Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв нов акумулатор да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв нов акумулатор да си купя?

    Здравейте, колеги! Карам от скоро Нисан Терано2 2,7ТДИ. Старият акумолатор сдаде багажа и иска заместител. Посаветваха ме, да си купя стартерен акумолатор за да съм нямал проблеми зимата. Вие с какво карате вашите нисанчета?
    ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
    NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

  • #2
    От: Какъв нов акумолатор да си купя???

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270 тук чете ли?

    Разбира се, че стартерен. На колите рядко се слагат други, а и другите са по-скъпи.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв нов акумолатор да си купя???

      Ами леко новичак съм и не мога да прегледам необятното пространство :П.
      Мерси чичо модератор
      ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
      NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

      Коментар


      • #4
        От: Какъв нов акумолатор да си купя???

        Ами на моито терано 2 е 100ah и за сега не съм имал проблеми.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв нов акумолатор да си купя???

          Аз съм със син BOSCH, мисля 95 или 96Аh. Акумулатора ти е японски размер, имай го в предвид. И стандартно за модела си е тоя размер и тия амперчасове.

          Важно е и какво масло ще му сипеш зимата. Първата зима изкарах с 15W50 на OMV, и при минус 15-20 въртеше мудно. Палеше си, но въртеше осезаемо по-мудно отколкото втората зима с пълна синтетика 5W40 на MOTUL. Тая зима ще съм със същото.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв нов акумолатор да си купя???

            Аз не мога да се орентирам все още в тази ситуация. Уж акумолатора е с дясно + но има два вида Европейски и Азиатски(японски). Явно моето трябва да е японски нищо че е английска сглобка............ а старият ми акумолатор е 90Ah. Аз карам с Chevron 10W40. ако не се лъжа.
            Дайте препоръки за марката акумолатор ! Аз съм карал с Ексайт но безинова кола, а имам малко резерви към Бош, т.к. в БГ качествата на един продукт не може да бъде гаранция само по името(мисля че свеки го знае това) на етикета пише Бош, но турция или китай.............. един бог знае. За това отворих тази тема колеги с терано да помагат от изпитани магазини и марки.
            ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
            NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

            Коментар


            • #7
              От: Какъв нов акумолатор да си купя???

              Защо не измериш размерите на мястото за акумулатор, след което да проверш на сайта на някой производител? Монбат например имат удобни таблички, а размерите са стандартни и на всички други производители са същите. Зер много приказки, а досега да си отишъл в някой по-сериозен магазин и да си купил.

              Качеството на абсолютно всички марки е на късмет, а проблемите на абсолютно всички коли с акумулатора са еднакви и Терано не е изключение. Всякакъв над 75 амперчаса ти върши работа и само от късмета зависи колко ще изкара.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв нов акумолатор да си купя???

                Няма какво да гледа. Японски размер, 95-100Ah. Няма нищо друго близко до това. А самите размери може да се вземат по марка и модел на возилото от сайта на BOSCH. Повечето производители предлагат тоя размер за японски возила.

                Колкото до другото - откак го сложих, забравих че имам акумулатор, вече 2 години. Идващата ще му е 3-та зима. Иде си с 2 години гаранция. А българските, откак им вдигнаха цените почти на нивото на вносните, просто се обезсмислиха като покупка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв нов акумолатор да си купя???

                  Съгласен съм със Спарки.Аз карам със 75 аh, но просто с такъв го купих/даже е с обратни клеми/.На -20 пали, но винаги -независимо топъл или студен старт, стартера върти 2-3 пъти/малко като бензинка/-предполагам, че не му достига пусковият ток за да развърти двигателя.Като се скапе минавам на 100аh.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв нов акумолатор да си купя???

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    Съгласен съм със Спарки.Аз карам със 75 аh, но просто с такъв го купих/даже е с обратни клеми/.На -20 пали, но винаги -независимо топъл или студен старт, стартера върти 2-3 пъти/малко като бензинка/-предполагам, че не му достига пусковият ток за да развърти двигателя.Като се скапе минавам на 100аh.
                    Изчаквай малко след изгасване на лампата за подгряване, и често пали от четвърт. Иначе, всичките си палят така, независимо от акумулатора.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                      ......... Иначе, всичките си палят така, независимо от акумулатора.
                      Тогава остава варианта , че му е нужна информация от датчиците преди да пусне гориво...жалко.Много се кефя когато дизела пали докато го докоснеш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                        Аз пък съм с обслужваема VARTA 100 ah , но и съм напълно съгласен с мнението за пълната синтетика за зимата. Не е за пренебрегване.
                        TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                          Ясен - аз размера съм го взел, отворих темата защото искам мнение от хората който карат тарано отдавна не като мен и както се казва не питай старило, питай патило. А за БГ акумолатори........ особенно искра не мерси. Ще заложа на някоя марка по с доказано качество(нищо че всяко правило си има изключение). Четох за някои Бош имаше оплакване че се скапват(причини много). И така мисля да сложа или Бош или Варта. Сега съм на Балканче в Априлци и като се прибера ще се отправя към магазин. И за това още събирам информация.
                          ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                          NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                            Определено Бош е един от най добрите избори.За да е валидна гаранцията производителя определя какви да са параметрите на акумулатора.В случая предлаганият вариянт е 95Ач азиатски стандарт.Гаранцията е 3 години така че определено си струва да се замисли човек.Варта също е удачен избор.За съжаление за родното производство не мога да кажа нищо хубаво.Обикновенно не доживяват края на гаранцията си.Опита ми е предимно с акумулатори за тежкотоварни автомобили но там разликите са още по драстични в полза на марковите акумулатори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                              Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
                              Определено Бош е един от най добрите избори.За да е валидна гаранцията производителя определя какви да са параметрите на акумулатора.В случая предлаганият вариянт е 95Ач азиатски стандарт.Гаранцията е 3 години така че определено си струва да се замисли човек.Варта също е удачен избор.За съжаление за родното производство не мога да кажа нищо хубаво.Обикновенно не доживяват края на гаранцията си.Опита ми е предимно с акумулатори за тежкотоварни автомобили но там разликите са още по драстични в полза на марковите акумулатори.
                              За такива коментари имах предвид, да давате колеги. Благодаря на Хамара........ жив и здрав.
                              ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                              NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X