Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цените на употребявани коли у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Цените на употребявани коли у нас

    Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
    Не знам как е по автосалоните, но преди година продавах 5-годишна кола купена нова от мен на по-малко от 100000 км. със сервизна книжка и без никакви забележки..
    Така си е, но при салоните няма как да върви търговията иначе...
    Октомври продавах маздата, купена нова от мен - на 100х.км/5г, с пълна електронна история и с пълно автокаско за още почти година (застрахователната и стойност бе около 20х.лв). И потенциални купувачи ми обясняваха, как автомобили 'нововнос' стрували с 3-4х.лв по-евтини. Да, така си е - никой не ги спира да купят такъв автомобил...
    Разбира се с реалния купувач (който се оказа познат на всичкото отгоре) имаше коментар на цената, но в много разумни граници...
    И да - получи си комплект зимни гуми с алуминиеви джанти като подарък
    Колата я продадох в среден-горен сегмент на цените, но бе продадена за по-малко от седмица - т.е. не мога да кажа, че е нямало търсене...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: Цените на употребявани коли у нас

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение

      И в Нюрнберг има читави автокъщи. Ама като заведа познат, който иска да гледа коли и той като види цените бяга с 300km/h и иска да го водя, където са евтините. А там се сещаш какво е и кой е.

      Знае таратанци. Ханс просто има достатъчно пари и не се замисля като му говорят приказки от 1001 нощ.
      ами да бягат бе, аз за това не се и занимвам, няколко познати са се отбивали, водя ги, показвам им, превеждам, да си решават...
      така вече след 2-3 Тойоти на познати си намерих и моята... вече ме познаваха
      за читава кола - читави пари!

      а за "Ханс" - В малките градчета и селца - се познават, роднини са или познати... насочват се, един друг, местен - трудно или никак - ще прекара друг местен... а и няма защо?
      той ти продава кола - ти на него нещо друго - или фирмите работят заедно... или децата ви учат заедно, или жените ви пазаруват от една и съща бекерайница...

      не че не гледат и изгодното - гледат и още как!
      Примери мога и аз да ти дам... наблизо има автокъща - продават 2-3 годишни все луксозни бивши служебни коли... ами няма дизели под 150-180 000 км... и не си играят да превъртат км-те... няма защо... от там поляци, руснаци и др. не купуват... защото няма под 20 бона...
      смеех се на скоро - познат доктор - вика ааааа как за 3 г. Мерцедес Е класа на 180 х.км ще дам 20 бона - демек 40 в лева - ами викам дай 60-120 в лева и ще е на 0 км - после, викам вие като режете смятате ли колко ти струва сантиметъра или за това само хапчета предписвате... щото е по-евтино и не ви се занимава...

      Примери, наблюдения и обобщения много... на кой каквото му харесва - да търси, намира и взима...
      Последно редактирано от ivied; 01-08-14, 21:49.

      Коментар


      • #78
        От: Цените на употребявани коли у нас

        А каква е сега хавата по автокъщите ако някой е купувал скоро? За цена 6000-7000 лв. колко е нормално да ти свали джамбазина?

        Коментар


        • #79
          От: Цените на употребявани коли у нас

          6-7-8бона е най пролем за кола.
          По горубляне -или хубави евтини- 2-3к макс има много добри коли, или върнати от лизинг с истинска история, здрави и хубави - над 12.
          за 6-7 само напудрен кошник от първите
          Последно редактирано от biol; 04-04-15, 06:53.

          Коментар


          • #80
            От: Цените на употребявани коли у нас

            Е няма такава логика честно - за 2-3 бона са много хубави и евтини, за над 12 бона са здрави и хубави, а всичко между тия пари е дроб едва ли не По-вероятно е тея първите за 2-3 бона да са дроб ама айде

            А иначе по въпроса - при цена до 6-7 бона нормален коментар би бил 600-700лв, т.е. до около 10 процента от цената макс.

            Коментар


            • #81
              От: Цените на употребявани коли у нас

              Преди почти година колега си купи Ц класа, 2007-8 г. на ~120к км от Горубляне. Преди месец ми стана интересно от любимият БС какво биха докладвали по VIN. Имам познат в БС на скайпа. Дадох му VIN-a и той каза, че последният запис с обслужване в тяхната система е на 122к км. Питам го кога е било това и той ми казва преди ~10тина месеца. Срещу име седи името на моя колега. Питам го, вие как записвате км? По това дето пише на таблото или това което прочетете с четците от модулите? - По това което виждаме на таблото! Питам го - Ако си внеса една италянка на 500к км, врътна я на 135к, дойда да ми смените филтър за 50лв. ще ми я впишете ли вече изпрана на 135к км и аз след това гордо да раздавам vin-a на всеки за проверка?......Посмяхме се
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #82
                От: Цените на употребявани коли у нас

                Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                Е няма такава логика честно - за 2-3 бона са много хубави и евтини, за над 12 бона са здрави и хубави, а всичко между тия пари е дроб едва ли не По-вероятно е тея първите за 2-3 бона да са дроб ама айде
                Има някаква логика, тя е, че си струва джамбазинът да прави измами за 4-6000 лв. печалба, а за 1000 лв. при ниския "ценови сегмент" - не му излиза сметката. Преди 5 години купих едно такова грозилче, нов внос от Италия, разбира се, за един несъстоял се "бизнес", 1998 г. изобщо не му гледахме километрите, за 1900 лв. При нулева поддръжка, нищо не му е сменяно, освен масло, вече е навъртяло 100 000 км. и си се движи успешно и към днешна дата.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #83
                  От: Цените на употребявани коли у нас

                  Това е с двигател FIRE. Пунтото, Пандата и старото Уно са с такъв. Едва ли някой си купува такава кола за да навърта с нея над 20000 км. на година. Често и по-малко. Много е вероятно на такива мъници километрите да са близо до реалните. Поддръжката е смешна като пари и пр. Подобни колички си струват отвсякъде. Така че явно можеш да си купиш кола и под или около 2000 лв. и да джиткаш без да се ръсиш прословутите 1000, 2000 и прочие пари ужким за след нам си кво си обслужване. И подобни коли не винаги са непременно таратайки, скрап и т.н.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Цените на употребявани коли у нас

                    Бъдете внимателни при купуване на кола, карана от "пенсионирана учителка" ...
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Цените на употребявани коли у нас

                      Тази кола от такива неща не се плаши! Не помня колко от тях са минали през ръцете ми, но умират само след удар, останалото е разход между 50 и 250 лв.
                      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Цените на употребявани коли у нас

                        Не вярвам някой търговец да сподели мнение, дори и да знае отговора, но все пак: защо колите на възраст 5-10 години в Германия са по-скъпи от подобните в Италия? В същото време италиански фирми внасят коли на 1-5 години от Германия.
                        Наблюденията ми са от техните "мобиле" и т.н.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X