Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гнойна инфекция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за гнойна инфекция?

    Уф. Не знам. Много време. Да не тръгнат некротични истории. Или пластична хирургия.
    Доктори??? Давайте акъл.

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за гнойна инфекция?

      Привет, Hamilton! В пост №28 съм написал мнението си, че се касае за фистулен ход/-ове/, образувал се от недоброто зарастване на раната, и го подържам. След като Ro-изследването отхвърля възможността за остеомиелит/бях сигурен/, а колегите в "Пирогов" са ревизирали раната/внимателно прочетох първия ти пост/ и са отхвърлили наличието на "чуждо тяло", това остава най-вероятната Д. Лечението е хирургично, бих казал "нищо сложно", състоящо се в изрязване на образувания ход/образувал се е епител, който пречи на нормалното зарастване/. Не знам защо US колегите на извършат тази малка операция/принципите на хирургично лечение са еднакви по цял свят!/. С йод-съдържащия препарат спри/той само предизвиква хиперемия/, продължи с кислородната вода-промивай канала да не се запуши, че тогава нещата ще се усложнят. Не знам как стоят нещата с нивото на здравно осигуряване при теб, ако можеш плати си за операцията, това ще ти реши проблема. Успех!
      П.П. Моля, колеги, ако влизаме в спор да бъде на ЛС, тук само да пишем мнения.
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за гнойна инфекция?

        Първоначално публикуван от Ivan_Botevgrad Преглед на мнение
        Колега няма рана която да не съм си оправил с едно растение както и на други хора , растението се нарича: Дебела мара , незнам там има ли от къде да го вземеш ако не да ти прата от тук , сега ще ти обесня как се действа. Като откъснеш едно листо от долната страна има тънка ципа сваляш я внимателно може и с помоща на нож, и слагаш после листото на рана от към страна където си махнал ципата слагаш ако едно листо не стига слагаш повече носиш го на раната през деня може да го сменяш два пъти а през ноща не и ти гарантирам , че за 2 дни си кукуряк .
        Колега намерих въпросното растение,дано да подейства.

        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
        Привет, Hamilton! В пост №28 съм написал мнението си, че се касае за фистулен ход/-ове/, образувал се от недоброто зарастване на раната, и го подържам. След като Ro-изследването отхвърля възможността за остеомиелит/бях сигурен/, а колегите в "Пирогов" са ревизирали раната/внимателно прочетох първия ти пост/ и са отхвърлили наличието на "чуждо тяло", това остава най-вероятната Д. Лечението е хирургично, бих казал "нищо сложно", състоящо се в изрязване на образувания ход/образувал се е епител, който пречи на нормалното зарастване/. Не знам защо US колегите на извършат тази малка операция/принципите на хирургично лечение са еднакви по цял свят!/. С йод-съдържащия препарат спри/той само предизвиква хиперемия/, продължи с кислородната вода-промивай канала да не се запуши, че тогава нещата ще се усложнят. Не знам как стоят нещата с нивото на здравно осигуряване при теб, ако можеш плати си за операцията, това ще ти реши проблема. Успех!
        П.П. Моля, колеги, ако влизаме в спор да бъде на ЛС, тук само да пишем мнения.
        До плащане изобщо неможем да стигнем,просто ми казват,че съм ок.Първо трябва да ми направят емарайд/незнам как е на български/,снимка на тъканта за да се види къде е проблема,когато се разрязах раната беше дълбока 3 сантиметъра 20 дълбоки шева и още толкова лициви.Това всичко им го обеснявам,но щом нямало подуване или зачервяване или пък температура всичко било наред.

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за гнойна инфекция?

          Намесвам се напълно непрофесионално, но ми е жал за колегата и ако може това, което ще напиша да помогне с нещо, ще се радвам. Мъжът ми имаше същия проблем с незарастваща рана преди 4 години. Това продъжи около половин година, като за това време лежа 4 пъти в различни болници и върху него беше опитано какво ли не /вече дори не си спомням всичко/ - от най-различни антисептични препарати, вкл. йодови, сребърни води, антибиотици с лъжицата направо, т.н. "втора кожа" - някакви швейцарски лепенки, хирургия и т.н. Накрая докторите вдигнаха ръце и започнаха да ни намекват, че трябва да се подготвим психически за ампутация. Раната беше около глезена и стана в следствие на прекаран червен вятър, проникнал от малка раничка там. Накрая се обърнахме към един билкар - Еньо Миланов и той с билки, които се пият и също така се мажат във вид на мехлем, успя да спре гноенето за около 2-3 седмици, а после раната за още около 1 месец се затвори напълно. От тогава до сега проблем на същото място не е възникнал. Човекът има сайт и излиза като се напише името му в гугъла. Мога да дам координати. Дано модераторите да не решат, че му правя непозволена реклама. Аз точно заради това се въздържах да пиша, но явно проблема на колегата е много сериозен и не вреди, ако реши, да опита и този начин.

