Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ръжда - премахване и защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е, от новолския за пистолет няма как да отидат толкова - радък е и се стича. Другите са като тия от спрейовете и като нищо правиш 2мм слой, тоест ще отидат 6-7 и няма да стигнат даже. Това върху късо терано де. Върху фероза нямам идея колко.

    Просто ползвах новолския чак накрая - не го знаех че е такъв. И съответно с него са ми пръскани само предните подкалници и ламарината отдолу. Пръсках и под броните.
    Точно с новолски за пистолет обработвах и двата пъти и затова се чудех дали не правя нещо не както трябва. Иначе слоят, които прави е доста устойчив.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • От: Малко ръжда - премахване и защита

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      2-3 зими даяни пълнене отвътре и обилно напръскване отвън на целия под, шаси и подкалници с парафин за кухини. Препоръчвам Novol-ския - рядък е като масло, а след изсъхване става като мек парафин.
      Здравейте,

      Имам питане относно този парафин - уместно ли е да се нанася върху боядисани повърхности? Имам предвид калници и по-специално под пластмасовите вежди.

      Или пък ако има по-подходящ препарат, ще бъда признателен ако ме насочите.

      Коментар


      • От: Малко ръжда - премахване и защита

        Ако се намаже джипа с отработено масло отдолу по купето и рамата има ли опасност то да навреди на фабричното антикорозионно покритие? Става въпрос за Терано, което няма ръжда отдолу, но превантивно искам да го защитя през зимата. Другият вариант е да го пръскам с течен парафин (спрей за кухини).

        Коментар


        • От: Малко ръжда - премахване и защита

          Първоначално публикуван от p_mihailow Преглед на мнение
          Ако се намаже джипа с отработено масло отдолу по купето и рамата има ли опасност то да навреди на фабричното антикорозионно покритие? Става въпрос за Терано, което няма ръжда отдолу, но превантивно искам да го защитя през зимата. Другият вариант е да го пръскам с течен парафин (спрей за кухини).
          За рамата,едва ли ще навреди,ма не знам как ще се отрази на подподовото покритие(шагрен).Според мен по-правилно и да инвестираш малко пари и да го обработиш с парафинВакса за кухини.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Малко ръжда - премахване и защита

            Пази всякакъв тип гума, включително окабеляване ако мажеш с масло, че ги разяжда.

            Коментар


            • Здравейте.
              Какво мислите за това https://avtomateriali.com/podova-zas...-ml-novol.html ?
              Не държа да е на тази марка, но като цяло за течния парафин ?
              Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
              Колата няма ръжда.
              Поздрави!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
                Здравейте.
                Какво мислите за това https://avtomateriali.com/podova-zas...-ml-novol.html ?
                Не държа да е на тази марка, но като цяло за течния парафин ?
                Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
                Колата няма ръжда.
                Поздрави!
                Аз съм много доволен от точно този продукт. Ако ще нанасяш покрий целия автомобил с найлон , че яко омаглява.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз съм много доволен, гледай да е на Novol, що годе лесно се намират и качеството е добро.

              • Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение

                Аз съм много доволен от точно този продукт. Ако ще нанасяш покрий целия автомобил с найлон , че яко омаглява.
                Благодаря за мнението.
                Как го нанасяш ?
                Аз мисля само отдолу и евентуално под калниците.
                Има ли възможност да се маже с четка ?
                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение

                  Благодаря за мнението.
                  Как го нанасяш ?
                  Аз мисля само отдолу и евентуално под калниците.
                  Има ли възможност да се маже с четка ?
                  Поздрави!
                  Пистолет за шагрен.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
                    ...Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
                    Колата няма ръжда. !
                    Най-голямата полза е точно за каране по асфалт. В гората все още не се разхвърля луга и подобните й гадости. Ако мислиш да пълниш и някакви кухини, загряваш отворената бутилка на водна баня до 60-тина градуса и тогава пръскаш с удължителя, който обикновено върви с пистолетите за шагрен.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rMeX-SprayGunUBSHV.jpg
Прегледи:970
Размер:25.9 КБ
ID:6565044
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • Ами кухини сигурно има, досега не съм пръскал кола/джип отдолу и не мога да кажа.
                      Пистолета ще го купя, но предполагам трябва компресор за въздух, а аз такъв нямам и затова се чудих, дали има смисъл да я мажа с четката .
                      Или може би друг вариант, знам ли ?
                      Сега видях, че има и спрей, но може би спрея е за кухини.

                      Коментар


                      • Спрейовете обикновенно се продват с нормална дюза,и дюза с около 50 см. маркуче.Нормалната дюза ще ти свърши работа да напръскаш отвън, обаче,поради естеството на опаковката съдържанието на спрея не е толкова добро,колкото това в литровата опаковка за пистолет.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                          Най-голямата полза е точно за каране по асфалт. В гората все още не се разхвърля луга и подобните й гадости. Ако мислиш да пълниш и някакви кухини, загряваш отворената бутилка на водна баня до 60-тина градуса и тогава пръскаш с удължителя, който обикновено върви с пистолетите за шагрен.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rMeX-SprayGunUBSHV.jpg
Прегледи:970
Размер:25.9 КБ
ID:6565044
                          Ползвам дебата да добавя ако не сте се сетили ,че тази сравнително евтина придобивка, освен за предвидената цел може да се ползва за създаване на вакуум (примерно за изтегляне на течност,обезвъздушаване,пясъкоструене и пр.)

                          Коментар


                          • taran
                            taran коментира
                            Редактиране на коментар
                            За песъкоструене с тази дюза,меко казано - трудно.Па вече и за подходящ компресор,ако заговорим ....

                          • petkov_bb
                            petkov_bb коментира
                            Редактиране на коментар
                            Когато на човек се покаже посоката ,той сам може да намери вратата. И не съм казал ,че не се налагат леки преработки. Отделно в темата за пясъкоструйките може да видите (качил съм достатъчно снимки) какви са "промените". И проблема не е само в дюзата (все ще роди главата да сложи подходяща керамична), а и в самото захранване с пясък.
                            А всеки, който мисли да ползва пневматични инструменти си прави сметката за необходимия дебит и налягане.

                        • Здравейте.
                          Днес мисля, че направих грешка, но все пак да попитам какво да правя от тук нататък.
                          Върху метал по който имаше малко ръжда, изтрих ръждата колкото можах с телена четка и шкурка и намазах алкиден грунд.
                          Голям проблем ли е, че не използвах ръждопреобразувател ?

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
                            Здравейте.
                            Днес мисля, че направих грешка, но все пак да попитам какво да правя от тук нататък.
                            Върху метал по който имаше малко ръжда, изтрих ръждата колкото можах с телена четка и шкурка и намазах алкиден грунд.
                            Голям проблем ли е, че не използвах ръждопреобразувател ?
                            Проблем е... другата зима ще излезе да се запознае с теб

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X