Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

    Колеги,поразгледах из гугъла,но не видях нещо конкретно,а кото се има предвид,че нашите возила се ползват предимно за лов,риболов и остават апетитни следи и миризми за мишките и плъходвете отварям настоящата тема "Знае ли някой лек против тези гадове".Абе живея в центъра на София, асфалт и бетон колкото искаш покрай нас,колата е на тротоара,движение нон, стоп около нея и тази сутрин като я отворих ебати в топлото време серки и миша орина по акумолатора,капака на клапаните,капака на въздушния филтър.Ужас.Бях,чел някъде че из щатите имало някакви спрейове с който пръскали и гризачите бягали от това.Споделете ако някой знае нещо.Вечер алармата от време на време предупреждава с кратко пиукане,гледам никой,явно е от тези гадини.Могат да нанесат непоправими щети.Някой пробвал ли е да ги гони.Хайде де ,дайте предложения,но моля такива от рода да затваряме котки вътре и да запушваме с пяна да не се приемат.Апелирам за сериозност по въпроса.Благодаря на отзовалите се предварително.
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

    Ами ти си отговорил в общи линии на въпроса. Трябва ти спрей против мишки. Не миришат лошо (за нас), а гонят гадините надалеч.

    Коментар


    • #3
      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

      Не знам какво става. За три месеца виждам четвърти случай на унищожени от кучета инсталации. И електро-, и маркучи. Климатици, спирачки, охлаждане. Един съсед откри че вероятно са гонили котки, които са се скрили в моторния отсек. Сега кемпера му е дворска барака. Другите бяха по-малки, но също големички коли.
      Нямам идея. Ако ще трябва всичко да се бронира и да му се пуска примерно ток - направо ми се реве. Сили и пари за още толкова работа нямам. Но изглежда нещо става с животните ... Не разбирам какво ...

      Коментар


      • #4
        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

        Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
        Ами ти си отговорил в общи линии на въпроса. Трябва ти спрей против мишки. Не миришат лошо (за нас), а гонят гадините надалеч.
        Е да де,ама по ветиринарни и земеделски аптеки като попитам за такъв спрей и ме гледат като извънземно,ако имаш идея от къде да взема готов съм да те слушам.По автомагазинчетата не съм питал да не ми се смеят.Хайде предложи де и опиши ако знаеш нещо как действа.Моето инфо е много бегло.
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

          Котките по принцип си обичат двигателните отсеци. Отделно от предни брони, вътрешна страна на джанти и прочее.

          Гризачите си обичат кабеляците на общо основание. В Щатите дори се наложи БМВ да предлагат на клиентите си "Анти гризач комплект" който им предпазваше най-изложените кабеляци в бронята.

          Отделно - и кучета и котки (а предполагам и други гадини) мрат за антифриз. Етилен гликолът им е сладичък и си го сърбат. Ако има засъхнал по двигателния отсек (а на стара кола все ще има) - лятото като понапече, като се поразмирише, и става весело.



          А сега - как да ги надхитрим американците, че и надминем дори:

          - Намирате си някой сайт (желателно - щатски), който продава някоя анти плъхова джаджа. Примерно този

          - Естествено, озовавате се на шарен сайт, който рекламира някакво чудо. В случая - гранулки-марулки - сипваш и злите плъхове бягат. Какво ни греят скъпи измишльотини на сайт отвъд океана ?

          - Правите търсене за думичката "msds" с чичко Гугъл В САЙТА. Примерно - ако искате да намерите msds в сайта "www.ela-me-ritni.com", пишете: "site:www.ela-me-ritni.com msds"

          - Ако фирмата е поне малко сериозна, msds фиш ще има. MSDS означава material safety data sheet, и представлява документ който съдържа най-важните съставки и свойства на въпросния продукт. Предназначен е за медицински лица при спешни случаи, както и за всеки който работи с въпросния продукт. Дава информация какво съдържа, как се гаси като се запали, какво да се прави при поглъщане, и т.н.

