Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    Зa 20х50 ,122 към 1000 ли стaвa въпрос? Зaщото тоя ми го хвaлят ,водят го БПЦ ,но кой клaс не знaм.Зaщото с чудя между товa и монокъл нa Бушнел,от тях съм доволен,дaже и репликите.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Извинявам се за неудобството, но сме писали почти едновременно. Поста ми е адресиран към turtey.
      Последно редактирано от Ивайло Александров; 26-08-16, 22:07. Причина: правопис
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Менте си имам, искам нещо по-читаво.
        Стоте долара цена не са проблем, а че искам все пак гаранция за качество.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Aбе гледaм некви Бaйгиш 20х50 с приближaвaне 122м. нa 1000метрa и в хaрaктеристикaтa нa моделa ,рaзтояния от 8000 до 10 000 метрa.Някой знaе ли що зa стокa сa ?Aз си имaм едно Бушнелче и съм супер доволен спрямо рaзмерa ,яснотaтa зa в плaнинaтa ми върши супер рaботa.Другият вaриaнт е монокъл с подобен фокус 20х50 нa Бушнел.
          Бинокъл 20х50 ако ще се ползва от ръка е ... да кажем невъзможно. С опора е друга работа, но пък ако е ментак и за чупене на лешници не става.
          При тия увеличения изискванията към оптичната система са големи и трудно постижими в долния ценови клас.
          Съветските 20х60 са достатъчно добри за парите си, от време на време изскачат добри, почти нови екземпляри.


          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Менте си имам, искам нещо по-читаво.
          Стоте долара цена не са проблем, а че искам все пак гаранция за качество.
          Ако държиш да е старо производство, мИни покрай мене
          За такова от съвременните - с две ръце за PENTAX-ите.

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            мИни покрай мене
            Тва най-лесно

            От тия талянци да има впечатления?

            http://www.konus.com

            има 7х50 и 8х42 широкоъгълен
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: избор на бинокъл


              Талянци като талянци, поне тия с вратовръзките са талянци.
              Тия дето сглобяват са ниски, маат предимно ориз и отразяват светлината предимно в жълтата част на спектъра.

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Тва ясно, то вероятно и пентакс са китайци
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  20Х50 ще го ползвaм и нa ръкa ,имaм си "техникa "дето върши рaботa дaже зa нaблюдение от стойкa ,нямa проблем с трептене.Ще рискувaм с тоя Бaйгиш ,aко не стaвa ще вземa монокъл нa Бушнел,имa достa добри.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Тва най-лесно

                    От тия талянци да има впечатления?

                    http://www.konus.com

                    има 7х50 и 8х42 широкоъгълен
                    Всичко им се прави в Китай (което принципно, нищо лошо не значи).
                    Обаче конкретно - оптика не съм им купувал, но си купувах един компас (на цена около 100-ина долара). За няколко години му "изчезна" течността, даже не разбрах кога точно и дали изведнъж, или постепенно, защото - разбираемо - стоеше предимно прибран. Гледам, сега този модел, даже не им е в номеклатурата.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Конус правят много добри неща ЗА ПАРИТЕ СИ,вече дали искаш да пестиш от нещо което може да е вечно е друг въпрос.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Значит, имам следната питанка.

                        Дългогодишен колега напуска фирмата, партито е в сряда, след дълго мислене решихме да му купим бинокъл за прощален подарък. Бюджета е 230-240 лева (толкоз имаме събрани), бинокъла ще се ползва за (предполагаме) туристически цели. В смисъл че човека не е мореплавател, звездоброец, ловджия, командос или запален наблюдател на птици.

                        Някакви препоръки ? Важно е да може да бъде закупен бързо и лесно (до сряда) така че за съжаление онлайн поръчка от чужбина не е вариант. Секънд хенд също не е вариант - все пак прощален подарък.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Значит, имам следната питанка.

                          Дългогодишен колега напуска фирмата, партито е в сряда, след дълго мислене решихме да му купим бинокъл за прощален подарък. Бюджета е 230-240 лева (толкоз имаме събрани), бинокъла ще се ползва за (предполагаме) туристически цели. В смисъл че човека не е мореплавател, звездоброец, ловджия, командос или запален наблюдател на птици.

                          Някакви препоръки ? Важно е да може да бъде закупен бързо и лесно (до сряда) така че за съжаление онлайн поръчка от чужбина не е вариант. Секънд хенд също не е вариант - все пак прощален подарък.
                          Технополис -> Пентакс по препоръката на Румбата. Ако му вземете 8х40 за останалите сто лв му вземете джобна ножка
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Технополис -> Пентакс по препоръката на Румбата. Ако му вземете 8х40 за останалите сто лв му вземете джобна ножка
                            12х50 overkill ли ще е? В смисъл - става ли за ползване от ръка? Щото иделайно се вписва в бюджета.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              12х50 overkill ли ще е? В смисъл - става ли за ползване от ръка? Щото иделайно се вписва в бюджета.
                              Не че аз съм най-големия спец, но каквото успях да разбера е че повече от 8х от ръка забрави
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Абе и докъм 10 става горе долу, но 12 вече е много.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X