все пак си е важно.
    3. Бюджет.(4т са по-новите и по-скъпите)
    4. Откъде си(Напр. ако си от София или района и си във възрастовата категория на сина ми - добре дошъл да видиш за какво става въпрос, даже и ще покараш);
    5. Сигурно и друго има, но в момента не се сещам...

    Имай предвид, че между очакванията ти(от това което си видял за Адам Рага, Дюпон и т.н.) и първите(и не само) усещания на мотора - разликата е ОТРЕЗВЯВАЩА!...и чат пат може и да боли!

    PS Тук Пепи от Мадрид може да ти даде ценни съвети, както и Митков от Харманли...не толкова ценни, майтап бе, Уили!
    И ако не си прочел - прочети всичко от раздела!
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #3
      От: Какъв траял да си купя?

      Както написа Мики - най-ценното е, да покараш такъв мотоциклет за да прецениш, обаче ако имаш пари и не са последните, защо и не направода си купиш.

      - 2т и 4т няма да видиш кой знае каква разлика, траял 2т тегли в ниските по-добре от някои 4тактови машини, и определено не се държи като 2т мотоциклет. А и едва ли ще можеш да го натовариш този двигател, ако си начинаещ.

      - по-важното според мен за този тип мотоциклет е да прегледаш състоянието на предните и задният амортисьор, и задължително работата на съединителя, тъй като той е много важен при траяла.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #4
        От: Какъв траял да си купя?

        В карането на траял определено съм начинаещ, иначе имам известен опит в офроуд карането, сега имам Бета 525 иначе съм минал през още няколко кросови и ендуро мотоциклети. Не знам дали ако си взема 2т няма да съжалявам и да искам да го заменя за 4т, тъй като последната 2т машина която имах беше МЗ 150 , знам че няма нищо общо с траяла 2т но и нямам представа що за нещо е траяла та за това ми се искаше ако има начин да покарам за да видя какво е. Ходих при Еди, но там вече са продали тестовия мотор. В отговор на мики64 - на 26г. съм, тежа около 70 кг., за траял мисля да отделя около 3000-4000лв. като го закупя от Англия. Кото поразгледах обявите видях че нямам шанс да се сдобия с 4т поради по-високата му цена. Щом 2т тегли по - добре в ниските ми се струва че е предимство, ако не греша? Благодаря за инфото ще се радвам на още мнения и препоръки.
        IN ENDURO WE TRUST!

        Коментар


        • #5
          От: Какъв траял да си купя?

          ей че сам си пуснал темата ... за жалост немога ти помогна ама ако си купиш траял може да покарам успех с избирането на машина
          [I] Георги Недев
          Motocross Lifestyle !! :twisted:
          [/I]

          Коментар


          • #6
            От: Какъв траял да си купя?

            Абе Гошко аз знам че ти ще ми помогнеш....в карането, ама нали първо трябва да се сдобия с нещо подходящо.
            IN ENDURO WE TRUST!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв траял да си купя?

              Още един въпрос по темата: Има ли тряли за състезания и същите такива за любителско каране? Имам предвид както при кросовите мотори- примерно Honda CRF R и Honda CRF X?
              IN ENDURO WE TRUST!

              Коментар


              • #8
                От: Какъв траял да си купя?

                Той и CRF X е мислен за състезания,просто Ендуро състезания,не мотокрос,а доколкото знам траялите са си..траяли,просто някои имат фарове,мигачи,регистрации,но и двата стават за любителско каране според мен

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв траял да си купя?

                  Първоначално публикуван от ShowNowt Преглед на мнение
                  Той и CRF X е мислен за състезания,просто Ендуро състезания,не мотокрос,а доколкото знам траялите са си..траяли,просто някои имат фарове,мигачи,регистрации,но и двата стават за любителско каране според мен
                  Тези които имат фарове и мигачи са триалките които могат да се регистрират в страните от европейският съюз.Без фарове и тем подобни са моторите които се ползват за триал в зала и моторите които не подлежат на регистрация.Това е и единствената разлика между моделите .Първо покарайте евтини триалки и ако ви хареса тогава си вземайте по нови ,че много пъти се продават по бързо от колкото са купени само заради това че триала е сложно нещо.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв траял да си купя?

                    Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                    Тези които имат фарове и мигачи са триалките които могат да се регистрират в страните от европейският съюз.Без фарове и тем подобни са моторите които се ползват за триал в зала и моторите които не подлежат на регистрация.Това е и единствената разлика между моделите .Първо покарайте евтини триалки и ако ви хареса тогава си вземайте по нови ,че много пъти се продават по бързо от колкото са купени само заради това че триала е сложно нещо.
                    Точно това мисля да направя, да си взема един гас гас около 2001-2003, да видя за какво иде реч и ако ми допадне след година две да потърся нещо по-ново.
                    IN ENDURO WE TRUST!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв траял да си купя?

                      Относно ендуро/мотокрос състезанията или пък любителско каране всеки сам избира къде да си кара машината според това какво му приляга, аз имам предвид че между двата вида мотори X и R има огромна разлика именно за това питам дали има и такава при траялите, но вече ми е ясно.
                      IN ENDURO WE TRUST!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв траял да си купя?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqIOKpcE19IhCD6MBNfmzywTSQ~~_12.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5261226

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqUOKiME13nrv!RZBNfmz0jGfw~~_12.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5261225

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqUOKpQE1qfIYeKuBNfmzw6k6w~~_12.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5261227

                        колега за любителско каране е най доброто е (гас гас пампера)

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqUOKp!E1qimg9(KBNfmzvOE4!~~_12.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5261228

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв траял да си купя?

                          Доста време мина от първото ми запитване относно траялите, но аз не съм спирал да следя какво се предлага и коментира. Има ли някой впечатления за това което са направили от Оса? http://www.ossamotorcycles.com.au/TR280i.htm
                          IN ENDURO WE TRUST!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв траял да си купя?

                            Осата беше толкова прехвалена преди да излезе на бял свят че дори не стигнаха бройки за първоначалната и продажба.Като цяло тук този мотор не се кара почти заради проблемите които е дал и продължава да дава както инжекциона така и всичко друго по него.Първо смениха цялата предница на мотора,после промениха геометрията ,проблеми с мапинга на самият инжекцион.Мой познат има такъв мотор,трудно палене капризен на каране и това са думи на човек който е с голям опит.Колега не рискувай да се натресеш на този мотор вярно красив е но има много негативни неща.По добре пробвай с Шерко или Бета Ево виждам че искаш нов мотор,или като краен случей Гас Гас Рага.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв траял да си купя?

                              Ясноо. Добре, сега възниква въпроса: какво? За шерко абсолютно нищо не знам, бета...май също, само ми се струва че за бетата с частите може би няма да имам проблем. Шерко с какъв двигател и окачване са? Изобщо може ли някаква съпоставка между бета и шерко? Колко кубика?- аз все гледам най-големите!
                              IN ENDURO WE TRUST!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X