          - Хубавото в случая е че всеки химик може в 99% от случаите да установи поне приблизително състава на въпросното вещество, понеже най-важните съставки са изброени в списъка. Особено когато става въпрос за отрови.

          В конкретния случай - msds фиша на въпросният плъхомор се намира тук
          Последно редактирано от Goblin; 31-08-10, 22:22.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Не знам какво става. За три месеца виждам четвърти случай на унищожени от кучета инсталации. И електро-, и маркучи. Климатици, спирачки, охлаждане. Един съсед откри че вероятно са гонили котки, които са се скрили в моторния отсек. Сега кемпера му е дворска барака. Другите бяха по-малки, но също големички коли.
            Нямам идея. Ако ще трябва всичко да се бронира и да му се пуска примерно ток - направо ми се реве. Сили и пари за още толкова работа нямам. Но изглежда нещо става с животните ... Не разбирам какво ...
            Това което бях забелязал зимата на леката кола,е че плъховете едвам чакаха да я паркирам и хоп на топло при двигателя,може би по късно изчезват,но за първото съм сигурен,че улавят топлината и хоп при двигателя и жиците.Ама сега в жегата от къде се взеха и чий го дирят там.Едната вечер като пиуна алармата и погледнах изпод колата излезна котка с плъх в уста още мърдащ.Или го е носила или е бил по колата и го е хванала,но просто не ми се мисли ако се е мушил извътре покрай спечени проводници и шлаухки и ги е изронил и прочие,абе давайте акъл за спрея или за миризма дето ги отблъсква.Никой ли не е бил из щатите да каже какви са тези техни спреиове.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

              То сега добре, ама зимата? Спомням си за една тема Тук във Форума - един колега сутрин тропал по капака за да си отидат по живо по здраво разните там котаци, които само те чакат да паркираш вечер след работа и бегом върху мотора на топло. Хем животинките да не стават на кайма в ремъците.
              А иначе в Германия имат проблем с поровете - влизат под капака и прегризват всичко що е кабели. Моя W124 точно така го купих от там, с прегризани кабели. Та ми казаха, че слагали сапунче за тоалетна по мотора и от това бягали през глава гадовете.
              Иначе мишка най-лесно се ''оправя'' с котка . Само остава да влезеш в коалиция с мяукащите и глей к'во става . Или да купиш мишкогон - прибор срещу мишки, излъчва нискочестотен сигнал и те бягат на пощурия.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Котките по принцип си обичат двигателните отсеци. Отделно от предни брони, вътрешна страна на джанти и прочее.

                Гризачите си обичат кабеляците на общо основание. В Щатите дори се наложи БМВ да предлагат на клиентите си "Анти гризач комплект" който им предпазваше най-изложените кабеляци в бронята.

                Отделно - и кучета и котки (а предполагам и други гадини) мрат за антифриз. Етилен гликолът им е сладичък и си го сърбат. Ако има засъхнал по двигателния отсек (а на стара кола все ще има) - лятото като понапече, като се поразмирише, и става весело.
                Я,я нещо различно,но логично,за етилен гликола не се бях сетил и за аромата и миризмата му,но в такъв случай става по страшно,аз си мислих,че само топлината ги блазни.Знам само,че с отрова няма да стане,една ще умре друга ще се катери,трябва да е нещо което ги отблъсква.На вилата имам електронни такива електромагнитни отблъскватели,но не ми се връзва в колата такава електроника.Мислил съм си да пробвам домашен еликсир от котешка урина и глицерин,ама като се сетя как ще вони колата и ми се драйфа.От лова знам и правим такива еликсири за примамване на хищници,но е отврат,а като го нагрее двигателя,мале ужас!!!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  То сега добре, ама зимата? Спомням си за една тема Тук във Форума - един колега сутрин тропал по капака за да си отидат по живо по здраво разните там котаци, които само те чакат да паркираш вечер след работа и бегом върху мотора на топло. Хем животинките да не стават на кайма в ремъците.
                  А иначе в Германия имат проблем с поровете - влизат под капака и прегризват всичко що е кабели. Моя W124 точно така го купих от там, с прегризани кабели. Та ми казаха, че слагали сапунче за тоалетна по мотора и от това бягали през глава гадовете.
                  Иначе мишка най-лесно се ''оправя'' с котка . Само остава да влезеш в коалиция с мяукащите и глей к'во става . Или да купиш мишкогон - прибор срещу мишки, излъчва нискочестотен сигнал и те бягат на пощурия.
                  А, и тука още нещо различно и смислено,ще пробвам със сапуна и даже ми даде идея,ще напръскам двигателния отсек със шампоан,може да им е неприятно и да ги отблъсне,още утре ще пробвам да видя.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                    ... изпод колата излезна котка с плъх в уста още мърдащ.
                    Тая котка е твой приятел. Плъх вече нямаш, а и да се засели котка на негово място, те са чисти твари и не ядат кабели.

