Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: избор на бинокъл

    И двата модела са пълна измама. Стават само за ясно слънце и да гледаш подпрян на нещо. И да гледаш прекрасните очи на...комшийката. За 40-50 лв си ги купи и двата и не ги дръж на топло за да не се изметнат.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      От: избор на бинокъл

      Колега кажи ми някой, хубав вариант за около 50-60лв. Да има добро приближение, че очите на комшиjката найстина са много хубави (шегувам се ). Ще го ползвам за гледане на забележителности, когато съм на планина и за предстоящото преминаване на кометата в орбитата на земята

      Коментар


      • #18
        От: избор на бинокъл

        Баф мааму какво ще гледаш с тия кажи,че това увеличение ме хвърля в тьча.

        До мен на лодката стои морски с увеличение 7 / седем / по обясними причини,ние се клатим постоянно.С това 90 увеличение статив и без кафе сутрин,че иначе аз не си го представям иначе.
        Кило тухлата,ако беше по-малко щях да питам дали не си объркал увеличението ма си е кило на бройка,не си.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: избор на бинокъл

          Ами Аз не вярвам, че е 90х наистина, за 57лв Както казах, ще е за наблюдение на природа и на звездите. Тези са някакви китайски и мах найстина са големи боклуци. Избра си това http://www.opticsplanet.com/yukon-sc...ing-scope.html за 69лв. и е с реално 20х приближение.

          Коментар


          • #20
            От: избор на бинокъл

            Да, мислех в същата посока. За да ти върши нещо за небето е най-добре "циклоп". Тръба де.
            Има за към 100-на лв доста прилични любителски телескопчета.
            С увеличение 20 пъти имам един руски 20х60. Но е тежък за полева работа.
            За дълго наблюдение с опознавателна цел си иска статив.
            За определяне на животни и птици и 10-ка е достатъчна, но какъвто и да е поне да има висока светлосила или подсветка.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              От: избор на бинокъл

              Повече от 10х без статив е мъъъъъка. Армейските са х6, морските х7. Бусолите, май бяха 10.
              Ако си наоколо се обади, имам няколко разновидности.
              Не съм магазин или дистрибутор.

              Коментар


              • #22
                От: избор на бинокъл

                Аз имам Бушнел с гумено покритие,много е здрав ,не го вадя от джипа,не е от най- мощните ,но за размерите си е уникален,много компактен и удобен за настройка,не прави черни сенки!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: избор на бинокъл

                  Моя малкия за раницата е Олимпус / май / и за 60 долара върши работа,завира се в горен джоб на риза.За звезди не става,но за жабката на джипа се е утепал
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: избор на бинокъл

                    Ползвам Щайнер Милитъри Командър-10 кратен... Много шукар. Но- тежък и скъп. Хубавите бинокли за съжаление почват от три цифри нагоре.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: избор на бинокъл

                      Аз имам Canon (Japan) с оптичен станилизатор 10х30, много светъл.Заради стабилизатора е много добър.Сега се оглеждам за 20х80 за стационарно наблюдение с статив.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #26
                        От: избор на бинокъл

                        Имам артилерийски Цайс донесен като трофей от втората световна страхотен е но ти къса врата . Купих си един Таско 20х50 и вече 7-8 години не спирам да го нося . Лек удобен и с гумено покритие . Като купуваш бинокъл освен всичко друго гледай теглото защото в последствие то е решаващото дали ще го носиш.
                        Прикачени файлове
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: избор на бинокъл

                          Ето го и моя джобен наблюдател!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000_0014.jpg
Прегледи:2
Размер:94.8 КБ
ID:5413406
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: избор на бинокъл

                            Първоначално публикуван от sensy80 Преглед на мнение
                            Помогнете в избора на бинокъл,спрял съм се на два модела KONUS NEWZOOM 8-24x50 и GAMO 8-24X50 Zoom.Цената им е еднаква ама от оптика и лещи нищо не разбирам(пропускане на светлина,покритие на лещите.....)
                            Зависи за какво ще го използваш.Ако е за любителски наблюдения или за преходи в планината ,нещо по-малко,но с добри показатели,ако е пък за по сериозни цели трябва нещо наистина мощно!Имах преди време ,руски капитански бинокъл,беше нещо страшно като показатели,но е и тежичък.С него в Планината си гледах вечер звездите,почти като с малък телескоп!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: избор на бинокъл

                              Здравейте
                              Зачетох се по темата. Имам стар руски капитански бинокъл. Гледаше си много добре до едно падане. Сега е малко разноглед и търся някой читав мастор оптик да го оправи.
                              Някой може ли да помогне?
                              LZ1GIB
                              TOYOTA HZJ80,
                              TOYOTA LC150

                              Коментар


                              • #30
                                От: избор на бинокъл

                                Има много добра тема по въпроса с поправката,на кратко мммммммм таковало си е капаците и няма оправяне или поне не е лесно и никой не върши добра работа.

                                Морските са тежки,7 или 8 приближение,водоустойчиви,държат на падане и гледат добре на здрач.Тухли са и добрите са от 700 кинта на Север,не ни дреме обаче колко тежат,не ги носим с часове на врата си,това е само по филмите.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X