Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гнойна инфекция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за гнойна инфекция?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Антибиотиците, които са ти дадени, са само за предпазване да не се промъкне нещо към кръвта и оттам да се разнесе. И явно е рано да ги спираш, ако нищо друго не можеш да направиш и нищо не измисли медицината там, където си - купи си още толкова и продължи да ги пиеш на същите дози, по възможност без да пропускаш ден от старите.

    Ако огнището на инфекцията се е пукнало към навън, това е добро начало. Особено, ако се е пукнало само към навън. Но нататък не знам.
    Дано да е така,май без рязане няма да мина,до такова заключение стигам четейки постовете до тук.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за гнойна инфекция?

      Работата не е в рязането, това е дреболия. Проблемът е в това че става дума за специфична инфекция.
      Слушай, примерно знам как да се свържа с жена ти, работата е в това че децата искат татковците си, не помощ от интернета. Махай ги ония тъпанари, казвай как да те измъваме. Тука имаме реално грамотни лекари, сам съм пробвал.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за гнойна инфекция?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Тука имаме реално грамотни лекари, сам съм пробвал.
        То и там сигурно има. И също като тука - намери ги, ако не ги познаваш по малко име, вреди се преди да си пукнал (зер, като са свестни, пред кабинета е опашка), кихни едни пари дето ги нямаш в момента в джоба, ...

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за гнойна инфекция?

          Тука няма да киха нищо, аз отговарям. Само да се измъкне!

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за гнойна инфекция?

            Консултация с лекар, нова посявка, оперативна ревизия с коректна антибиотична ,,опашка" и... дано не се е стигнало до остеомиелит.
            p.s. ако си в Чикаго ще се опитам да те свържа с мой колега (наш сънародник) там.
            Последно редактирано от emanuilis; 07-09-10, 06:44. Причина: допълнение
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за гнойна инфекция?

              Преди много години съм си рязал ръката и стана същото, ама бях толкова пиян, че на третия ден видях , че ми е двойно по-голяма ръката и една червена линия върви към сърцето.
              Във Военна болница ми отвориха ръката, изчистиха/изгребаха гной и слагаха компреси с едно руско лекарство -Вишневски. Плюс инжекции- антибиотик. За една седмица бях като нов. А хирурга каза , че навремето се е режело ръка за такова.
              Изобщо не чакай ! Отивай да те отворят и да изгребат гнойта, Вишневски надали имат там, но атибиотици задължително.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за гнойна инфекция?

                Моят съвет е да не търсиш помощ в нета.Едва ли някой от писалите тук е с медицинско образование.
                Бегай на лекар. Самолечението е най лошото , което можеш да направиш ...
                животът е магия !
                X5 3.0d

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за гнойна инфекция?

                  Първоначално публикуван от manQK78 Преглед на мнение
                  Моят съвет е да не търсиш помощ в нета.Едва ли някой от писалите тук е с медицинско образование.
                  Бегай на лекар. Самолечението е най лошото , което можеш да направиш ...
                  Koлегата emanuilis е лекар, така че съветите му определено са от най-професионалните.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за гнойна инфекция?

                    Някъв неграмотник без медицинско образавование вече написа. Колкото могъл - толко прихванал занаята. Те, неврохирурзите нали са слабо грамотни ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за гнойна инфекция?

                      Изобщо дистанционното лечение по нета би изглеждало смехотворно , ако положението не беше трагично...
                      Дори и в диалог със специалист...
                      животът е магия !
                      X5 3.0d

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за гнойна инфекция?

                        Първоначално публикуван от manQK78 Преглед на мнение
                        Изобщо дистанционното лечение по нета би изглеждало смехотворно , ако положението не беше трагично...
                        Дори и в диалог със специалист...
                        Това е така, макар историята да помни и случаи на операции, извършени от лаици под диктовка и указания на специалисти само по радиото. Но тъй като случаят не е такъв, лекарската интервенция е най-удачния избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за гнойна инфекция?

                          Незабавно в болница! Ревизия на раната, адекватна хирургична обработка, раневи секрет за микробиологично изследване и венозни антибиотици според антибиограмата.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за гнойна инфекция?

                            Всеки, предполагам, иска да е полезен, нека дам един съвет и аз. Нищо животозастрашаващо не се е случило на колегата, това е една локална инфекция, хронифицирала поради недостатъчно лечение. Бомбастично звучащите, страховити диагнози Остеомиелит и Анаеробна инфекция са малко вероятни поради липса на клиничните прояви, типични за тях. Двата отвора, които се описват най-вероятно са отворите на фистулни ходове, образували се при хронифицирането на инфекцията. Описаните антибиотици са в малки дози/според мен/ за такова лечение. Споменатия по-горе препарат със Сребро/Фламазин/ се използва за лечение на повърхостни увреждания/изгаряния/ и в този случай не е полезен. За мазта на Вишневски/чудесен препарат/също смятам, че е късно.
                            Това което трябва да се направи е ексцизия на фистулните ходове в дълбочина и послойно затваряне на раната-нищо невъзможно в която и да е част на света. Надявам се да съм бил полезен.
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за гнойна инфекция?

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              ...дано не се е стигнало до остеомиелит.
                              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                              Нищо животозастрашаващо не се е случило на колегата, това е една локална инфекция, хронифицирала поради недостатъчно лечение. Бомбастично звучащите, страховити диагнози...
                              Въпреки ,,сапьорската" намеса по-горе смятам, че колегата има за какво да се притеснява. Подобни раневи инфекции биха могли да се усложнят И с остеомиелит, а там ирадикацията (излекуването) е мн., мн. по-трудна...
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за гнойна инфекция?

                                Диагноза без да се види и пипне не се дава, но ми се струва, че в тъканите е останало чуждо тяло. Ако се беше случило с мене, бих избрал незабавно отваряне и ревизия на раната с кюртиране.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X