          Коментар


          • #65
            От: Съвет за гнойна инфекция?

            Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
            ..... Мога да дам координати. Дано модераторите да не решат, че му правя непозволена реклама. Аз точно заради това се въздържах да пиша, но явно проблема на колегата е много сериозен и не вреди, ако реши, да опита и този начин.
            Що се касае за здравето на човек, никой няма /или поне не би трябвало/ да изтрие полезна информация!
            Давайте линкове, телефони и каквото е необходимо.......
            LZ1PER

            Коментар


            • #66
              От: Съвет за гнойна инфекция?

              а да получиш нужното лечение там трябва да го изискаш
              знам че звучи абсурдно за вас от българия ,на аз съм родена и живея в не bulgaria за нас това е норма част от живота ни, казваш им какви изследвания искаш, за какво заболяване
              ще дам пример да ме разбереш :сестра ми прави катастрофа и е изпратена в болница - силни болки на врат и главата
              снимат костите не са счупени и изпращат нея в нашата къща
              едната ръка не и се подчиняват добре : родителите ми отново я водят в болница
              лекарите казват че след 2-3 дена ще мине ,но семейството настоява изследване за хематом в мозъка правят изследване и откриват хематом
              абсурдно е ,но ти трябва да им кажеш в повечето случаи какво да правят
              системата е жестока


              vivee
              Последно редактирано от Ясен; 04-10-10, 22:22. Причина: творчески подход към хиперлинковете

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за гнойна инфекция?

                Мисля, че британското здравеопазване е по-близко до българското, отколкото до нещата, които в САЩ наричат здравна система. Това, което разказваш, може да стане тук - ще ти струва едни пари, но ще стане. В САЩ, шансовете ти с такава стратегия не са големи.

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за гнойна инфекция?

                  Линк към сайта му няма смисъл да давам, защото той излиза като се напише в гугъла името му. Телефон /в София/ 02 9612074, GSM: 0886532973. На телефоните най-често отговаря жена му - Мариана Миланова, която също се занимава с билки и е доктор хомеопат. Но за нашия случай специално лечението беше от мъжа - Еньо Миланов. За печалбарство и дума не може да става, защото цените на билките и мехлема бяха символични. Единственият проблем в случая може да бъде, че е възможно да поиска да го прегледа. Аз не мога да преценя. Ако иска колегата да му се обади и да си говорят.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за гнойна инфекция?

                    Еньо Миланов наистина прави чудеса,но работи с помоща на ирисова диагностика!Но сигурно може да разбере за какво става въпрос и от един телефонен разговор!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за гнойна инфекция?

                      Един приятел ме посъветва да опитам с витамини,C,D3,Calcium и мултивитамин.От 4 дена пия по една малка шепа сутрин,обед и вечер и като че ли има ефект,вече не гнои и си чуствам по-добре крака,преди беше малко като чужд.Но за момента несмея да изпадам в еуфория,че всичко е преминало,трябва да мине още известно време.Благодаря на Пенка за кординатите записъл съм си телефона,при нужда ще,му се обадя.В България когато ти изписват антибиотици,те винаги са придружени от витамини,в Америка не е така.Дано това да е било липстващото звено от веригата.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет за гнойна инфекция?

                        След като не се оправих и с витамини,ходих пак на лекар,но преди това си направих застраховка.Назначиха ми дата за операция за 17 ноември,счупиха ми телефона да не я пропусна. Отидох в уречения час,прегледа ме хирург специалист и ми каза,че съм бил добре въпреки наличието на гной.Въпреки всичко да отида пак на 1 декември на контролен преглед,мисля да го пропусна и да се прибера в Бг.Поне до този момент ми беше невъзможно.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет за гнойна инфекция?

                          Стига бе!!!! Още ли го влачиш този проблем?
                          П.С. И на екскурзия ме отказа да ходя в хамеричко!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за гнойна инфекция?

                            Колега hamilton, май вече си в България, какво е развитието по твоя проблем?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет за гнойна инфекция?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Колега hamilton, май вече си в България, какво е развитието по твоя проблем?
                              Най-вероятно нашата евтина,достъпна и компетентна медицинска практика си е свършила работата.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за гнойна инфекция?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Колега hamilton, май вече си в България, какво е развитието по твоя проблем?
                                Съдейки по това, то всичко е наред.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X