Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
    Не ми е ясно ,що ги осакатявате тия Сузукита ?
    Всеки с мераците си и желанията
    Лудак

    Коментар


    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      Емо за да влезе двигателя и скоростите мисля че трябва да изрежете малко от тунела .Като почнете звънкай да помагам с каквото мога
      Това е ясно....те и опеловите скорости идват доста по назад! (ще е като Икарус)
      Непременно ще свиркам за помощ и за акъл и ще се радвам на всяка помощ! ...но това ще е най-рано лятото!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Не ми е ясно ,що ги осакатявате тия Сузукита ?
        Грешката е моя и явно от там идва объркването!
        ...Обяснявам....Ще правя кола за състезания и да си чешам крастата!...Това определено няма да става за джип за всеки ден и не искам някой да се подведе по мойте намерения!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Грешката е моя и явно от там идва объркването!
          ...Обяснявам....Ще правя кола за състезания и да си чешам крастата!...Това определено няма да става за джип за всеки ден и не искам някой да се подведе по мойте намерения!
          Това ти желание е добре ,но използването на агрегати и части от Опел и Уаз ........ не го разбирам
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

            Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
            Това ти желание е добре ,но използването на агрегати и части от Опел и Уаз ........ не го разбирам
            Не искам и да го обяснявам,докато то не покаже някакъв положителен ефект,иначе може някой да се подведе по мен!
            От друга страна колега,ако никой не пробва и всеки чака другите да покажат правилните решения,то развитието ни в тази сфера ще е малко,а имаме капацитет!Българина е показал,че е изобретателен!
            Просто ще направя един експеримент,който съм преценил,че няма да ми коства много средства,а даже ще ми донесе удоволствие и наслада,ако реша правилно задачата естествено!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
              Не искам и да го обяснявам,докато то не покаже някакъв положителен ефект,иначе може някой да се подведе по мен!
              От друга страна колега,ако никой не пробва и всеки чака другите да покажат правилните решения,то развитието ни в тази сфера ще е малко,а имаме капацитет!Българина е показал,че е изобретателен!
              Просто ще направя един експеримент,който съм преценил,че няма да ми коства много средства,а даже ще ми донесе удоволствие и наслада,ако реша правилно задачата естествено!
              Не си мисли че излиза евтино .... Има доста коли направени с такива агрегати и възли и не виждам да са по добри от оригинала ! Иначе за ентусиазма , да си направиш собствена машина по твой вкус те подкрепям напълно. Преди да почнеш да реализираш проекта го обмисли добре ,че спонтаните решения в повечето случаи са грешни.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                Не си мисли че излиза евтино .... Има доста коли направени с такива агрегати и възли и не виждам да са по добри от оригинала ! Иначе за ентусиазма , да си направиш собствена машина по твой вкус те подкрепям напълно.
                Искаш да кажеш че примерно с 31-ци, стоков двигател и предавателни числа си доволен от развъртането на гумите ?
                Лудак

                Коментар


                • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                  Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                  Не си мисли че излиза евтино .... Има доста коли направени с такива агрегати и възли и не виждам да са по добри от оригинала ! Иначе за ентусиазма , да си направиш собствена машина по твой вкус те подкрепям напълно. Преди да почнеш да реализираш проекта го обмисли добре ,че спонтаните решения в повечето случаи са грешни.
                  Благодаря за съвета,колега! ...Чувствам се уверен и убеден в решението си и обещавам да си призная,като установя,че няма положителен ефект от цялата тази операция,за да не подведа някой колега!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                    Искаш да кажеш че примерно с 31-ци, стоков двигател и предавателни числа си доволен от развъртането на гумите ?
                    Искам да кажа че със същия финансов капитал който ще се вложи за смяна на мотор , може да се направят промени при които и със стоков мотор може да си въртиш 31-ци
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                      Искам да кажа че със същия финансов капитал който ще се вложи за смяна на мотор , може да се направят промени при които и със стоков мотор може да си въртиш 31-ци
                      Кажи какво имаш в предвид де
                      Лудак

