Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гнойна инфекция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за гнойна инфекция?

    На 21 май паднах и си разрязах крака на една стоманена рампа за разтоварване/действието се развива в Маями/,от там линейка и в болницата.Закърпиха ме и ме изпъдиха.2 седмици след това раната ми се инфектира и се прибрах в България да се лекувам.През ден в Пирогов на превръзки,уж ме оправиха,но раната не се затвори изцяло въпрос на малко време било.На 1 юли се върнах обратно в щатите.Преди две седмици обаче видях че ми тече гной,миризмата беше отврат.Отидох в бърза помощ,където ми взеха проби на гнойта и кръв,направиха ми изледвания и ми изписаха антибиотици,които пих 10 дена,вчера беше последното хапче,но ефект няма никакъф.Същефременно с това съм я промивал с кислородна вода,слагал съм ихтамол/ихтиол тук няма/,на една поляна намерих живовляк,сложих и от него.....
    Та някой да препорача нещо друго.Видял съм се в чудо.Раната има два канала в момента,сводно вкаркам спринцовка дълга 3 сънтиметра под ъгъл около 10 градуса със кислородна вода,която излиза и от двете дупчици кипейки.Отворен съм за всякакви съвети.В момента съм пак с ихтамол.
    Нямам температура,нито болки.Откакто се е случила случката крака ми отича когато е надолу,вече малко по-малко,но все пак.
    Последно редактирано от hamilton; 07-09-10, 01:05. Причина: Допълнение

  • #2
    От: Съвет за гнойна инфекция?

    Не знам как си с медицинската застраховка, но ми се струва, че операцията е наложителна. Работата отива на гангрена според мен. Не отлагай, че може да стане късно.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за гнойна инфекция?

      А знаеш ли, страхувам се че вече става дума за гнойно-септична хирургия, обаче вече прецизна. И крайно мощни антибиотици. И локално,, и базови. Иначе мирише на ампутация.
      Можеш ли да се измъкнеш тука? Ще измислим нещо.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за гнойна инфекция?

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Не знам как си с медицинската застраховка, но ми се струва, че операцията е наложителна. Работата отива на гангрена според мен. Не отлагай, че може да стане късно.
        Нямам за съжаление,но и странното е че изледванията показаха елементарна инфекция,а знаеш поне апаратура имат американците,колкото и да са им некадърни лекарите.

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        А знаеш ли, страхувам се че вече става дума за гнойно-септична хирургия, обаче вече прецизна. И крайно мощни антибиотици. И локално,, и базови. Иначе мирише на ампутация.
        Можеш ли да се измъкнеш тука? Ще измислим нещо.
        Благодаря ти ще го имам в предвид.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за гнойна инфекция?

          Сигурно е, че без антибиотик няма да се овладее бактериалната инфекция. Въпреки това ако можеш да намериш антибактериален крем Silver sulfadiazine / flammazine/
          пробвай и с него. Всеки ден поне веднъж след почистване на раната мажеш обилно с този крем и правиш нова превръзка със стерилна марля и бинт. В "Пирогов" с този крем ми излекуваха огромна рана след химическо изгаряне. От тогава го ползвам при по-упорити и замърсени рани и винаги върши работа. Въпроса е дали ще минеш само с него...
          Не е зле и всеки ден да измерваш и температурата си...ако инфекцията се разпространи, повишената температура / няколко дни подред над 37 градуса/ може да е сигнал да потърсиш сериозна лекарска помощ. Дано не се стига до там !

          п.с. Сега видях, че сме писали едновременно със Стефан и kuzdov...не исках да те плаша излишно, но така или иначе ситуацията е сериозна.
          Последно редактирано от cveta68; 07-09-10, 01:30.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за гнойна инфекция?

            Че ще ходя пак на лекар това е сигурно,неприятното е че полза до момента няма.Ще го потърся този крем или поне еквивалента му.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за гнойна инфекция?

              Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
              Нямам за съжаление,но и странното е че изледванията показаха елементарна инфекция,а знаеш поне апаратура имат американците,колкото и да са им некадърни лекарите.
              Не леж на това ухо, здравната им система е много по-зле от нашата. Някой нещо е проспал, било защото не е неговия крак, било защото и на своя не би се оправил. Не е зле да напишеш какви изследвания са ти правени, но отсега думата "антибиотикограма" блести с липсата си в твоя случай. Какви антибиотици ти предписаха и колко?

              п.п. в твоя случай, както го разказваш, кремът е майтап.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за гнойна инфекция?

                Не бе Цвете, там вече очевидно става дума за анаеробна инфекция. Не е речено че гангрена, нещо от рода. Човека трябва да се евакуира, е...л съм ги у застраховките им.
                Адекватните действия са рязане, не затваряне. Като правило тия гадове мрат от въздуха, на затворено беснеят.
                Противно ми е. Какво да направя с такава рана в канавката - без ядове. Как да помогна през интернета - не.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за гнойна инфекция?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Не бе Цвете, там вече очевидно става дума за анаеробна инфекция. Не е речено че гангрена, нещо от рода. Човека трябва да се евакуира, е...л съм ги у застраховките им.
                  Адекватните действия са рязане, не затваряне. Като правило тия гадове мрат от въздуха, на затворено беснеят.
                  Противно ми е. Какво да направя с такава рана в канавката - без ядове. Как да помогна през интернета - не.
                  Прав си, естествено. Но трябва да се третира раната с нещо подходящо докато намери адекватна лекарска помощ. И в никакъв случай треволяци от поляната.
                  А инжекция против тетанус дали е направена ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за гнойна инфекция?

                    cephalexin 500mg по една капсула на 6 часа
                    smz/tmp ds 800-160 по една капсула на 12 часа
                    И двата са антибиотици и ги взимах заедно в продължение на 10 дена,вчера пих последните хапчета.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за гнойна инфекция?

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      А инжекция против тетанус дали е направена ?
                      Досега щеше да си проличи.

                      За анаеробното Стефан е прав и единственото смислено, което човекът прави - тормози гадините с кислородна вода. Но крайно рядко и не във всички кюшета, където се крият.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за гнойна инфекция?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Досега щеше да си проличи.

                        За анаеробното Стефан е прав и единственото смислено, което човекът прави - тормози гадините с кислородна вода. Но крайно рядко и не във всички кюшета, където се крият.
                        За момента това правя,има ли опасност като бъркам с спринцовката в канала,вкарвам цялата игла без да изпитвам никаква болка,а и съпротивление несрещам?Днес за първи път потече и кървава гной от отвора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за гнойна инфекция?

                          Не знам дали там е разрешен древния Гентамицин. Това може да е изход. Додето се измъкнеш вкъщи. В краен случай - производните на пеницилина. Пишат го по хартийките. Ако не го понасяш - сулфамиди. Но НИКОГА не яж повече от 300 милиграма на ден.
                          Бягай! Където кажеш - там ще те посрещнем.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за гнойна инфекция?

                            Антибиотиците, които са ти дадени, са само за предпазване да не се промъкне нещо към кръвта и оттам да се разнесе. И явно е рано да ги спираш, ако нищо друго не можеш да направиш и нищо не измисли медицината там, където си - купи си още толкова и продължи да ги пиеш на същите дози, по възможност без да пропускаш ден от старите.

                            Ако огнището на инфекцията се е пукнало към навън, това е добро начало. Особено, ако се е пукнало само към навън. Но нататък не знам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за гнойна инфекция?

                              Пич не се бави и иди в друга болница. Явно си им се изсипал на тия в събота вечер в студентската смяна. Не вярвам всички лекари в Маями да са кубинци.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X