Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирвам Булгар Рено 8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издирвам Булгар Рено 8

    Започваме с поредната тема за издирване на автомобили.а сега започваме с историята:преди пуснах 2 теми за Волга м 21 г на дядо ми а сега пускам тема за следващия му автомобил - Булгар Рено 8 . Колата е продадена преди около 25 години на възрастен човек от Сарафово . колата има и един отличителен белег буркана за водата( който е част от охладителната система) е обърнат на опаки така че двете тръби влизат отдолу .но не е сигурно защото може би човека който е купил реното е искал да прави от два автомобила един.автомобила е бял.по късно ще питам дали някой знае нещо за човека който я е купил .също ще питам и за снимки.

  • #2
    От: Издирвам Булгар Рено 8

    В буркана влиза само една тръбичка то и на всички коли е с по една просто при тези Рена тръбичката влиза през капака на буркана а другите коли е отдолу и щом при вашата е влизала от долу е сложен друг разширителен съд, който не е от тази кола, невярвам да е кой знае колко трудно да се върне в оригиналния си вид така че не е кой знае каква улика ама кой знае?

    Според мен тези теми с издирванията нямат много смисъл, колите кой знае на какво вече приличат след толкова много време а и дали все още се коли?! То и аз искам да намеря Дофина на дядо ми ама сигорно това желязо няма формата на автомобил вече

    Коментар


    • #3
      От: Издирвам Булгар Рено 8

      Приятел, "издирванията", проведени по този начин, са 99.99999% гаранция за неуспех. Ето ти няколко въпроса, върху които да помислиш:

      - Какъв е шанса този автомобил още да съществува?
      - Каква е вероятността собственика или негови близки да имат Интернет, да влизат в този форум, да четат тази тема и да се сетят, че може би става дума за тяхното Рено?
      - Дали някой ще може да го разпознае по този изключително набиващ се на очи "отличителен белег" - "обърнатия на обратно разширителен съд на охл. система"?

      Най-малкото разбери регистрационния номер на колата. Не, че шанса някой да ти напише "да, тук съседната улица е" се увеличава кой знае колко, но все пак е по-добре от нищо. А вече щом имаш номера нищо не ти пречи да го кажеш на някой познат КАТаджия и да се надяваш да фигурира в системата на КАТ.


      п.п. Издирвам на баба ми хвърчилото. За последно е видяно преди около 60 години. Знам от нея, че е синьо на цвят, но сега сигурно е червено, а може и да е жълто. От плат е, защото по онези времена найлона не е бил в ширпотреба. Отличителния белег му е, че не лети. Помагайте!!!
      Последно редактирано от м20_маниак; 25-08-10, 13:50.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #4
        От: Издирвам Булгар Рено 8

        За Дофините да кажа...
        На 2 пъти засичам Рено Дофин по купчините на Алброн и Надин. Един път съм виждал БулгарРено 8 пак вАлброн, ама вече на паркинга им за бракувани коли. Оставам с убеждението,че когато и да влезеш да огледаш купчините с железа,все забелязваш отнякъде да стърчи купе на РЕТРОавтомобил.
        Яд ме е,че фирмите, които се занимават с вторични суровини, не ги е еня какво изкупуват и най-невъобразими машини заминават към пресите за скраб.
        В резултат, вероятността да се издири коя да е конкретна ретромашина се намалява драстично...
        Пък има и друго! С тия ЕВРОнормативи и ЕКОакции по извозването на стари коли, след 20-ина години ретро автомобили няма да има и маниаците ще си ги поръчват направо от завода като единична бройка и ще идва нова новеничка на цена, като за милионери.
        диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

        Коментар


        • #5
          От: Издирвам Булгар Рено 8

          Аз имам спомени за Рено 8 в Сарафово,но преди много години беше.Имам и някакъв спомен,че човека беше тенекиджия,заварчик или нещо подобно.
          Друго което се сещам е,че се премести от Сарафово.Ако колата беше тук със сигурност щях да я знам.Тези дни ще разпитам и ще дам още информация.