                      Коментар


                      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                        Кажи какво имаш в предвид де
                        Дифове ,раздатка ,някои промени по мотора ( има доста турбинирани Витари и ...) .
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                          Дифове ,раздатка ,някои промени по мотора ( има доста турбинирани Витари и ...) .
                          Това е ясно но дифове с ПЧ над 5.125 няма на добра цена , раздатка.....има вече колелета благодарение на Славин но действат само на бавните скорости (при Витара) .
                          Турбинирането на Витара е малко нож с две остриета заради смотания блок .И аз мисля да турбинирам един двигател и да направя експеримента колко ще издържи.......... .
                          Близнаците не са го счупили още защото умно направиха и не го надуха толкоз което се отразява естествено и на мощността .
                          Незнам схемата е сложна и дълга . Предлагам да направим отделна тема за тунинигите като цяло
                          Лудак

                          Коментар


                          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                            Това е ясно но дифове с ПЧ над 5.125 няма на добра цена , раздатка.....има вече колелета благодарение на Славин но действат само на бавните скорости (при Витара) .
                            Турбинирането на Витара е малко нож с две остриета заради смотания блок .И аз мисля да турбинирам един двигател и да направя експеримента колко ще издържи.......... .
                            Близнаците не са го счупили още защото умно направиха и не го надуха толкоз което се отразява естествено и на мощността .
                            Незнам схемата е сложна и дълга . Предлагам да направим отделна тема за тунинигите като цяло
                            И пиньони се правят, но без да се напънеш не става, на готово всеки може ... на Славин паметник трябва да му направите "Витараджиите".
                            Питане:
                            при смяната на мотора и скоростите с такива от Опел ,колко пари ще струва по груби сметки , както и колата след трансформацията да е изрядна пред органите на КАТ ( нали всички сме изрядни люде в този форум) ?
                            резултата от постигнатата трансформация и промяната в теглото на автомобила ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                              И пиньони се правят, но без да се напънеш не става, на готово всеки може ... на Славин паметник трябва да му направите "Витараджиите".
                              Питане:
                              при смяната на мотора и скоростите с такива от Опел ,колко пари ще струва по груби сметки , както и колата след трансформацията да е изрядна пред органите на КАТ ( нали всички сме изрядни люде в този форум) ?
                              резултата от постигнатата трансформация и промяната в теглото на автомобила ?
                              Мога да кажа ориентировъчно!
                              Една Омега струва 600-700лв в задоволително състояние като двигател и скорости,а повечето са и с газ!Сами можете да си направите сметка,какво можете да разпродадете от колата и какво остава за скраб!
                              Една раздатка от Уаз варира м/у 150-300лв!
                              Непредвидените разходи ги слагаме 500лв!
                              За труд,вече е много относително.....на мен ще ми излезе много бири и много незабравими спомени!
                              ....Като си правите сметката,не завравяйте,че продавате двигател(оборудван) ,скорости и раздатка от Витара!
                              ....Относно регисрацията и легализацията на този проект......не смятам,че нормално разсъждаващ човек би се заел с подобно нещо!
                              Ти ме накара да се чувствам единственият Нередовен участник в този форум!
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                                Мога да кажа ориентировъчно!
                                Една Омега струва 600-700лв в задоволително състояние като двигател и скорости,а повечето са и с газ!Сами можете да си направите сметка,какво можете да разпродадете от колата и какво остава за скраб!
                                Една раздатка от Уаз варира м/у 150-300лв!
                                Непредвидените разходи ги слагаме 500лв!
                                За труд,вече е много относително.....на мен ще ми излезе много бири и много незабравими спомени!
                                ....Като си правите сметката,не завравяйте,че продавате двигател(оборудван) ,скорости и раздатка от Витара!
                                ....Относно регисрацията и легализацията на този проект......не смятам,че нормално разсъждаващ човек би се заел с подобно нещо!
                                Ти ме накара да се чувствам единственият Нередовен участник в този форум!
                                Продажбата на части и купуване на такива с неясно състояние е "танто за кокуригу" ,за тази цена ще си купиш пиньон и корона комплект за ......
                                Абе не ме слушайте много важно е да се правят доработки по машините ни , но и да са добре обмислени
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X