Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    моят е този.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Байгъш ли, та Байгиш ли - пишат го: Baigish. Китайците масово продават аналози (реплики?) на "класическия" БПЦ 8Х30 с такава марка. Интересно ми е, това марка на някаква руска фабрика ли е, китайците са купили фабриката, или само марката, или правят реекспорт, или пък става въпрос просто за имтация/менте. Не че съм се затичал да купувам, имам оригинала - Цайс. Чисто любобитство.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Baigish си е търговска марка на Казанския ОМЗ. Отскоро имат и прекрасен сайт.
        Съответно пазарът е залят и с китайски аналози в шарени кутии и корпус с всякакви камуфлажни, флорални и т.н. мотиви.
        От Казан базов БПЦ трудно излиза под 100$, цената на другите всеки може да си я сравни,
        срещал съм и по 30лв. и никой не може да разубеди продавача/купувача, че продава/купува откровено менте.

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Благодаря!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Така е, като не се интересувате от моите по 30 лв. Китайски, ама не работят ли? Не увеличават? През тях не се вижда? Като паднат чупят ли се? Пък и да се чупят, как ли се чупи нещо за 300 и нещо за 30?
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              Каква е разликата между БПО и БПЦ!

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                "Ц" - централно фокусиране /двата окуляра се фокусират с механизъм "колелце" между тях/
                "О" - отделно фокусиране /двата окуляра се фокусират всеки за себе си/

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Китайски, ама не работят ли? Не увеличават? През тях не се вижда? Като паднат чупят ли се?
                  За китайските точно не знам, но неотдавна ми попадна бинокъл с лещи Лайка и разликата е все едно да си бил късоглед и в един момент си слагаш очила. Промяната в яснотата на визията е изумителна, в сравнение с редови (не съвсем "куче")марки. За сериозно хоби си струва.

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Преди 7-8 години си бях купил за 90-100 лева някъв Таскот ( не съм сигурен в името ) , китайче някво, от Техно- нещо си . Изкара две лета . Имаше зум от 5 до 20 , или нещо си такова. На третото лято , стана кривоглед и размазан. Попадна ми Практика с увеличение 7 и оооо чудо.... виждам повече от колкото до сега бях гледал с Таско-то, макар в почти 3 пъти повече увелочение. Бистър - рязък образ. Малко след това ми подариха руски монокъл с увеличение 20 , е Таското никога не е можел да се доближи до такова увеличение.
                    Та накратко .... китайците .. увеличават , ама не се знае колко , вижда се , ама не се знае какво точно
                    Въпреки това , в зависимост от целите си имат пазарна ниша
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Каквото и да е само да не е тАСКО!!!

                      Ако ви трябва бинокъл де.

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Много благодаря!

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Имам въпрос към спецовете

                          В преебалника и подобни има бинокли Байгиш по 50-60 лв, пък на сайта им цените са средно $100.
                          Има ли някакъв шанс тези тука да са истински?

                          Искам да си взема нещо което да не е разногледо и да има що годе ясен образ на приемлива цена и май тези от братски Татарстан отговарят на критериите.
                          Ако тези тука са ментета - някой поръчвал ли е от baigish.ru
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Според писаното от Румбата, трябва да са ментета, но предвид че са китайски ментета на руско производство - като нищо са по-добри от оригинала. Всъщност, са си китайски бинокли като за 100-ина лева - и да пише, и да не пише Байгъш - т. е. доста сносни.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Aбе гледaм некви Бaйгиш 20х50 с приближaвaне 122м. нa 1000метрa и в хaрaктеристикaтa нa моделa ,рaзтояния от 8000 до 10 000 метрa.Някой знaе ли що зa стокa сa ?Aз си имaм едно Бушнелче и съм супер доволен спрямо рaзмерa ,яснотaтa зa в плaнинaтa ми върши супер рaботa.Другият вaриaнт е монокъл с подобен фокус 20х50 нa Бушнел.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Аз си взех такова менте на Байгиш от ловно-рибарски магазин за 50 лева с ясната мисъл ,че си вземам менте. Още като го погледне човек от километри се вижда, че е менте. Груба и недодялана изработка. Оптиката обаче се оказа сносно добра като за менте. Много ясен и отчетлив образ и не размазва. Въпреки това при наблюдение се усеща, че нещо не е както трябва. При продължително наблюдение се замайва погледа и се усещат иглички в очите. Първо си взех Никон 12х50. Разкошен бинокъл според мен от евтиния клас. Но се налага понякога да го давам и в чужди ръце. След като един духна с уста в стъклата и забърса с пръст на мен ми призля. Затова и взех ментето на Байгиш. Каквото и да стане с него да не ми е жал. Взех си от Лидъл и трите вида бинокли. Не могат да се мерят по яркост и отчетливост на образа на Байгиша-менте. Може аз да съм имал късмет и да съм случил на сносен екземпляр, но до момента съм много доволен от него.
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X