Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ППХ-Галопер.....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ППХ-Галопер.....!

    Ронинн -аз знам каде влиза извиняваи ако съм те заблидил но на мен ми требваше снимка на буксата на точно този кабел,дефакто кабела излиза от корпуса на филтъра и после има една букса нея искам ако имаш възможност да мия снимаш благодаря и се извинявам ако съм те заблодил!!!

    Коментар


    • #32
      От: ППХ-Галопер.....!

      Извинявам се че е леко встрани от темата, но пък и не съвсем встрани:
      Я кажете, какво е електрическото в тая помпа, освен клапана за горивото и евентуално датчик за температура на горивото? Конкретния двигател има ли дебитомер? Умна дюза?
      Стана ми интересно, понеже помпата си има всичките атрибути, поне външно от това, което виждам, на чисто механична помпа, с добавен само един стъпков мотор за празния ход. За стъпковия мотор трябват минимум 4 жици, за клапана още една, и за датчика за температура - още една. Значи като минимум - 6 жици. Колко отиват към помпата в момента?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: ППХ-Галопер.....!

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Здравейте...Между щуцерите на помпата има шестограм за ключ около 30 мм...това за бош-овата помпа......
        Значи е тип Бош. Моя е грешката.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...
        Стана ми интересно...
        Интересни са и трите датчика хванати за кулера и здраво затапени.

        Коментар


        • #34
          Re: ППХ-Галопер.....!




          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: ППХ-Галопер.....!

            Не са датчици, а клапанчета, предполагаемо например за EGR-а, който, примерно, може да е откачен и евентуално запушен. Няма нищо интересно в тях.

            Не разбрах, умна дюза има ли? Изобщо някакъв компютрър има ли, и предвид вида на помпата, освен празния ход, нещо друго ръководи ли се от него? Освен стъпковото моторче нещо друго електрическо по помпата има ли, понеже като изключим стъпковия мотор, помпата има вид на чисто механична?

            ПП: И за пускането с изключен контакт може да се поспори. Първо, помпата няма как да изсъхне така че да не се маже от нафтата. Помпата за ниско нялагане си се върти и си помпи. Клапана за гасене действа отпред на плунжера само, до колкото помня, който, ако няма приток на гориво към него, ще си остане прибран (натиснат) евентуално, заради изходните клапанчета. Ако някъде бъркам - казвайте, ама на мен това ми иде на акъла. Или накратко - не мога да се сетя за няакви особени последици за помпата при тоя режим. Това поне за VE помпа.

            ППП: При мен на тераното няма определени обороти, на които спира нафтата напълно. Гледал съм сигнала от умната дюза по време на движение, и не мога да преценя точно по какви критерии спира нафтата, но някъде под 1500 си я пуска наново, и така докато стигне празен ход от 725 оборота. Усеща се как като я пусне, оборотите започват да падат по-плавно.
            Последно редактирано от sparkybg; 20-09-10, 20:11.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: ППХ-Галопер.....!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... помпата има вид на чисто механична?
              Такава си е.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: ППХ-Галопер.....!

                Извинявам се ...докъто постнах снимките ми се обадиха ...дежурен съм....спешен случай изчезнах веднага......На снимките исках да покажа къде ходят маркучите.......Освен ЕГР-А....има и от турбината,както от помпата така и в корпуса на динамото...освен тънкия маркуч има и един или два гумени маркуча като от хидравлика които влизат в задния край на динамото......!Компютър има със сигорност....само да си намеря снимките...по парт номера излиза електронен контрол на запалването....Имам съмнения че тази помпа(механичната) е заменила оригиналната (електронната)
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: ППХ-Галопер.....!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не са датчици, а клапанчета, предполагаемо например за EGR-а, който, примерно, може да е откачен и евентуално запушен. Няма нищо интересно в тях...
                  В момента в който "докладва" на компютър за налягането става датчик.
                  Има такива, примерно следи налягането в смукателния колектор и "докладва" на компа. Той пък кара помпата да пусне повече нафта. Демек коректор на свръх-пълненето, но управляван от компа. Това ме наведе на мисълта, че за тая кола е предвидена помпа тип VP, ама щом "не е интерсно"....

                  Коментар


                  • #39
                    От: ППХ-Галопер.....!

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ..освен тънкия маркуч има и един или два гумени маркуча като от хидравлика които влизат в задния край на динамото......!
                    Там е вакуум-помпата.
                    Освен това няма стъпков мотор, това е вакуум-мембрана за повишаване на оборотите при пускане на климатика.
                    Чисто механична помпа без умни дюзи и датчици за температура и т.н.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ППХ-Галопер.....!

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Там е вакуум-помпата.
                      Освен това няма стъпков мотор, това е вакуум-мембрана за повишаване на оборотите при пускане на климатика.
                      А за какво са жиците, отиващи в нея? Тиям виждащи се на тая снимка - включената букса, от която излизат бял и черен кабел, а сигурно и още няколко?


                      ...в тоя случай, освен компютъра да управлява вакуумните клапанчета, не виждам какво друго. Това ако въобще има компютър, имащ връзка с двигателя.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: ППХ-Галопер.....!



                        В момента като дръпна буксата на еку-то всичко си бачка Ок......Утре вечер ще има снимки и на него....! Тогава ще се разбере по ясно за какво иде реч....!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: ППХ-Галопер.....!

                          Ммм. Това, дето го сочиш, че влиза буксата в него... Всъщност в него влиза маркуч. И на снимката се вижда, а и аз знам, че това е коректор на изпреварването (и повдигане на оборотите) при студен двигател. Не електрически, а чисто термостатичен и се управлява от температурата на антифриза през маркучите.
                          Ако корейците са изкопирали дословно механичното ГНП на Паджеро, което е Zexel (японски вариант на Бош) то две от жиците са за датчик за оборотите, който отива в оборотомера, а не в някакво ЕКУ

                          Коментар


                          • #43
                            Re: ППХ-Галопер.....!

                            Аз казах че незнам какво е....това с буксата го разглеждай като географско понятие....Нямах предвид че буксата е за него...а мембраната горе е за вдигане на оборотите при пуснат климатик...това го знам с сигорност....! Някой идиот беше разменил буксите на копчето на климатика и копчето за реотаните и отоплението на огледалата ......та преди да рзбера това разфасовах цялата инсталация на климатика вкл. и тази вакумна система
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              Re: ППХ-Галопер.....!


                              Между другото ето така изглежда помпата между щуцерите...!
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: ППХ-Галопер.....!

                                Хмм, поизмих двигателя днес на чешмата и поснимах. Явно никога не съм имал EGR

                                Клапаните са запушени фабрично и вакуум мембраната е 3 пъти по-голяма:



                                Uploaded with ImageShack.us
                                Последно редактирано от VoyagerX; 22-09-10, 18:50.
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X