Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: избор на бинокъл

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Имам артилерийски Цайс донесен като трофей от втората световна страхотен е но ти къса врата . ...
    Мани т'ва ТАСКО, я покажи Цайса, че ми драскаш по душата с телена четка!

    Коментар


    • #32
      От: избор на бинокъл

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Има много добра тема по въпроса с поправката,на кратко мммммммм таковало си е капаците и няма оправяне или поне не е лесно и никой не върши добра работа.

      Морските са тежки,7 или 8 приближение,водоустойчиви,държат на падане и гледат добре на здрач.Тухли са и добрите са от 700 кинта на Север,не ни дреме обаче колко тежат,не ги носим с часове на врата си,това е само по филмите.
      Разглобявах един голям бинокъл /повреден/нищо не стана,много тънка работа,обаче се получи монокъл!Колегата е по-добре да не го ремонтира,ще му излезне дебело!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: избор на бинокъл

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Мани т'ва ТАСКО, я покажи Цайса, че ми драскаш по душата с телена четка!
        На село ми е . Там си седи в гардероба при ловджийските дрешки . Тая седмица няма да ходя на лов ама другата ако не мине котка път ще го снимам .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: избор на бинокъл

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          На село ми е . Там си седи в гардероба при ловджийските дрешки . Тая седмица няма да ходя на лов ама другата ако не мине котка път ще го снимам .

          Верно дай да го видим тоя "Цайс",то кога е за такъв кат' таско-то и аз имам!А...,и наслука!
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #35
            От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
            Здравейте
            Зачетох се по темата. Имам стар руски капитански бинокъл. Гледаше си много добре до едно падане. Сега е малко разноглед и търся някой читав мастор оптик да го оправи.
            Някой може ли да помогне?
            0885 468 005 Човека е от Казанлък,чуй се с него и си прецени.

            Коментар


            • #36
              От: избор на бинокъл

              Мдаааа, стар, руски и при това бинокъл, 7х50, с просветлена оптика - не се продава, завиждайте!
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: избор на бинокъл

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Мдаааа, стар, руски и при това бинокъл, 7х50, с просветлена оптика - не се продава, завиждайте!
                Такива дето не се продават ще покажа след като Станьо покаже Цайса , което не пречи ти да си го покажеш......руския, предполагам ЗОМЗ-ски.
                Такива неща трябва да се показват, а не PVC-та с гръмки имена.

                Коментар


                • #38
                  От: избор на бинокъл

                  Аз съм прост гъзар, и затова имам два.
                  Един паркетен Цайс, додето бях ученик, все събирах стотинките за него, и накрая го купих, даже още не бях абитуриент. С централен винт, много удобен, вижда много хубаво. Нормален, 8х30. Обаче си е крехък инструмент.
                  И един хептен нормален танков, той си е проектиран да живее без калъф. Кръстчета в окулярите, разделно фокусиране та да му е все тая като се счупи и остане монокъл, един пръст гума, да пази тръбичките и стъкълцата. Верно, гумата задира в джобовете, ама някак се понася.
                  Знам за едни още по-прилични бинокли, нещо към две хиляди, и две кила, ама тях едва ли ще ни ги дадат и за пари.

                  Коментар


                  • #39
                    От: избор на бинокъл

                    Стефане я си признай кой ти е купил Цайса, че по "онова" време да купиш бинокъл беше все едно КНО. /за граждани под 18 най-вече/
                    Едва ли не с въоръжено око заплашваш народната власт и социалистическата собственост, щото можеш да видиш че царя е гол.
                    В СССР пък нямаше проблем /за цивилни/, като ученик се върнах от една екскурзия с два оптични уреда и един пластмасов джобен!!! руски фотоапарат,
                    който цепеше кадъра на половина и от една лента вадеше 72 кадъра.
                    Сигурно още пише в някоя прашясала папка с моето име, какво и кога съм си внесъл от братската територия.
                    Аа-аа, щях да забравя.... и една брадвичка си внесЪх и ми я взеха, още ме е яд.
                    Последно редактирано от rumbata; 19-10-12, 07:41. Причина: заплесия

                    Коментар


                    • #40
                      От: избор на бинокъл

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      На село ми е . Там си седи в гардероба при ловджийските дрешки . Тая седмица няма да ходя на лов ама другата ако не мине котка път ще го снимам .
                      Май котката е минала, другия път да я гръмнеш, та да си снимаш на спокойствие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: избор на бинокъл

                        Здравейте!
                        Може ли да кажете нещо за биноклите "Леополд"?Интересуват ме моделът Йосемити 8х30, че за по-скъп няма да стигнат парите
                        Другите вариянти са Никон или Олимпус от по-евтините модели.
                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #42
                          От: избор на бинокъл

                          И тук е като с джипките, зависи за какво ще го ползваш,
                          колко пари си отделил, какви очаквания имаш и т.н.......та даже и какъв /ако/ си ползвал досега.
                          "Леополд" имат нелоши неща, но в тази ценова област не очаквай чудеса.
                          За другите варианти, които си посочил-също.
                          Конкретния модел не съм го пипал, но мога да го видя "на живо" ако го има в някой магазин.

                          Моето мнение е предубедено разбира се /фен съм на "стъкла" произведени по "вредни" технологии - стари Цайс и руски/,
                          но за парите които си посочил винаги бих предпочел Цайсов или руски.
                          Въртят се все още по обяви достатъчно добри като качество и състояние.


                          п.п.
                          Преди години на един близък, по случай 70г. му подарявам бинокъл, човека е "антика" в най-добрите смисли на тази дума.
                          Аз пък много обичам да подарявам бинокли.
                          Между другото, дано четат повече жени, хубав бинокъл е чудесен подарък по всякакъв повод.
                          /дано четат и моите - допълнително ще им уточня какъв търся /
                          Та подаряваме му бинокъл 7x50, при което той казва
                          "Е-е-е добре че не е 10X, този ми е тамън, на 100 годишнината ще трябва да ми го смените с нещо около 4Х заради тремора."
                          Подводничар човека, с чувство за хумор.
                          Последно редактирано от rumbata; 06-12-12, 13:22. Причина: п.п.

                          Коментар


                          • #43
                            От: избор на бинокъл

                            От трите горе бих разгледал Никона,просто по-добре ми звучи някак си,от другите нямам никакви преки впечатления.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: избор на бинокъл

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              ...Та подаряваме му бинокъл 7x50, при което той казва ....
                              Леле, кажи откъде го купи този 7х50.
                              Че аз от моя КарлЦайс Йена, 8х30 не съм доволен тъкмо на смрачаване, поради малката светлосила.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #45
                                От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                От трите горе бих разгледал Никона,просто по-добре ми звучи някак си,от другите нямам никакви преки впечатления.
                                И аз се насочих към най евтиния модел на Никона-Action 8x40 CF за 130лв.Прочетох малко мнения из руските форуми и отзивите са добри.Има го и във вариант екстрийм-EX, водозащитен и удароустойчив, но цената е около 270лв. а май не ми се дават толкова пари към момента.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X