Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
    Здравейте ,ще си купувам бинокъл и съм се спрял на два модела ,ще ми е от полза мнение на съфорумници имащи или ползвали някой от двата модела .
    Моделите са Vortex Viper 8x42 или Hawke Frontier ED X 8x42
    Разликата от 50-60 паунда не ми е фактор но втория въпреки ,че е по ефтин оценките са му са по високи .Избора ми идва от тук!
    https://www.bestbinocularsreviews.co...ViperHD-79.htm
    https://www.bestbinocularsreviews.co...Review-232.htm
    Основният въпрос е за какво ще го ползваш.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Насочил съм се конкретно към "калибър' 8х42-43 или 7х50 среден към висок клас ,среден към нисък,нисък клас и други " калибри"не ми вършат работа .Затова посочих двата модела .
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • Какво мислите за тази марка: „Levenhuk“ продавана в България?
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо не мисля,не са много марките които правят качествени бинокли,а тая въобще не съм я чувал ни в България ни къде да е по света.

        • siem
          siem коментира
          Редактиране на коментар
          Бе има я у нашия гугОл излиза 2-3ти резултат, и твърдят, че са американска марка с едва ли не „хилядолетна“ история. Ма нещо ме усъмниха- саита им един такъв...аз ако го правя (а не умея) сигурно по добри ще го изтипосам. Както и да е...
          Щом не си ги чувал (а твоето мнение за такива неща тежи) значи ясно...
          Нямам желание за някоя топ-марка. Търся нещо в средния клас на що-годе разумна цена...

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Струва ми се , че Левенхук са име при микроскопите .
          Някакви такива спомени имам, но може и да греша
          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 22-05-23, 06:34.

      • Искам да взема компактен бинокъл, основно продиктувано от отслабването на зрението над 10м - това особено го забелязвам при концерти и театри... та основно с тази цел. Театрален бинокъл имах но го разкарах.
        Пробвах с един профи в зала България от 17ред... roof prism ув. 8 х 33мм; 7 градуса - доооста добре се вижда и сега искам и аз да имам /но е 450г и ще търся по-лек/ Помислих че ще е много силен, но не тресе и се вижда в цял ръст човека. с 10х вече ще е по-кофти.

        Гледах нискобюджетен п осайтовете, но после отворих една - две теми и работата не е проста.
        8 х 30-33 мм вече ще тежи повече и цената ще е друга. Но и зрителното поле се увеличава...
        Нещо около 100-150лв дали се намира и под 350г?
        Видях този Nikon ACULON A30 8X25 270 g за 65Е в немския амазон.
        8 или 10х ? По-скоро 8х, трудно открих в ниския клас 8х25 мм заради по-добри ъгъл, поле (масовката е 8х21мм 50-60лв)

        Отделно може да се ползва за природа... пътуване. Затова не искам с 3х или 6х да взимам.
        - чета за просветлени лещи, покрития... антирефлексни покрития ....
        - coated, fully-coated, multicoated, fully-multicoated (изброени от най-слабото към най-доброто)
        Ако бинокъла с Roof призми за него най-качествената оптика е fully-multicoated + phase-coated

        PS:
        Бях взел за планети и др. един Бризер 10x50 , 800г... от Лидл, наскоро го извадих и видях че едната му ос е накриво завита -не е падал, развъртях и навих в правилната посока... но сега е с двоен образ... поправката безсмислена ли е?
        Последно редактирано от hakama; 21-05-23, 16:25.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Аз имам 8Х25 размер и става, може да си го носиш в джоба на ризата,много добрър изглед вади,но си е бижу - Цайс Виктори,за цената не питай,че още ме боли,но пък грам не съжалявам което е по-важното.
          Става за морски,става за птички,става в колата да ти стои,планина,лов,стрелби на късо……..на опера не съм го водил ма казват,че и за там ставал

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X