Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Е, шуплата си им е камък в градината. За презакаляването не съм сигурен.

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Е, шуплата си им е камък в градината. За презакаляването не съм сигурен.
      Не ми пречи да го натисна на твърдомера и ще си покаже .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Дебеломер се казва

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Първоначално публикуван от crist Преглед на мнение
          Дебеломер се казва
          Кое ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Не е важно за какво е правен, и какво прави. Въпроса е как го карате да прави това, и с какви инструменти, освен отверките и ключовете. Нали тука ровим съкровищата от измервателни инструменти.

            На първия познал ще подаря личен комплект контролно-измервателна апаратура, в тържествена обстановка. Значи с гости, бири, пепелници в затворено помещение, и всякакви други противозаконности.
            След няколко месеца, аз да докладвам, че днес успях да отговоря на зададения въпрос успешно и получих пълен комплект контролно-измервателна апаратура от Стефан, която преди малко приключих да внасям вкъщи.Когато успея да разчистя една стабилна маса и да я подредя по нея, ще я снимам.
            Апаратурата ми беше връчена действително в посочения от Стефан формат.

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              След няколко месеца, аз да докладвам, че днес успях да отговоря на зададения въпрос успешно и получих пълен комплект контролно-измервателна апаратура от Стефан, която преди малко приключих да внасям вкъщи.Когато успея да разчистя една стабилна маса и да я подредя по нея, ще я снимам.
              Апаратурата ми беше връчена действително в посочения от Стефан формат.
              Ми отговори и публично де. Иначе си е чисто хвалипръцкане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Парче азбест Всъщност и наградата е точно това.

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Здравейте
                  Да се похваля с новата си придобивка, телескопичен калибър (така си мисля че се превежда)
                  Доста често виждам в youtube да ги ползват, търсих в БГ. дали се продават но не можах да намеря.
                  Поръчах ги в Ебей с доставката излязоха 40лв.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01012008918.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5555896
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01012008919.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5555897
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01012008920.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5555898
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01012008921.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5555899

                  Направих набързо една проба измерих един лагер 6205, според мен се справя добре.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01012008923.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5555900

                  Естествено вътрешния микрометър си е най добре но и това ще върши работа.

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    И това за колко?
                    Може ли линк на ЛС?
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Горе съм писал 40лв излезе
                      http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40
                      Аз го взех от този търговец, неговата цена беше най ниска, пристигна за 11 дни (учудващо)
                      http://www.ebay.com/itm/360829097847...84.m1439.l2649

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        Ако мога и аз да сложа на масата,както се казва своите 5 стотинки.
                        Този тип измервателен инструмент от от така нареченият трансферен тип,тоест той сам няма скала за отчитане и служи като някаква мярка за измерваният размер - в случая - вътрешен диаметър на отвор.
                        Проблемът при този тип инструмент е не особено високата точност на центроване в отвора,освен всичко друго като всеки тип трансферно измерване грешката се наслага.
                        Точността на измерване в голяма степен зависи от класа на грапавост на измерваната повърхност - при гладки ( 6 или 7 клас) обикновенно работи горе-долу добре.
                        Практическата точност на измерването с този тип телескопични калибри е около 0,02-0,03 мм (при диаметри,не превишаващи 40 мм)
                        При по-големи диаметри точността на самоцентроване значително намалява и сигурността на измерването също.
                        Този тип измервателен инструмент е доста популярен в Щатите,и според мен може и трябва да се ползва при не особено точни измервания.

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Вероятно сте забелязали, че повечето измерителни инструменти, са в комплект с калибър. Това е онова малко парченце в кутията, което посредата, обикновено е с пкастмасов, или дървен хват и служи за калиброване на инструмента. Калибровката е задължителна операция, преди измерването, ако държим на точността. Разбира се, калибърът от комплекта, съвсем не е "върхът на сладоледа" (точността). Желателно е периодично, измерителните прибори да се сверяват с т.н. "еталонни", или "крайни" мярки, наричани още "Йохансонови". Това е комплект от паралелопипидчета, изработени от специална стомана, шлайфани и полирани по специална технология, с изключително точни размери, които се ползват само и единствено, като еталон. Въпросния Йохансон, чието име носят тези пластини, пръв е посочил подходящ материал за изработката им, както и технология, която заляга като стандарт, за години напред. Според Йохансон, еталонните мерки трябва да се изработват от ЖП релси, свалени от гара, разположена на определена географска ширина, през която преминават определен брой влакове годишно, ползвани определен брой години. За съжаление не си спомням точно цифрите, но идеята е да се ползва точно определена стомана, която години наред е изложена освен на атмосферни влияния и на многократно "мачкане" от колелата на влаковете. С две думи естествено стареене, свалящо всички възможни напрежения в материала.
                          Всъщност историята около пластините на Йoхансон е много интересна и може би заради това си заслужава да бъде разказана с няколко думи.
                          Карл Йoхансон е бил изпратен във връзка със усвояването на лиценз за производство на карабини в Германия,и обръща внимание на факта,че в оръжейното производство почти всички контролни процеси се осъществяват с помоща на преходни и непреходни калибри,чието производство е много скъпо.
                          Идеята му е с помоща на ограничен брой притрити блокове метал с висока геометрична точност да могат да бъде възможно правенето на преходни и непреходни калибри.
                          Пластините на Йoхансон са може би първото нещо,което което трябва да притежава човек,който иска да прави точни измервания,ако разбира се работи с машини,като например стругове или фрези.
                          Освен от стомана напоследък такива пластини се правят от керамика,която е значително по твърда,има значително по-малък коефициент на топлинно разширение и е устойчива на корозия.

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Вчера ровейки из моите боклуци намерих този шублер . Няма оцеляла маркировка но предполагам че е немско производство от около 1920 - 1930 година защото съм виждал подобен на Маузер от този период . Дори и след толкова много години челюстите му още са в много прилично състояние . Нямам спомени от къде е дошъл но най вероятно някой от старите колеги в стария завод ми го е подарил . Аз пък от своя страна го подарих на човек който ще го оцени и съхрани . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0124.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5615869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0128.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5615870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0127.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5615868Както по нагоре в темата съм писал един специфичен шублер на Митотойо ми счупи а имах да уточнявам бройка втулки колегата Румбата беше така добър на крака в работата да ми донесе неговия заместник . Български шублер 300 мм на който линията се обръща и има втора основна функция дълбокомер .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0131.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5615871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0133.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5615872
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Днес сума време утрепах да си калибровам тоя микрометър . Аз работя с него от едни 25 и кусур години а съм го взел от колега който не се знае колко е работил с него . Вече е на финала на ресурса и ще трябва и двата такива да ги подменям . Та ако някой има излишни да казва . Няма да се разсърдя ако не е калиброван Даже може и да не знае за какво служи този остатък от гадното социалистическо машиностроене Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0135.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5615898
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Това е микрометър за измерване на отвори, но точността му не може да се сравнява с микрометър за външни размери. Това е защото измерването на размера се прави на различна ос от измервателната скала.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X