Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Легенда и на различните видове пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Легенда и на различните видове пътища

    В OFRM има най-различни пътища: жълти, сиви, сини, зелени, червени, черни... С пунктир и без, с различна дебелина, за пешеходци, за велосипедисти, за автомобили и т. н.
    Въпросът е защо не сложим някаква проста легенда, подобна на тази, само че за българската карта:


    Мисля, че ще е удобна както за потребителите, така и за хората, които изпращат нови тракове.

    Извинявам се, ако вече има подобна тема, но след 40 мин. ровене във форума не можах да намеря такава...
    Петър Събев

  • #2
    От: Легенда и на различните видове пътища

    Идеята не е лоша, стига да има техническа възможност и ресурс на екипа изготвящ картата. Лично аз ползвам машинката, както за пътуване по асфалт, така и за лов и риболов и малко ме объркват понякога сегашните означения, но това не е болка за умиралка, важното е, че картата се развива и става все по-добра! /леле каква четка ударих, ха спрете ми поста де! :-)))/

    Коментар


    • #3
      От: Легенда и на различните видове пътища

      Мда доста полезна че е легендата, ако примерно се приложи към пдф-а с упътването към продукта.
      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

      Коментар


      • #4
        От: Легенда и на различните видове пътища

        Със съвсем малко намеса върху картата успях да докарам всички (?) възможни тракове на една картинка. Отбелязал съм тези, които са ми ясни. Очаквам вие да кажете какво означават другите. Ето ги и обозначенията:

        Оранжева линия - Автомагистрала
        Жълта линия - Първокласен път
        Бяла дебела линия - Второкласен път
        Тънка бяла линия - Третокласен път / улица
        Много тънка сива линия с къси напречни линии - Железопътна линия
        Тънка пунктирана линия - дълго черно, дълго бяло - ???
        Тънка пунктирана линия - късо черно, късо бяло - ???
        Тънка пунктирана линия - дълго зелено, дълго бяло - ???
        Тънка пунктирана линия - дълго червено, дълго бяло - ???
        Тънка пунктирана линия - дълго синьо, дълго бяло - ???
        Дебела пунктирана линия - светло зелено и бяло - ???
        Дебела пунктирана линия - оранжево и бяло - ???
        ... (други?)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Legenda.jpg
Прегледи:1
Размер:338.6 КБ
ID:5204401
        Петър Събев

        Коментар


        • #5
          От: Легенда и на различните видове пътища

          Не става ли дума за това:
          http://offroad.karta.bg/news/184.html
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...FA%F2%E8%F9%E0

          Коментар


          • #6
            От: Легенда и на различните видове пътища

            Точно за това става въпрос, колега... доста търсих, но нищо не намерих! Благодаря!
            Петър Събев

            Коментар


            • #7
              От: Легенда и на различните видове пътища

              Ето как си представям аз легендата... Който иска - да ползва: Legenda.pdf
              Петър Събев

              Коментар


              • #8
                От: Легенда и на различните видове пътища

                Първоначално публикуван от BORIME4KA Преглед на мнение
                Ето как си представям аз легендата... Който иска - да ползва: [ATTACH]241070[/ATTACH]

                Браво, според мен добре се е получило и би било полезно!

                Коментар


                • #9
                  От: Легенда и на различните видове пътища

                  Отлично е станало. Браво. Но смятам, че като втора страница трябва да има и тази информация:

                  Пример: Път с име: Бухово-Мургаш(4F)

                  Първата буква определя кое е най голямото превозно средство, което може да мине през този път. Ето списък на използваните съкращения:

                  B – Мотоциклет
                  А - ATV (четириколка)
                  4 - джип 4х4

                  Втората буква показва каква е била степента на трудност за преминаване, когато последно е проверен този път. Тази степен на трудност е съвсем ориентировъчна и по никакъв начин не може да се каже, че е гарантирана! Един дъжд и F може да се превърне в H!

                  F - (Fast) Бърз път (вероятно макадам)

                  M - (Medium) Средна трудност за преминаване, не се препоръчва за неподготвени автомобили/мотори/пилоти.

                  H - (Hard) Труден за преминаване. Ако не сте професионални офроудъри не се пробвайте!

                  X - (Xtrem) по-добре не минавайте от тук!!! Това е изключително труден трак, в който шанса да си счупите МПС-то или костите е много голям!

                  - (минус) примерно "4-" или "В-" означават, че пътя/пътеката е минат/а с мотор, АТВ или джип, но няма информация дали не може да се мине и с по-голямо МПС и няма информация за степента на трудност. Т.е., ако някой моторист ни изпрати трак, който го нямаме, го описваме като, „В” което НЕ означава, че е невъзможно да мине с джип или АТВ.

                  (Maps) - отбелязаните пътища са от несигурни източници, картни листа, интернет ресурси и за наличието им няма никаква гаранция! Тези пътища не са преминавани с МПС и не са проверени.

                  Пътища с име
                  "Т" означава, че водят до "задънена улица".

                  Пътища с име
                  "Link" означава, че има път/пътека някъде в района, но поради лоша връзка не е записан. Между точката на загубеният сигнал и точката на отново изчислената позиция е дръпната права линия, но на практика по нея не може да минете. Пътят е някъде в района и трябва да си го намерите вие. Целта на подобни връзки е, за да работи рутирането, т.е. да не ви прекарва през заобиколен маршрут при положение, че там има път.

                  Пътища, където GPS-а очевидно е бил с лош сигнал са описани като
                  "losh signal". Те са за груб ориентир, защото е възможна грешка от 200м., а може и повече.


                  Тя според мен също е изключително важна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Легенда и на различните видове пътища

                    Съгласен съм с теб... и съм почти сигурен, че за 5.30 ще бъде добавено към ръководството... (поне така ми писаха)
                    Петър Събев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Легенда и на различните видове пътища

                      Мнoгo дoбре е станало, поздравления! Само че при мен магистралата е с червен цвят, а първокласния път е е с оранжев.
                      [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Легенда и на различните видове пътища

                        Първоначално публикуван от BORIME4KA Преглед на мнение
                        Ето как си представям аз легендата... Който иска - да ползва: [ATTACH]241070[/ATTACH]
                        Добре направено, но според мене има грешка на редовете - "Неасфалтиран път, подходящ за ATV" и "Неасфалтиран път, подходящ за мотоциклет" - отпред символите трябва да си разменят местата.

                        Синьото е за АТВ, зеленото за мотоциклетите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Легенда и на различните видове пътища

                          Правилно! Аз все още се надявам хората от OFRM да сложат подобна схема официално към инструкциите
                          Петър Събев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Легенда и на различните видове пътища

                            В информационната тема за карта ОФРМ Геотрейд вече има добавена легенда за обозначенията на офроуд пътищата.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #15
                              От: Легенда и на различните видове пътища

                              Какво означава "непавиран път"? Че до скоро нямаше такова понятие.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X