Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    Но гледам че този бинокъл е само за опитни ловци (неопитните да си търсят друг) и т.н., но никъде не се споменават комшийките (може би влизаш в групата "търсачи на приключения")....
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      , Може би си прав. При първите наблюдения съм изключително доволен. При сумрак видимостта е прекрасна, даже имам чувството че се вижда по добре през бинокъла от колкото без него, имам предвид светлината. Няма отсенъци или замазване на образа, много добър контраст и подсветка. Абе за парите си е супер.

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Идеи за икономичен (евтин) и лек вариант за монокъл (бинокъл) с 10-12х?

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Въпрос към компетентните.
          Имам тука от няколко години едно Таско /Ташко ли е, не го знам/, 20х35, ясно че не е кой знай какво, таа като го погледна наобратно - виждат се вътре нещо като прашинки и влакънца тук-таме... Не ми е голям сантимент, ама все пак - има си болтчета - да се пробвам ли да го отворя и да го видя вътре как е, що е?
          Иначе си имам още и Олимпус 8-16х40, и БПЦ5 от 82-3та /те там май два ще излязат, ама засега официално един ми се води/, все подаръчни, а и аз не съм кой знае какъв наблюдател...

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Недей,с оптиката е като с фината механика,барна ли го е за кофата после
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Въпрос към компетентните.
              Имам тука от няколко години едно Таско /Ташко ли е, не го знам/, 20х35, ясно че не е кой знай какво, таа като го погледна наобратно - виждат се вътре нещо като прашинки и влакънца тук-таме... Не ми е голям сантимент, ама все пак - има си болтчета - да се пробвам ли да го отворя и да го видя вътре как е, що е?
              Иначе си имам още и Олимпус 8-16х40, и БПЦ5 от 82-3та /те там май два ще излязат, ама засега официално един ми се води/, все подаръчни, а и аз не съм кой знае какъв наблюдател...

              ОТВАРЯЙ СМЕЛО!!! "Таско, "е кЕтайска ниско бюджетна марка ташак оптически прибори, в най-долният ценови сегмент. нищо не губиш, ако отвориш бинокъла и го почистиш. От ситуацията, която описваш, разбирам, че е резхерметизиран вече?

              За истински бинокъл на ниска цена, си търси стар българска армейски бинокъл или още по-добре съветски. Бяха с едни футляри от плътна, запресована кожа и имаха по два боя цветни филтри за сумрак.
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение

                За истински бинокъл на ниска цена, си търси стар българска армейски бинокъл или още по-добре съветски. Бяха с едни футляри от плътна, запресована кожа и имаха по два боя цветни филтри за сумрак.
                Какви са тия "стари български армейски бинокли"? Май не съм виждал такъв... Иначе мойто БПЦ е баш такова, с филтри, с печат на ОТК на ръководството за експлоатация /на английски/, пр-во 09.1985, made in USSR. Имам го подарък от чисто нов, носил съм го като студент няколко пъти из Балканите, само по каишката за врата си личи че е ползван. Много добра машинка е и си го пазя. Между другото се оказа, тук един колега в работата се занимава със стари неща, отскоро се бил запалил и по биноклите... Май ше му дам Ташкото, да видим в какво състояние ще ми го върне или въобще какво ще ми върне
                Една снимка на инвентара към момента

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190430_142449[1].jpg
Прегледи:1
Размер:515.9 КБ
ID:5813560

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Какви са тия "стари български армейски бинокли"?
                  ОМЗ-София

                  Екземплярите от определен период са с качество между Цайс и USSR-ските

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4301994.jpg
Прегледи:1
Размер:293.1 КБ
ID:5813571

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    ОМЗ-София

                    Екземплярите от определен период са с качество между Цайс и USSR-ските

                    [ATTACH=CONFIG]987464[/ATTACH]
                    Тези са с отделна фокусировка, нали?
                    Имаше един китаец в олх ги продаваше, не знам дали още
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Да, с отделно фокусиране и със скАла в десния окуляр.
                      Има чат пат по продавалниците, някои чисто нови /много често продавани от наследници на някой заслужил офицер от близкото минало/.

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Какво е отделна фокусировка?

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Какво е отделна фокусировка?
                          Всеки окуляр се фокусира отделно.
                          Няма централно "колелце", което да фокусира заедно двата окуляра.
                          Минусите от неудобното фокусиране се отплащат с по-голяма здравина и проста конструкция.

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            Всеки окуляр се фокусира отделно.
                            Няма централно "колелце", което да фокусира заедно двата окуляра.
                            Минусите от неудобното фокусиране се отплащат с по-голяма здравина и проста конструкция.
                            Мерси за инфото! Не бях срещал.

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              И аз Гранд мерси! Сещам се че в казармата имахме такива, с отделно фокусиране и скала, но не съм се замислял, че може да са български. Май-май ще почна да се оглеждам и за такъв...
                              Ц-то на БПЦ всъщност означава "Централно фокусиране", нали?

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                И аз Гранд мерси! Сещам се че в казармата имахме такива, с отделно фокусиране и скала, но не съм се замислял, че може да са български. Май-май ще почна да се оглеждам и за такъв...
                                Ц-то на БПЦ всъщност означава "Централно фокусиране", нали?
                                Бинокъл, призмен с централно фокусиране.
                                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X