          Коментар


          • #6
            От: Издирвам Булгар Рено 8

            Първоначално публикуван от vwbeetle1302 Преглед на мнение
            Аз имам спомени за Рено 8 в Сарафово,но преди много години беше.Имам и някакъв спомен,че човека беше тенекиджия,заварчик или нещо подобно.
            Друго което се сещам е,че се премести от Сарафово.Ако колата беше тук със сигурност щях да я знам.Тези дни ще разпитам и ще дам още информация.
            мерси колега аз ще разпитам за името и професията на собственика

            Коментар


            • #7
              От: Издирвам Булгар Рено 8

              Преди време взехме едно Рено 8 от Поморие , но го направихме за ретро рали с двигател на Клио.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Издирвам Булгар Рено 8

                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                Преди време взехме едно Рено 8 от Поморие , но го направихме за ретро рали с двигател на Клио.
                Ето и снимки на "Рендето"
                Прикачени файлове
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  От: Издирвам Булгар Рено 8

                  ето малко снимки:












































































                  Коментар


                  • #10
                    От: Издирвам Булгар Рено 8

                    ето какво пише на тази снимка:


                    Now

                    you know

                    the

                    Bulgarrenault 8 …




                    But there are still plenty more details to find out as the miles flow by. Details of storage: under the rear window for instance you will find a useful and easy to-get-at storage space of 2 1/2 cu. Ft.(60 dm. ) safety details: child – proof locks on the rear doors can be opened from outside but not from within. Through the journey there’s no need to worry about the children: they just can’t open a door by mistake. You will also find hand grips for the rear passengers elbow rest for those in front .now some practical details: the spare – wheel has its own storage compartment under the front luggage boot. it is immediately accessible without having to move all of the luggage, without loss of time and without unnecessary effort .
                    Behind the rear view mirror an interior light allows you to study the map without disturbing the other passengers or dazzling the driver.
                    Practical details, comfort details, ingenious details. The bulgarrenault 8 combines all those things that together establish the class of a car.




                    Вече

                    сте виждали

                    Булгаррено 8 ...




                    Но все още има много повече подробности, които ще разберете докато километрите миниват. Подробности за съхранение: под задното стъкло например ще намерите полезно място за съхранение с размер 60 кв. дм. Безопасността за дедето: задните врати се отварят отвън, но не и от вътре за безопастност. По време на пътуването няма нужда да се притеснявате за децата: те просто не могат да отворят вратата по погрешка. Ще намерите и ръкохватки за задните пътници както и подлакетник за шофьора и пътника до него . Сега някои практически подробности: резервното колело има собствено отделение под багажника. И е достъпно, без да се налага да преместите всичкия багаж.така не губите време и излишни усилия.
                    Зад огледалото за обратно виждане има плафон който ви позволява да изучавате картата, без да пречи на останалите пътници или да заслепява водача.
                    Практически информация, комфорт информация, гениални информация. В Булгаррено 8 обединява всички тези неща, които заедно създаде класа на една кола.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Издирвам Булгар Рено 8

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3917.jpg
Прегледи:2
Размер:137.9 КБ
ID:5205667Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4099.jpg
Прегледи:2
Размер:131.3 КБ
ID:5205666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3916.jpg
Прегледи:2
Размер:179.0 КБ
ID:5205665...ако това е колата,тази е в Поморие,а дали се продава-трябва да се провери.
                      HUSGVARNA 630 SMR
                      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Издирвам Булгар Рено 8

                        Колега, тази мисия с издирването е супер трудна в БГ, защото в КАТ не дават информация за кола по номер (по принцип), а пък за стара кола е още по - трудно, защото данните са на хартиен носител тип "голяма тетрадка с твърди корици"...
                        Трябва да знаеш на кой е продадена колата и да го търсиш, инъче шанса е минимален, казвам го от опит - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=96393
                        Моят баща е запомнил само, че сме продали Skoda-та през 1990-та на авиатор и толкова. Договорът не е запазен.

                        Не, че не трябва да опиташ, но не възлагай надежди. А и R8 не е била екзотика, имало е достатъчно от тях...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Издирвам Булгар Рено 8

                          Първоначално публикуван от neroni
                          Имам добри познати в Сарафово. Даже единият е майстор по двигатели. Ще звънна да го поразпитам.
                          мерси колега.междувременно един приятел каза че е виждал колата все още да търкаля преди 15-20 г.а самата тя е продадена преди 30.аз като го видя ще пораспитам за подробности.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Издирвам Булгар Рено 8

                            Искам да попитам нещо защо модела се казва точно Булгар рено ,много ми е интресно?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Издирвам Булгар Рено 8

                              Защото са правени в България.
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X