                    Коментар


                    • #11
                      Майтап, майтап, ама да ти кажа това в Германия си е живо бедствие.
                      Сутрин. Времето приятно, прохладно, а настроението празнично, усмивки . Мама, татко и аз отиваме при чичко аутохандлер да купим новичка кола.
                      Носим парите, направили сме застраховка, всичко е наред. Даже сме резервирали маса в ресторанта за да го отпразнуваме. И хоп - мАрдера - Die Marder. Автотърговеца си скубе косите, а ние сме в траур.

                      Ето го и него - Die Marder

                      Ето ти и линк, дано само да се оправиш с немския - аларма срещу гадини
                      http://www.marderalarm.de/?gclid=CIC...FUOT3wod2iT2NQ

                      Има и видеоклип, човека казва, че тези гадове нанасят щети за 35 000 000 евро на година /тридесет и пет милиона/ .
                      Няма к'во да чкаш, брат, направо монтирай тази джага в колата и спи спокойно.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Goblin; 31-08-10, 22:57.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                        Преди няколко години се прибирах с Нивата от хижата ми в Искърския пролом, като ми замириса на печена мишина. Спрях и под въздушния филтър намерих гнездо на плъх. Проверих маркучи и кабели, бяха здрави. Вероятно се е заврял, докато колата е била в двора, а ловното ми куче обикновено спи под багажника.
                        пп. Гадовете са супер бързи. Стрелял съм ги 10-ки пъти с въздушна пушка от 10-20 м (около 300 м/сек.), но виждат сачмата и се дръпват.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Тая котка е твой приятел. Плъх вече нямаш, а и да се засели котка на негово място, те са чисти твари и не ядат кабели.
                          До сега не съм виждал домашна котка да улови възрастен плъх, още повече - сив. Най-страшният им враг са невестулките. Независимо, че са 2-пъти по-дребни от плъха, те са толкова свирепи и бързи, че го бият като боксьор чучело. Ухапват го в тила и го отнасят още жив на малките си, за да се учат на добри маниери при приготвяне на манджата и хранене.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                            Аз съм виждал. Понеже освен мен често я бяха виждали и други, котката се гледаше като писано яйце. Но, признавам, че е рядко явление.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                              Здравейте колеги, аз също се боря с тези гадини . Купих от Кауфланд отрова и някъкви плоскости за които да се залепи гадината. Отначало ги гледах с пренебрежение, но върху плоскостите сложих отровата и така седмица. На входа на гаражите намерих сигурно 4 мишки и долу при колата мирише та се не трае. Разчистих остатъците , но след няколко дни видях залепен жив плъх на плоскостта наложи се да му кажа някой неща с едно дърво. Та борбата продължава и сега. Опитах се да амбицирам някой от комшийте да сложи отрова, но в борбата ще съм си сам. Та накратко лепилото действа и пише , че е безвредно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X