Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    .....Докато работеше с лекота режеше и 10мм
    Като и гледам масата, не е работила много.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Като и гледам масата, не е работила много.
      Режеше само по десетина тона на седмица от които поне седем огнеупорна ламарина
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Само да кажа, че нивелира го продадох.
        Поздрави

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01510.JPG
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5452931Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01509.JPG
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5452930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01519.JPG
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5452937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01518.JPG
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5452936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01517.JPG
Прегледи:1
Размер:101.1 КБ
ID:5452935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01514.JPG
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5452934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01512.JPG
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5452933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01511.JPG
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5452932

          Термометър до 50С.Попаднал у мен по неведоми пътища, от незнайна лаборатория по микрофилмиране в Червена могила - град Радомир.Живачен.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Внимавай да не ги удряш, че пластинката на която е нарисувана скалата се чупи, и стават зян.

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Не го използвам, кво да меря с него, няма да я счупя.Термометрите за готвене са различни и с по-висок температурен диапазон.Имах още няколко интересни уреда от там, например луксомер.Но ги изпотроших, докато се вживявах в изобретател.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Пак темата тръгна в друга посока.Имам един конкретен въпрос: Какво представляват класовете на точност? На всеки стар български или съветски измервателен уред ги пишеше. Има ли аналог в другите производители, и как да ги разчитаме? С две думи как да се ориентираме когато си търсим някакъв измервателен инструмент.

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Показали сте много и различни инструменти за измерване, калибратори за тях, но нали когато го сверяваме дали е калиброван трябва с тресчотката да покаже нулата.
                  А какво правим ако се разминава, демек как се калиброват микромерите, може ли да ми обясните.
                  Това е моят микромер с който се сдобих скоро Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26022013331.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5457274

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Същият лаборатерен имах, обаче до Х-стотин градуса беше, ама го счупих преди време и ме е яд
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      здравеи колега Тенчо91. честита ти предобивка дълго да си я ползваш.За нагласяне на нониоса се разглобява от малката тресчотка и се освобождава скалата която може да се измести и нулира. Обикновено в бокса на уреда има малко секторно ключе с което се развиват гаиките в твоя не виждам на снимката да има мойе и да е изпаднало някъде през годините.Без него незнам никога не съм отварял без ключето.Даже сега вече ако е малка разликата не си играя да нагласям просто си отчитам къде ми е новата нула тъи като с уредите работим мн народ и все от разли4ни народности нема смисал да нагласяш все ще се намери някои да мери без да ползва тресчотката.Др мн важно е преди да разглобяваш е да си сигурен че двете лица са ти чисти или че няма подбито някое от тях.Защото и малкото омазняване оказва влияние даже и околната температура влияе.Успех

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        То микрометрите за това в кутията обикновено имат ключе и шпилка . Разглобява се маховичето и се калиброва . Това е сръткава работа за това много пазя моите . На времето в стария завод това беше работа на инструменталчика един път в месеца проверяваше всички измервателни инструменти и при нужда ги калиброваше . Много трябва да се внимава при разглобяването да не изхвърчи фиксатора с пружинката на тресчотката че обикновено изхвърчи ли няма намиране .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Първоначално публикуван от Tencho91 Преглед на мнение
                          .......Това е моят микромер с който се сдобих скоро
                          Никога не го оставяй стегнат в кутията. Нека има поне 2-3мм м/у върховете.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Първоначално публикуван от Tencho91 Преглед на мнение
                            ....Това е моят микромер с който се сдобих скоро ......
                            Честито! Албанско производство. Дано не си дал шапка пари за него.

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Е щом казвате, че е толкова добър значи си е направо като подарък. Няма други работи в кутийката.

                              Оставям го свободен в кутията. Мисля, че му трябва калибриране, но явно няма да го барам за сега.
                              Благодаря ви.

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                Честито! Албанско производство. Дано не си дал шапка пари за него.
                                И аз научих нещо ново че албанците са правили прецизни измервателни инструменти
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X