Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на съединител на КТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

    Magura системите са с минерално масло (може и на ситроен LHM plus, може и с магура за 20лв за някакво си шишенце ) a brembo системите са си със спирачна течност DOT 4 или 5.1
    Писали сме го 100 пъти ама няма кой да чете.
    Какви са тия натурални и биоразтворими течности, няма такова нещо. Минерално LHM или DOT4 това е.
    Последно редактирано от Краси; 14-10-10, 11:00.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #17
      От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

      Вчера смених моята течност и обезвъздуших.

      Оказа се, че хидравликата ми е Магура, но въпреки всичко се съобразих с написаното на капачката и сложих ДОТ 4. Първо пробвах дали старата течност и новата са смесими- според мен поне разликите между двете беше единствено в цвета. После налях и обезвъздуших със спринцовка отдолу, после с помпане- задържане и отхлабване на пробката. Всичко стана перфектно и бачка, пък не знам доколко съм объркал течностите !!
      Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 17-10-10, 18:35.
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #18
        От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

        Ще си проличи с времето дали си сбъркал, но не вярвам да имаш проблеми. Да се похваля и аз, драмата ми със съединителя най сетне приключи(надявам се)! След поредица от ремонти около двете помпи(в последствие закупуване на нова долна помпа), след обстоен преглед на съединителя, като дискове и пружини, се оказа, че цялата драма около това да нямаш съединител е било в това, че оста, от помпата до края на касетата(която разтваря дисковете) е била крива!!! И така за 10лв нещата си дойдоха на мястото.
        Поздрави: Николай Георгиев
        KTM 400 EXC

        Коментар


        • #19
          От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

          Това е твоето масло http://www.ktm-parts.com/mm5/merchan...y_Code=HEQSPCT
          Тъй като не сме компетентни си пазаруваме оригинални части
          LZ1VPM
          KTM 450 SX
          JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

          Коментар


          • #20
            От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

            За да не отварям нова тема, тази така или иначе се дискутира съединителя на КТМ...
            По какъв начин мога да "омекотя" съединителя, мотора е ЕХС 525 2005, мисля че е сипано минерално масло каквото трябва да си бъде, знам че ако сменя горната и долна помпа това ще помогне, но сега нямам излишни пари. Дали ако се сипе по"тънко" масло няма да се оправи?

            Коментар


            • #21
              От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

              Колега, аз не съм много компетентен, но според мен съединителя си е достатъчно мек на Ктм-те, не вярвам да може да се направи по мек. Имаш ли някакви проблеми със съединителя? Ако нямаш сериозни проблеми, като течове и ако си отделя добре, значи всичко е ок. Вземи си смени течността на първо време, колегата в по горния пост е посочил каква е течността, ако ти е "магура" помпата. Шишенцето е достатъчно за 2-3 смени и струва 20лв в Мотогруп-Пазаржик. Предполагам и в Еди на околовръстното я има. Относно смяната на помпите, не виждам никакъв смисъл да се набутваш с една камара пари, само долната помпа е около 200лв и то при положение, че на твоите им няма нищо(евентуално). Аз минах по този път, ремонтен комплект на горната помпа и чисто нова долна, дадох около 200-300лв, а проблема си остана същият, и най-накрая разбрах, че всичко е било излишно и е могло да се размина с някакви си 10 лв само.
              Поздрави: Николай Георгиев
              KTM 400 EXC

              Коментар


              • #22
                От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                При магура системите се втвърдява прогресивно с течение на времето заради стареене на течността, смятана й с нова оправя нещата. Брембо системите са малко по-меки.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #23
                  От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                  Течността е нова, явно ще търся проблема другаде, днес Галъбин ми каза и нещо друго, на по-новите КТМ-и със спирачна течност, съединителя е по-мек от този с минерално масло, а аз го сравнявам точно с по-новия модел, може и от там да идва разликата. Иначе нямам никакви проблеми, няма приплъзване, отделя си нормално, е може би малко високо и малко по-рчзко но все пак съединителя не е нов...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                    По евтиното хидравлично масло не си задържа вискозитета като е по студеничко и става по-гъсто което е предпоставка за "по-твърд съединител".Мойта помпа е Магура и си слагам хидравлично масло(нямам ядове),според мен "Magura Blood" е точно хидравлично масло ,но с по-постоянен вискозитет и затова е и по-скъпичко.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                      Горните ми думи се потвърдиха.Бях сложил хидравлично масло "Приста" и вчера -8 градуса, стискам съединителя и опааааа не работиии,въобще не опъва палчето и се е втвърдил.Така ,че най-добре си слагайте "Magura Blood" или каквото там е препоръчано от призводителя и дано не съм подвел някого.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                        Оказа се ,че проблема е в друго.Пак си налях от "Приста"-та и за сега бачка,но това си е мое мнение и на моя мотор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                          Колеги, от известно време имам проблеми с моя съединител. Много е твърд и трудно се натиска. Горната помпа е сменена, буталцето - с ново, маслото е сменено, долната помпа също е сменена. О-пръстените и пръта към съединителя.Съединителят е сменянс нови пружини.Възможно ли е от пружините да е станал толкова твърд,защото ми ги дадоха за някакви усилени? Или горната помпа е за смяна?250 99г.
                          KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                            Може ли някой малко по-подробно да обясни самия процес на наливане на маслото и обезвъздушаване на съединителя.Благодаря

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                              Нищо по различно от спирачка примерно.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #30
                                Re: От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Нищо по различно от спирачка примерно.
                                Адаш, не е баш така. По начина за спирачка(демек да наливаш отгоре и да помпаш) поне аз нямах голям успех с обезвъдушаването.
                                Но пък с метода показан в книгата беше много лесно.
                                Та в книгата пише да "налива" от долу нагоре - пълниш една голяма спринцовка, слагаш маркуч към винта за обезвъздушаване на долната помпа, отвърташ го и вкарваш хидравлична течност докато отгоре спрът да излизат балончета въздух. Аз ползвам масло за колове, защото магурата много солено излиза. До сега не съм имамл проблеми с 5w или 10W(каквото съм имал в гаража).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X